Чому не можна наливати через руку, на вазі – прикмета

Багато хто чув, що наливати на вазі або через руку не можна. Однак при цьому далеко не кожен знає, звідки саме з’явилися ці забобони. І що найцікавіше, їх основа не є містичною, вона бере свій початок із середньовіччя.

fa503f201d1909f2a61f39861170bd3f Чому не можна наливати через руку, на вазі – прикмета

Чому не можна наливати через руку?

Почнемо з того, що коли людина наливає через руку, то при цьому він тримає її долонею вгору. Що ж у цьому поганого? Як свідчить історія, відомо чимало випадків, коли людям в келихи підсипали отруту, який, як правило, знаходився у персні. І для того, щоб отруйна речовина потрапила в напій, достатньо було просто перевернути руку.

З тих пір склалося повір’я, яке дійшло до наших днів. При цьому воно має кілька тлумачень.

 • У народі кажуть, що через руку алкогольні і будь-які інші напої наливати не можна, так як, в іншому випадку ваше життя може змінитися, причому обов’язково в гіршу сторону.
 • Якщо людина вип’є напій, налитий таким способом, то на нього впадуть хвороби, позбутися яких буде практично неможливо.
 • Дуже поганий вважається прикмета, коли через руку наливають закоханій парі. Згідно з повір’ями, їх спільне життя не складеться: почнуться скандали, сварки, взаємні звинувачення.
 • Існує повір’я, що категорично забороняє наливати напій через руку вагітній жінці. Прикмета в цьому випадку обіцяє майбутній мамі погіршення стану здоров’я, із-за чого виносити і народити дитину їй буде дуже важко.
 • Якщо налити через руку дівчині, яка не перебуває у відносинах, то вона може назавжди залишитися самотньою. Всі романи будуть короткочасними, і вона так і не зможе зустріти свою долю.
 • У стародавньому повір’я говориться: коли ви наливаєте через руку, то разом з тим віддаєте свою енергію, а натомість ризикуєте отримати проблеми тих людей, чиї келихи наповнюєте.
 • Забобонні люди кажуть, що, наливаючи через руку, людина може залучити в свій будинок велике горе: несподівану смерть когось з родичів або ж власну.
 • Прикмети не радять наливати через руку навіть собі, в іншому випадку від вас відвернеться успіх і надалі всі ваші починання виявляться провальними.
 • Напій, налитий через руку, закоханим пити ні в якому разі не можна, інакше навіть після примирення вони не зможуть бути разом – розрив відносин неминучий.

  Чому не можна наливати на вазі?

  Це повір’я також сягає своїм корінням в історію. Кілька століть тому на свята заможні люди мали традицію пригощати спиртними напоями бідняків. Вино в ті часи зберігали тільки у великих бочках, з яких після і розливали.

  Селяни, підходячи до такої бочці, наливали собі, тримаючи кухоль на вазі. Знатні люди завжди вживали алкоголь під час пишних застіль, ставлячи свій келих на білосніжну скатертину. Так з’явилася прикмета, сенс якої полягає в тому, що на вазі наливають тільки людям з нижчих верств населення.

  c931f43de541a6933fa2d6a6eb412ae4 Чому не можна наливати через руку, на вазі – прикмета

  Друга версія забобони пов’язана знову ж таки зі смутними часами і отрутами. Коли людина наливав на вазі, то він неодмінно на кілька секунд відволікався, щоб поставити посудину з напоєм на стіл. У цей момент недоброзичливці цілком могли підсипати в його кубок отрута.

  Таким чином, на підставі цих подій в народі склалося кілька прикмет, які дійшли і до наших днів. Вони здатні дати пояснення, чому горілку та інші напої не можна наливати на вазі.

  • Існує думка, що такий вчинок здатен відібрати у людини здоров’я, наслати на нього численні біди і нещастя.
  • Вважається, що якщо наливати на вазі, то можна втратити фінансового благополуччя. Будинок, в якому раніше був достаток, запустіє, в нього прийдуть голод і злидні. В даному випадку мова може йти про зниження по службі або звільнення з роботи.
  • Інша прикмета каже, що у людини виникнуть проблеми з оточуючими. Порушиться взаєморозуміння, стосунки з родичами, друзями і колегами зіпсуються, зникне повагу. Вам буде здаватися, що ваші добрі вчинки люди просто не помічають, а звертають увагу тільки на помилки.
  • Коли людина наливає на вазі собі, то в цьому випадку він погіршує власне здоров’я. Хвороба може обрушитися раптово і буквально за пару днів повалить вас з ніг.
  • Якщо, наливаючи на вазі, людина випадково проливає на вас кілька крапель, то це означає, що скандалу з рідними людьми вам не уникнути. Причому спалахне сварка саме з вашої вини і, швидше за все, скандал буде втягнутий хтось із ваших найближчих родичів.

  Якщо що-небудь налити на вазі вагітній жінці, то негативне значення прикмети збільшиться в два рази.

  Негативної дії прикмети цілком можна нейтралізувати. Для цього необхідно вилити з келиха кілька крапель напою і, допиваючи його, транслювати тільки добрі думки.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради