Прикмета: знайти ікону на вулиці – що робити, чи можна підбирати

Виявити на вулиці чужу іконку сьогодні цілком реально, вони є практично в кожному авто, гаманці або носяться на шиї у вигляді кулончика на ланцюжку. І, зрозуміло, вони губляться. Але іконка – не просто картинка, а священний символ, не менш значущий, ніж натільний хрестик. Коли такий предмет, особливо старовинний, це може попереджати про що.

a952d42da02e36f551b37edd43f6190c Прикмета: знайти ікону на вулиці – що робити, чи можна підбирати

Знайти іконку – до чого це

Знайти іконку на вулиці для православної людини благо, а для забобонного – погана прикмета. Тут думки предків і церкви не сходяться, так як священнослужителі заперечують магію і всі прикмети, відносячи їх до язичництва.

На думку священиків, виявити ікону на дорозі, в будинку або ще десь, – добрий знак. Людина, що знайшов її, буде найближчим часом перебувати під захистом святих, зображених на іконі.

Згідно древнім прикметами така знахідка обіцяє тільки біди.

Прикмети переходили з покоління в покоління, із століття в століття і, можливо, предки просто хотіли таким чином навчити молодь шанобливо ставитися до ікон. Сучасні екстрасенси і чаклуни часто використовують церковну атрибутику для зняття пристріту і порч, тому піднімати знайдений символ віри не завжди безпечно, адже на предмет накладена негативна енергетика, здатна вбити. Особливо небезпечні ікони, які стоять у кімнаті вмираючої людини.

Необов’язково на кожному знайденому образі накладено закляття, може, її просто випустили з необережності або спеціально викинули за непотрібністю, без будь-яких злих думок.

Церковнослужителі просять не вірити в прикмети і стверджують що такий дар не можна залишати без уваги. Вони розповідають, що є багато випадків, коли знайдена чужа ікона, принесена додому, рятувала від нещастя або хвороби когось із членів сім’ї.

Передбачення на ікону Божої Матері

Особливо значимо знайти ікону Божої Матері, це обіцяє зміни на краще в усіх сферах життя, так як на допомогу прийде сама Богородиця. Святиню необхідно обов’язково підняти, щоб вона не була поругаема, і принести в найближчий храм для освячення.

У храмі потрібно повідомити, де був виявлений священний символ. Після цього іконку вже можна забрати собі або залишити батюшки. Божа Матір, вважають священнослужителі, допоможе винести труднощі і випробування.

Якщо звертатися до служителів храму не хочеться, але і додому нести знахідку немає бажання, можна просто залишити її на видному місці, щоб парафіяни бачили її і хтось з віруючих забрав.

Ікона Богородиці, як і всі інші, не є звичайними картинками. Потрібно хоча б з поваги до релігії та історії допомогти їй знайти новий будинок, а не залишати порохом під ногами.

Можна підбирати

За народним прикметам не можна порушувати чиїсь речі валяються на дорозі, навіть дуже цінні – вони можуть бути просочені негативною енергетикою і така знахідка обіцяє нещастя всьому роду. Минуле власників ікони невідомо, а значить і неясно, що і ким було наговорено на неї.

Церковнослужителі ж рекомендують не залишати знахідку і обов’язково віднести її в дім Божий для обряду освячення.

Кому вірити – незрозуміло. Тому при будь-яких сумнівах краще підібрати іконку все-таки не голими руками, а через рукавичку або ганчірочку і віднести до храму – так і псування, якщо вона є на образі, не «прилипне», і місія з порятунку священного символу буде виконана.

Що робити з знайденої іконою

Навіть якщо ікону виявив скептик і атеїст, не варто кидати річ із зображенням святого на дорозі. Для когось вона – святиня і ставитися до релігійної атрибутики в будь-якому випадку потрібно шанобливо, це як мінімум багатовікова історія. Зображення лику святого потрібно віднести до церкви і освятити. А якщо ікона принесена додому, то знайти святу воду, промити її і прочитати «Отче наш» над образом 3 рази.


Складно сказати, хороший подарунок підкинула доля чи не дуже, коли хтось знаходить ікону – залежить від того, у що людина вірить, чого хоче і до чого прагне.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради