Особливості вирощування імбиру в домашніх умовах: як виростити з корнеклубня в горщику або у відкритому грунті

Корінь імбиру незамінний на кухні і в народній медицині. Він надає пікантний смак домашнім стравам, зміцнює імунітет, сприяє правильній роботі шлунка і печінки, використовується для підтримки краси. Про те, чи можна його вживати дітям, прочитаєте тут.

Суцвіття імбиру виглядають екзотично, і нерідко бульбини вирощуються з декоративною метою. Багато цінителі цієї екзотичної рослини хотіли б мати його на своїх підвіконнях або городах. Для тих, хто любить імбир, вирощування в домашніх умовах – зручна можливість завжди мати його під рукою.

Можливо вирощування імбиру в домашніх умовах?

На перший погляд, найпростіше купити корінь або порошок імбиру в магазині. Але тоді не можна бути впевненим у його екологічній чистоті. Вирощування корнеклубня в домашніх умовах дозволить особисто вибирати грунт і підгодівлю, контролювати весь процес, тим самим гарантуючи безпеку вживання в їжу.

Вирощування імбиру кореня в домашніх умовах вимагає відтворення мікроклімату, близького до кліматичній зоні виростання корнеклубня – країн Західної Африки, Ямайки, Барбадосу або південних районів Азії. Однак це нескладно і вирощування імбиру у відкритому грунті або в горщику доступно всім.

У помірному кліматі з-за більш низьких температур розмір дорослої рослини і його кореня буде менше, ніж в тропіках, але на смакових якостях це не позначиться.

Як виростити з корнеклубня?

Як виростити імбир в домашніх умовах з корнеклубня? Пророщування відбувається не з насіння, а з корінців. Критерії здорового корнеклубня:

 • він повинен бути свіжим і мати гладку, глянцеву шкірку;
 • мати нирки, аналогічні картопляним бігають.

Корінець висаджується в квітні. Через півмісяця з’являється пагін, який виростає в стебла заввишки 70-100 см з вузькими жорсткими листям. Успіх вирощування залежить від підтримки необхідних умов утримання.

osobennosti vyrashhivaniya imbirya v domashnikh usloviyakh: kak vyrastit iz korneklubnya v gorshke ili v otkrytom grunte Особливості вирощування імбиру в домашніх умовах: як виростити з корнеклубня в горщику або у відкритому грунті

Так виглядає підходящий для посадки корінь імбиру

Необхідні умови для розведення імбирного рослини

Мало хто знає, як вирощувати імбир в домашніх умовах. У природі він виростає в тропіках у вологому, жаркому кліматі. Щоб в домашніх умовах отримати з корнеклубня імбиру рослина, вирощування повинно відбуватися з дотриманням наступних параметрів:

 • температурний режим: 15-32 С;
 • висока вологість;
 • гарне освітлення;
 • яскраве, але розсіяне світло;
 • кислотність грунту 6 pH.

Здоровий свіжий корнеклубень випускає бруньки в теплому і світлому місці. Щоб стимулювати зростання нирок, перед посадкою корінець можна на 2-4 години помістити в теплу воду. Неприпустимо нагрівати його в духовці навіть на малих температурах, так як це висушує корінь.

Для вирощування імбиру в домашніх умовах можна брати і цілий корнеклубень, і його частині. Відокремлені шматочки повинні мати активні нирки, а місця зрізів слід покрити протигрибковим засобом або марганцівкою.

Як на домашньому городі, так і в горщику корнеклубень або його частина міститься в грунт нирками вгору і покривається 2-3 см землі.

У відкритому грунті

osobennosti vyrashhivaniya imbirya v domashnikh usloviyakh: kak vyrastit iz korneklubnya v gorshke ili v otkrytom grunte1 Особливості вирощування імбиру в домашніх умовах: як виростити з корнеклубня в горщику або у відкритому грунтіЯк вирощувати імбир на городі? Щоб створити відповідні умови вирощування у відкритому грунті необхідно:

 • вибрати підходяще по освітленню місце для висадки;
 • привести склад грунту до норми;
 • забезпечити необхідний температурний режим;
 • потурбуватися вологістю повітря та ґрунту;
 • удобрювати по мірі необхідності.

За межами тропіків вирощування імбиру на дачі у відкритому грунті можливо тільки в літні місяці, коли нічна температура не опускається нижче 15 С. Захистити рослину від переохолодження допоможе висаджування у парниках. Крім того, парник дозволить створити і підтримувати вологість, захистить від вітру і палючого сонця.

Ґрунт, крім кислотності в 6 pH, повинна володіти хорошою повітро – і водопроникністю:

 • бути пухкою;
 • не мати грудок.

У твердому, комковатом грунті застоюється вода і високий ризик загнивання корнеклубня. Для поліпшення дренажних якостей ділянки, обраного для вирощування, на дно ямки насипають пісок, щебінь або гальку.

У період від висадки до сходів пагонів рослину поливають рідко. Під час активного росту імбир потребує багато води. При слабкому поливі корінці погано ростуть.

Між поливами варто давати землі підсихати. Це змушує корнеклубень розростатися для розжарювання більшої кількості вологи. Однак пересушувати ґрунт теж не можна.

Вирощування імбиру в домашніх умовах потребує регулярного обприскування. Сухість повітря може привести до появи павутинного кліща – одного з небагатьох шкідників, яким піддана рослина. Виявити його можна за допомогою лупи, а павутина, створювана кліщем, добре видна при обприскуванні.

Імбир стає блідим, на листках з’являються жовтувато-бурі плями, збільшуються в розмірах. Вапна кліща допоможуть обприскування спеціальними розчинами проти шкідників і підтримка високої вологості.

Раз в тиждень грядку слід розпушувати і прополювати від бур’янів.

Для того щоб рослина в домашніх умовах отримувало необхідну кількість мінеральних речовин, 1-2 рази в місяць в грунт слід додавати фосфорні добрива.

У імбиру використовуються як корені, так і листя. Обрізаючи листя, слід враховувати, що видалення зеленої частини рослини уповільнює зростання корнеклубней.

Вегетативний період рослини триває з квітня по серпень, а його активність залежить від температурного режиму:

 • 27-33 З: активне зростання;
 • 16-20 З: загасання вегетативних функцій;
 • <15 З: впадання у сплячку.

На зиму корінці викопують, сушать і зберігають у сухому місці при температурі 10-15 С.

Імбир сумісний з будь-якими рослинами і сусідів по грядці можна підбирати зі схожими вимогами по вирощуванню. Окремо з рослин-супутників виділяється часник, який допомагає відганяти павутинного кліща.

У горщику

osobennosti vyrashhivaniya imbirya v domashnikh usloviyakh: kak vyrastit iz korneklubnya v gorshke ili v otkrytom grunte2 Особливості вирощування імбиру в домашніх умовах: як виростити з корнеклубня в горщику або у відкритому грунтіУмови вирощування імбиру будинку мало відрізняються від вирощування у відкритому грунті.

Правила висадки в горщик:

 • горщик повинен бути широким, так як корнеклубень імбиру росте в товщину;
 • на дно горщика насипається галька, пісок або щебінь для дренажу;
 • перший раз посадка рясно поливається.

Грунт вибирається для овочів, а перед посадкою змішується з фосфорними добривами у відповідності з вказівками інструкції на упаковці добрива.

Після першого рясного поливу і до появи перших паростків грунт підтримується злегка вологою. Активно зростаюча рослина поливається 1-3 рази в тиждень по мірі підсихання землі і удобрюється у півмісяця або місяць.

Для вирощування імбиру в домашніх умовах в горщику вибираються підвіконня чи балкон, які виходять на схід.

На відміну від відкритого грунту вирощування імбиру будинку в горщику гарантує відсутність екстремально низьких температур і бульбини можна не викопувати. Але листя, а потім стебла все одно будуть всихати і опадати, так як на зиму рослина припиняє вегетацію.

Стебла варто обрізати, горщик поставити в сухе місце з температурою 10-15 градусів і рідкісним поливом, дозволивши тим самим корнеклубню впасти у сплячку. Період спокою позитивно позначиться на здатності до цвітіння.

Корисне відео

На відео показаний докладний процес підготовки кореня імбиру до безпосередньої його посадці в горщик. Також описані всі нюанси і особливості догляду за рослиною:

Висновок

 1. Смачний і корисний корнеклубень вимогливий до умов вирощування. Однак підготувати грунт і створити відповідний мікроклімат легко.
 2. Тепло, гарний дренаж, вологість – і імбир буде радувати міцними корінцями і екзотичними суцвіттями.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради