Допомагають вітаміни в схудненні і які з них можна вживати без шкоди для здоров’я

Багато жінок і чоловіки мріють про ідеальну фігуру. Зниження ваги за допомогою дієт – це стрес для організму, який неодмінно відіб’ється на здоров’я і красу.

Щоб уникнути негативних наслідків і при цьому схуднути, багато хто починає приймати вітаміни, сподіваючись на їх «чудодійний ефект. Але ефективні вони насправді, і чи можливо схуднути за їхню допомогу? Дані питання потребують детального розгляду. Вітаміни позитивно позначаться на стані шкіри, волосся, нігтів, але у випадку з фігурою все набагато складніше.

Чи можна схуднути за допомогою вітамінів

Під вітамінами мається на увазі група низькомолекулярних органічних сполук простого будови і різної хімічної природи. Багато з них беруть участь в гуморальній регуляції в якості екзогенних прогормонов. Саме гормональні зміни часто є головною причиною ожиріння.

Вітаміни необхідні для нормального обміну речовин. Важливо враховувати, що деякі з них не синтезуються в організмі, тому отримати їх можна тільки з їжею.

Чи можна схуднути за допомогою вітамінів? В даному випадку все індивідуально. Вітаміни входять до складу ферментів, тому можуть впливати на зниження маси тіла. Проте одні з них впливають прямо, в той час як інші – опосередковано.

Власникам бездоганної фігури відомо, що запорукою стрункості є правильне харчування і спорт.

Важливо не тільки знати, які вітаміни пити при схудненні, але і дотримувати дозування. На організмі негативно позначається не тільки їхнього дефіциту, але й надлишок.

pomogayut li vitaminy v pokhudenii i kakie iz nikh mozhno prinimat bez vreda dlya zdorovya Допомагають вітаміни в схудненні і які з них можна вживати без шкоди для здоровя

Під час дієти важливо дотримуватися внутрішній баланс вітамінів і мінералів

Прискорюють чи вітаміни обмін речовин

Низькомолекулярні органічні сполуки не прискорюють і не уповільнюють обмін речовин, але при цьому вони нормалізують всі обмінні процеси, впорядковуючи їх перебіг.

Б

Вітаміни групи Б відіграють велику роль у клітинному метаболізмі. Ми підготували перелік вітамінів цієї групи, від яких можна схуднути:

  • Б2 (рибофлавін) – бере участь у всіх видах обмінних процесів;
  • Б7 (біотин) – сприяє звільненню енергії із сполук, що містять калорії;
  • Б6 (піридоксин) – впливає на процес вуглеводного обміну.

Комплекс вітамінів цієї групи може бути ефективний при схудненні.

Д

Вітаміни – це біологічно активна речовина, що забезпечує всмоктування кальцію і фосфору з їжі в тонкому кишечнику. Згідно з численними клінічними дослідженнями, хронічний дефіцит вітаміну Д у дітей раннього віку пов’язаний з високим ризиком розвитку у них в майбутньому різних захворювань, включаючи цукровий діабет і ожиріння. Вітамін Д і вагітність.

Зверніть увагу, що добова норма вітаміну Д3 становить 15 мкг.

З

Вітамін С (аскорбінова кислота) – це одне з головних речовин в раціоні людей. Вітамін даної групи необхідний для нормального функціонування сполучної та кісткової тканини. Він виконує біологічні функції відновлювача і коферменту деяких метаболічних процесів.

pomogayut li vitaminy v pokhudenii i kakie iz nikh mozhno prinimat bez vreda dlya zdorovya1 Допомагають вітаміни в схудненні і які з них можна вживати без шкоди для здоровя

Вітамін С у продуктах

Е

Вітамін Е – потужний антиоксидант, що перешкоджає поширенню активних форм кисню. Він деактивує вільні радикали, а в якості регулятора ферментативної активності відіграє роль в правильному розвитку м’язів. Вітамін Е при вагітності.

Огляд відгуків: наскільки вітаміни ефективні для зниження ваги

Всі вітаміни, які реалізуються в аптеках, є ефективними біологічно активними добавками, проте відгуки щодо зниження ваги не завжди позитивні. За допомогою вітамінів досить складно схуднути, а ось поліпшити самопочуття, стан волосся і нігтів – цілком можливо. Важливо розуміти, що комплекси, за заявою виробника сприяють схудненню, не є чарівною паличкою, а служать тільки доповненням до спорту і здорового харчування.

Особливої уваги заслуговує вітамін Д, відгуки про який в основному позитивні. Приблизно 60% з них є підтвердженням ефективності вітаміну для зниження ваги. Решта 40% – це нейтральні, або скептичні вислови, які стверджують, що скинути вагу за допомогою корисних речовин не представляється можливим. Слід розуміти, що процес схуднення багато в чому залежить від фізіологічних особливостей людини: вік, вагу, генетика, спосіб життя.

pomogayut li vitaminy v pokhudenii i kakie iz nikh mozhno prinimat bez vreda dlya zdorovya2 Допомагають вітаміни в схудненні і які з них можна вживати без шкоди для здоровя

Продукти, що містять вітамін Д

Огляд вітаміновмісних препаратів Доппельгерц

Доппельгерц – це вітаміни німецької компанії. На сьогоднішній день у продажу представлений досить великий асортимент біологічних добавок, в основі яких є як рослинні компоненти, так і мінеральні речовини. Такі препарати спрямовані на заповнення дефіциту вітамінів, відновлення працездатності, поліпшення зовнішнього вигляду і стану здоров’я.

Для прискорення метаболізму і зниження ваги переважно вибирати наступні Бади:

  • Доппельгерц Актив Магній+вітаміни групи В;
  • Доппельгерц Актив для волосся і нігтів.

Капсули «Солгар 7»

У складі препарату тільки рослинні компоненти, безпечні для здоров’я. Цей комплекс відрізняється тим, що інгредієнти діють системно. Наприклад, вітамін С бере участь в метаболізмі колагену і кальцію. Без нього б куркума, що входить до складу препарату, не засвоїлася б в організмі.

«Солгар 7» найчастіше призначається при остеопорозі суглобів і артриті, але до його складу входять компоненти, здатні незначно вплинути на вагу.

pomogayut li vitaminy v pokhudenii i kakie iz nikh mozhno prinimat bez vreda dlya zdorovya3 Допомагають вітаміни в схудненні і які з них можна вживати без шкоди для здоровя

Комплекс вітамінів №7 від Солгар для підтримки суглобів

Комплівіт

Вітамінні комплекси Комплівіт по праву визнані найпопулярнішими. Головне тому підтвердження – численні позитивні відгуки людей. Однак більша частина з них пов’язана з поліпшенням якості шкіри і нігтів. Така затребуваність пояснюється їх ефективністю та доступністю.

БАД «Мегаслим» з хромом від Леовит

За словами виробника, капсули спрямовані саме на схуднення. У складі «Мегаслим» з хромом входить л-карнітин, який покращує енергетичний обмін. Часто дана речовина беруть спортсмени, які хочуть запустити процес спалювання жирової тканини.

Прийом БАДа Мегаслим ефективний тільки в поєднанні з тренуваннями. Сам по собі він не позбавить від зайвих кілограмів.

Корисне відео

Думка лікаря-дієтолога Олексія Володимировича Ковалькова про Бади для схуднення:

Висновок

  1. Не існує вітамінів, які б допомагали схуднути. Проте більшість з них має системний вплив на організм, що теоретично може вести до нормалізації обміну речовин.
  2. Вітаміни слід отримувати з їжі.
  3. Додатковий прийом вітамінів можливий тільки за рекомендацією лікаря. На сьогоднішній день вважається, що вони не повинні застосовуватися в якості БАД без показань.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради