Святвечір в 2021 році відзначають 6 січня

У 2021 році, як і зазвичай Святвечір будуть святкувати напередодні Різдва. Для православних людей це особливий вечір, який пов’язаний з великим торжеством і народженням Ісуса Христа. За довгі роки історії свята з’явилися різні звичаї і ритуали. Велика кількість з них дотримуються і в сучасному світі.

Дата святкування і походження назви

Так як відзначають Святвечір перед Різдвом Христовим, його дата в календарі не змінюється з року в рік. Він символізує початок так іменованих святок, які триватимуть до самого Хрещення.

Зверніть увагу! День різдвяного Святвечора у 2021 році не зміниться – святкувати його 6 січня.

Не багато знають, що є кілька історій про появу найменування події, однак в обох варіантах воно нерозривно пов’язане з їжею, яку готують у цей день. Згідно з першою версією, назва походить від слова «сочиво».Таким словом називали незвичайну юшку, яку виготовляли з проварених злакових зерен. Її потрібно було змішати з соком і медом. І в сучасному світі готують схоже блюдо, проте називають її кутею.

 Святвечір в 2021 році відзначають 6 січня

За іншою версією назва Святвечора пішла від назви булочок «сочень», що мали особливі отвори. Багато людей вірили, що перед такою важливою подією через ці дірочки можна було побачити нечисту силу. Однак варто зазначити, що в сучасному світі даний ритуал не проводять.

Святкова вечеря

Святвечір – останній день найсуворішого посту в році. Священики в такий день дотримуються правила сухоядения, іншими словами не їдять приготовану їжу, і не вживають вершкове масло і соняшникову олію. Варто відзначити, що їдять вони тільки ввечері, а цілий день п’ють тільки воду. Людям, які не служать у церкві, не обов’язково дотримуватися настільки суворих правил, однак на урочистому столі повинні бути лише пісні і легкі страви.

У темний час доби перед Різдвяною вечерею родини збираються за святковим столом. Вечеряти починають з виникненням першої зірки на небі. Символізують її з Віфлеємською зіркою, яка висвітлювала шлях пастухам, що плентається до воскреслого Ісуса Христа. На стіл неодмінно подають кутю. Готують її з пропарених зерняток. У кашу необхідно додати горішки, фрукти, мак та мед, однак рецепти виготовлення куті практично повністю відрізняються в залежності від місцезнаходження галузі нашої країни. Останки урочистій кашки зазвичай складають близько ікон для заспокоєння душ мертвих рідних. Передбачається, що в такий день вони зглянулися з небес на землю. До цього решту кутю роздавали бідним і хворим людям.

 Святвечір в 2021 році відзначають 6 січня

Тепер, після того, як ви вже знаєте, в який саме день буде Святвечір у 2020 році, ви можете заздалегідь продумати меню на святковий стіл. Обов’язково враховуйте, що на столі повинно бути не менше 13 найменувань різних страв або продуктів. У тому числі:

 • компот із сухофруктів;
 • пельмені з картоплею;
 • млинці;
 • рагу з грибами;
 • салати з свіжих овочів;
 • домашні заготовки;
 • на десерт: халва або натуральний мармелад.

Крім того, у багатьох регіонах нашої країни існує негласна традиція про те, що вечерею неодмінно потрібно поділитися зі своїми батьками: виказати шану.

Коляда

Навіть в сучасному світі не раз згадуються звичаї колядування. Звичайно ж, у більшості випадків, такий обряд залишився лише в невеликих селах і селах. При цьому не тільки діти, але навіть дорослі люди ходять по хатах або квартирах. співають пісні, танцюють і радіють святу. Більш того, іноді навіть можна зустріти невелика костюмована вистава. Після розваг гостей прийнято пригощати цукерками або давати невеликі суми грошей.

За вже сформованою традицією група колядників обов’язково повинна мати при собі символ свята — Віфлеємську зірку. Молоді люди вбираються в різні вбрання та костюми, а якщо дозволяють умови — попереду ходи пускають молоденьку козу. Саме вона повинна за повір’ями старовірів відганяти злих духів і охороняти житло.

 Святвечір в 2021 році відзначають 6 січня

Варто відзначити, що традиція проводити колядки прийшла до нас ще з Давньої Русі. У цей час це був дуже великий свято, що кожна сім’я відзначала з розмахом і гучним застіллям. На жаль, після масового прийняття християнства ця традиція практично зійшла на «ні», тому їх злегка змінили у відповідності з часом.

Ворожіння на Святвечір

Наші далекі предки були впевнені, що ця ніч у році наповнена чарами і магією, оскільки саме в різдвяну ніч відбуваються практично нез’ясовні речі. Приміром, напередодні свята молодь збиралася в невеликі компанії і почала ворожити, щоб дізнатися хоча б малу частину з того, що приготувала їм доля. Вони вірили, що все загадане обов’язково збудеться!

Традиція збереглася досі, приміром сучасні дівчата можуть ворожити на майбутнього чоловіка. Для цього необхідно вийти на вулицю і лягти в замет. Після чого дівчина встає і йде в будинок. На зміни слід дивитися вже на наступний ранок:

 • слід гладкий – чоловік буде ніжним і добрим;
 • нерівні сліди — чоловік буде рішучим;
 • глибокий відбиток — бути дівчині вдовою;
 • замело снігом — пора готуватися до весілля.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!