Прикмета пройти під сходами: чому не можна, що буде поганого

За прикметами пройти під сходами – не до добра. Існує декілька версій тлумачення цього марновірства. Варто розібратися, яке його походження і що чекає в майбутньому людини, все-таки зважився на такий вчинок.

9a4c8242556af7e52d5133907ba51eba Прикмета пройти під сходами: чому не можна, що буде поганого

Чому не можна ходити під сходами

Проходити під сходами забороняється не лише тому, що вона просто може впасти на людину. За прикметами такі дії дають погані зміни:

 • виникнення конфліктних ситуацій вдома і на роботі;
 • фінансові проблеми, непередбачені витрати;
 • розставання з коханою людиною;
 • розвиток серйозних хвороб;
 • низку невдач у трудовій сфері: можливі конфлікти з начальством і навіть звільнення;
 • раптову смерть.

Поганою вважається і прикмета – проходження під драбинкою кота.

Якщо це сталося, кожного, хто на неї потім підніметься, очікує печаль. Забороняється також протягувати руку під сходи. Людини, який виконав такі дії, чекають сварки з близькими людьми. Незабаром він може захворіти на застуду, але серйозних проблем в його житті не виникне.

У Шотландії до вимушеного проходженню по сходинках ставляться позитивно. Вважається, що незабаром після цього починають збуватися бажання, в житті буває біла смуга.

Що думає на цей рахунок християни

Прикмета про сходи знаходить пояснення з точки зору християнства. Негативне ставлення до проходження під сходами обумовлено тим, що земля, стіна і стрем’янка разом утворюють трикутник. А він у християн асоціюється зі Святою Трійцею. Природно, що проходитимуть під драбиною заборонялося. Вважалося, що таким чином чоловік ображав Бога.

Є і ще один релігійний підтекст. Коли Ісуса розіп’яли на хресті, на землі біля нього була переносна драбина. З тих часів вона вважається символом нечисті і зла.

Цікаве з глибини століть

В Єгипті драбини використовують з давніх часів. Стародавні жителі цієї держави з повагою ставилися до трикутниках. Вони вірили, що проходження під приставний сходами ображає богів. Ті починають гніватися, і на людину обрушуються біди і нещастя.

У Середньовіччі В Європі у людей притулена до стіни стрем’янка асоціювалася з шибеницею, адже чимало з них створювалося за допомогою драбини.

У Середні століття було поширене повір’я, що проходить під нею людини неминуче чекає смерть шляхом повішання.

Є ще одне пояснення цього марновірства. Середньовічні європейці знімали з шибениці страчених людей, використовуючи драбину. Якщо в цей момент хтось пробігав, на нього могло впасти тіло повішеного. Природно, що при цьому виникали досить неприємні відчуття.

Як бути, якщо заборона порушений

Якщо прослизнути під драбиною все-таки довелося, панікувати не варто. Це лише притягне біди і нещастя. Є кілька простих методів, що дають можливість нейтралізувати негативний вплив прийме.

Для цього потрібно виконати такі дії:

 • схрестити пальці на руках і тримати їх в такому положенні до того моменту, поки не пощастить зустріти на своєму шляху собаку;
 • тричі плюнути між східцями, а один раз – через ліве плече;
 • скрутити на обох руках дулі;
 • прочитати молитву;
 • вмитися святою водою;
 • сходити в церкву і поставити свічки за здравіє.

Самий дієвий спосіб уникнути проблем – не зациклюватися на тому, що трапилося. Нерідко люди, яких не покидають погані думки, самі притягують нещастя і пов’язують їх з раніше відбулися подіями, що мають за прикметами негативне значення.

Є також цілком раціональне пояснення того, що не варто ходити під драбиною – вона просто може впасти і людина отримає травму. Природно, що цього не бажає ніхто. Тому навіть людям, скептично ставиться до народних прикмет, виконувати такі дії не слід. Якщо не вірити в погані прикмети, ця затія може все одно закінчитися плачевно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради