Як позбутися від голубів на балконі: відлякувачі, хімічні засоби

Коли непрохані пернаті вирішили на час залишитися в гостях на обраної ними частини житлової площі — це триватиме надовго. Як позбутися від голубів на балконі — питання, що переросла в проблему для мешканців многоэтажок, дозвіл якої забирає багато сил і коштів домовласників. Перед тим як прийняти спосіб вирішення питання, необхідно розібратися в причинах, що призвели «підселення» зухвальців. Адже сусідство на підвіконні може спричинити за собою неприємності:

5c55a9aa356f197b3ac0d915cba74814 Як позбутися від голубів на балконі: відлякувачі, хімічні засоби

 • неприємний запах від відходів життєдіяльності;
 • постійний тупіт і переклик птахів;
 • колонія з гнізд;
 • розсадник небезпечних інфекційних захворювань, яким можна заразитися, не виходячи з дому — захворювання дихальних шляхів, алергії, менінгіт і психічний розлад.

Чому голуби підселяються на балконі?

Захист від голубів починається у виявленні причин вимушеного сусідства, яких не багато:

 • Велика кількість кормів і пиття — наявність кормової бази, яка приваблює цих птахів — основна причина навали, тому потрібно прибрати з балкона їжу або воду і цим відвернути від житла пернатих.
 • Захаращеність балкона — людське недбальство радісно скористаються непрохані гості, адже тут можна організувати гнездовку і вивести багато поколінь нащадків. Необхідно прибрати всі непотрібні предмети і непотріб з цієї території, а виявлені гнізда — без жалю зруйнувати, якщо в них виявилися яйця, то їх слід викинути, а на їх місце покласти виконані з металу або пластику обманки. Якщо птахи не зможуть вивести потомство — вони вважатимуть це місце непридатним для проживання, тим самим вийти їх прогнати.
 • «Жаліслива» ставлення до пташок — постійне годування людиною символу світу призводить до поступового звикання тварини до легкого джерела прожитку — з-за цього відігнати і вивести їх з такого «халявного» містечка дуже складно — коли один мешканець докладає зусилля для боротьби з голубами, то інший спокійно їх підгодовує. Тому боротися потрібно всім сусідам — ці пернаті терплячі, вони стануть регулярно збиратися в такому місці і чекати свого обіду.

Безрозсудне годування голубів — причина втрати ними інстинкту самозбереження, що небезпечно перед настанням зими. Тварини швидко набирають зайву вагу, через що вони починають втрачати свою майстерність польоту.

Як прогнати?

4059121f4e80ae10336d261ab1ae6580 Як позбутися від голубів на балконі: відлякувачі, хімічні засобиДалеко не всі способи захисту безпечні для здоров’я і життя птахів.

Боротьба з непроханим сусідством різноманітна, вона включає в себе дії, підказані природою, а також сучасні технічні та електронні засоби. Також існують і негуманні методи, які зможуть захистити житло від неприємного і небезпечного для здоров’я спільного співіснування. Тому кожному доведеться вибрати індивідуальний спосіб захисту, виходячи з конкретних сформованих умов.

Обмеження доступу

Створення різноманітного бар’єрного загородження і засобів обмеження проникнення допоможе відучити птахів сідати на поручні балкона:

 • Балконного скління споруди — простий, але дорогий спосіб назавжди вигнати тварин.
 • Монтаж москітної сітки — прозорий матеріал, який не перешкоджає огляду, але і не пропускає непроханих гостей. Через деякий час цю споруду можна демонтувати.
 • Для цих цілей підійде звичайна свічка, яку потрібно закріпити над улюбленим місцем знаходження пернатих на висоту сірникової коробки — так стане неможливим комфортне розміщення на привабливою поверхні.
 • Також можна придбати або виготовити самостійно шиповану стрічку, яка виставляється на улюблених птахами місцях.
 • Можна спорудити імпровізований захисний бар’єр у вигляді виступаючих цвяхів з дерев’яної планки і зміцнити його на карнизі.
 • За допомогою канцелярського скотчу обмотують місця для сидіння, які стають слизькими і на них неможливо буде сидіти.

Хімічні засоби

895b4876682566ccb65136d0aceede0f Як позбутися від голубів на балконі: відлякувачі, хімічні засобиШари відлякують речовин необхідно регулярно оновлювати.

Для відлякування голубів використовуються різноманітну хімію. Якщо птахи постійно знаходяться на даху балкона, то відлякати їх можна намазуванням коника або самого даху слизькою речовиною — рослинною олією, вазеліном, кремом або речовиною, що відлякує пернатих. Це дія повторюється після дощу або після висихання застосовуваних речовин. Для того, щоб знаходження на балконі не було особливо комфортним, улюблені птахами поверхні наносять спеціальний склеювальний засіб — тварина не приклеїться, але буде відчувати істотне незручність. Можна розкидати в місцях перебування голубів перець чилі або приправи з різким і стійким ароматом.

В якості засобів боротьби з птахами використовуються отрути і отруйні речовини, до яких відносяться виготовлена із зерна та інсектициду «Діазинону» отрута, отруйні приманки з корми, плюс сіль, марганцівка, свинець або тирсу. Цей спосіб протидії негуманний і небезпечний для здоров’я людини, його застосовують, як крайній метод впливу. Після його дії трупи тварин спалюють.

Відлякувачі

Використання підручних засобів допомагає відвадити птахів від житла. У цій якості застосовуються вийшли з ладу CD-диски, з яких виготовляють намиста і розміщують на проблемної території. Використовується прикріплена на мотузці по периметру балкона нарізана на смужки фольга, яка видає специфічний звук і відкидає сонячні промені. Продаються муляжі природних ворогів голубів — соколи, ворони — бажано з розмахом крила до 0,5 м. Слід мати на увазі, що до цього засобу непрохані гості з часом звикнуть і будуть далі створювати неприємності. Як крайній засіб, можна завести кота — він птахів зловити не зможе, але присутністю викликає дискомфорт і втрату почуття безпеки — і пернаті змушені змінити місце своєї дислокації.

Сучасні прилади для відлякування

37fb52c1010c46aa2eee5dcb339b94dc Як позбутися від голубів на балконі: відлякувачі, хімічні засобиЯкщо легкі способи неефективні, необхідно звернутися до фахівців.

Приходить момент, коли всі методи випробувані і нічого не діє — у такому випадку слід звернутися до технічних новинок — відлякувачі, що застосовуються на професійній основі для зачищення від птахів масштабних площ. Ці інструменти дуже дорогі, їх індивідуальне застосування затратно.

Биоакустика

Цей прилад відтворює зафіксовані звуки, які видають природні вороги голубів — птахи сімейства соколиних, подібний агрегат може транслювати звуки, що імітують вибухи або постріли. Такий метод не буде вітатися сусідами, а видаються голоси хижих пернатих викликають звикання.

Ультразвук

Такий засіб виганяє непрошених гостей за допомогою синтезованих ультразвукових хвиль, його уникають мышеподобные тварини. Але апарат має негативне якість — його дія неприйнятно і для домашніх улюбленців. Рекомендується підключити до агрегату інфрачервоний датчик руху, який буде реагувати на порушника і потім включається ультразвук.

Лазерний світло

Цей агрегат генерує промінь зеленого кольору, який рухається по навколишньому середовищі. Дії контролюються програмою, а отриманий світло викликає паніку у голубів. Прилад володіє повною автономністю, користувач встановлює і запускає його. Можна скомбінувати цей апарат з биоакустикой — тоді одночасно працюють 2 вражаючих фактора.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради