Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Величезний асортимент товарів змушує людину задуматися над тим, як вибрати матрац для двоспального ліжка і не помилитися. Настрій, здоров’я і працездатність залежать від повноцінного міцного сну. До того ж, чим старша людина, тим більш комфортним і м’яким має бути спальне місце. Правильно обрана ортопедична модель допоможе завжди засинати і прокидатися в хорошому настрої.

6fa2ed1a354221d724c4397a5a8fe69c Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Переваги використання ортопедичного матраца

Ортопедичні моделі, безумовно, є відмінним вибором. У них враховано все: від анатомії до фізіології людини.

Переваги таких моделей очевидні, адже вони:

 • підлаштовується під анатомічні особливості людини, рівномірно підтримуючи хребет;
 • володіють «ефектом пам’яті», беручи на себе вагу людини;
 • надають лікувальну дію, не перетискають м’які тканини або кровоносні судини.

Крім того, представлені моделі характеризуються ефективною системою вентиляції.

З чого складається

Основа матраца — несуча система, яка не менш важлива, ніж скелет для людини. Головною функцією є підтримка людини уві сні. Саме вона створює ортопедичний ефект. Включає в себе основу, наповнювач і чохол.

При покупці цікавляться додатково технологією складання і послідовністю з’єднання шарів. Моделі зі склеєними шарами дешевше і не можуть похвалитися екологічними властивостями.

Стандартні розміри

Якщо матрац купується окремо від ліжка, вимірюють внутрішній периметр ліжка перед походом в магазин. Довжина становить 190-200 см, ширина — 160-200 див. Можливе оформлення індивідуального замовлення.

Звертають увагу на те, що:

 • склад наповнювача і тип пружин впливають на товщину виробу;
 • пружинні підстави вище безпружинних;
 • стандартна товщина безпружинних зразків— 16 см, пружинних — 20-25 см.

Випускаються і нестандартні пружинні моделі висотою до 32 см і вище.

Види матраців

Сучасні матраци можуть бути не тільки пружинними або безпружинні, але й розуміти під собою набагато більш складні конструкції.

Пружинні матраци з блоком залежних пружин

Моделі з блоком залежних пружин виготовлені із сталевого дроту, жорстко скріплений між собою. Це надійна і довговічна конструкція, ортопедичні властивості якої зведені до мінімуму. Пружини із часом просідають і розтягуються.

У пружинного блоку типу Боннель інша технологія плетіння: пружини, конструктивно сплетені в певній послідовності, володіють ортопедичним ефектом. Перевагою слід вважати невисоку вартість і міцність.

583d55e6f36c1a4a0a66f22b7ea6110a Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Пружинні матраци з блоком незалежних пружин

Чим менше діаметр пружини, тим точніше підтримка і вище ортопедичний ефект. Крім того, тим краще пружинні блоки будуть підлаштовуватися під людину. В самих вчинених системах діаметр пружин всього три см, на кожне ділення матраца доводиться до 1000 незалежних пружин. Це дозволяє враховувати індивідуальні особливості організму.

Перевагами називають те, що:

 • кожна пружинка знаходиться в окремому мішечку;
 • елементи відокремлені і не стикаються один з одним, у них відсутній «ефект хвилі»;
 • хребет знаходиться в природному положенні.

Таким чином, чим більше пружин, тим вище рівень комфорту і велике навантаження витримує основу.

901d90a47e1daaf1bf0928260ae6b80e Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Матраци без пружин

Безпружинні системи складаються з шарів натурального та штучного наповнювача. Найбільший ортопедичний ефект формує основа з латексної піни. Латексна піна складається на 65% з натурального каучуку, решта 35% — це мило і спеціальний реагент. Спеціальна форма і система наскрізних отворів створюють зональну анатомічну конструкцію з внутрішньою системою вентиляції. Кожен рух у сні сприяє посиленню циркуляції повітря в три рази.

Другий важливий елемент — наповнювач. Товщина наповнювача повинна бути не менше трьох див. Головним параметром наповнювача є жорсткість.

При цьому:

 • вибір ступеня жорсткості залежить від положення уві сні;
 • якщо людина спить на боці, вибирають м’які наповнювачі;
 • якщо звичніше спати на животі або спині, краще підійдуть більш жорсткі наповнювачі.

У самої дешевої моделі наповнювач складається з поролону (пінополіуретану). Він з часом промінается і мнеться. Для забезпечення ортопедичного ефекту подібний матрац кладуть на спеціальну сітку з металевим каркасом.

Якщо до поролону додані інші матеріали, наприклад, латекс, кокосова койра або пінополіуретан, термін служби збільшується до 20 років. Ці вироби здатні витримувати навантаження до 140 кг

09b11006aa234d3e458bee62d521602c Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Об’єднані

Для подружньої пари відмінно підходить багатошаровий комбінований безпружинний матрац з наповнювачем з кокоса або латексу. Вироби з натурального латексу і кокосової койри володіють еластичністю, пружністю і гіпоалергійністю.

Рівень жорсткості варіюється від середнього до високого (в залежності від процентного співвідношення матеріалів). Натуральні матеріали повітропроникності і забезпечують надійну підтримку хребта, а також комфортний відпочинок. Вони складають гідну конкуренцію моделям з незалежним пружинним блоком.

239fdfd96f2a40a6de57cb63d6a859b0 Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Односторонні і двосторонні

Якщо відсутня необхідність в перевертанні матраца, рекомендується односторонній: наповнювач у нього лише з одного боку. Вони можуть бути не тільки пружинними, але і безпружинні. Представлені моделі дешевше, ніж аналогічні двосторонні.

Двосторонні системи виготовляють з різним ступенем жорсткості. Такі моделі перевертати і використовувати з профілактичною і лікувальною метою.

У двосторонніх моделей «зима-літо» одна сторона — тепла вовняна, а інша — прохолодна. Зазвичай вона виконана з матеріалів, які забезпечують циркуляцію повітря і відводять тепло.

Нестандарные

Якщо людина є щасливим володарем ліжка нетипової форми, наприклад, круглої або овальної, можна зробити індивідуальне замовлення. Російські фабрики виготовлять модель будь-якої форми і скомбинируют шари наповнювача під індивідуальні характеристики.

Різновиди наповнювачів матраців

Наповнювач впливає на жорсткість і пружність матраца. Натуральні «дихаючі» наповнювачі (кокосова койра, сизаль, латекс) дорожче. У той же час, вони володіють підвищеною зносостійкістю та еластичністю.

Кокосова койра

Цей наповнювач пресують з волокон кокосового горіха, а ступінь жорсткості залежить від товщини. Пласт товщиною в один см характеризується середнім ступенем жорсткості, висока ступінь досягається при товщині від трьох див.

Різновиди кокосового волокна:

 • латексоване, що надає виробу міцність, еластичність і м’якість, але володіє специфічним запахом;
 • пресоване, менш зносостійке;
 • з поліефірними волокнами для скріплення.

Людям з вагою більше 100 кг слід вибирати жорсткий матрац з наповнювачем з кокосової койри. Середній термін експлуатації 10-15 років.

9481cd92298c4e016b29e60000844840 Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Натуральний латекс і мемолатекс

Натуральний латекс, який одержують із соку Бразильської Гевеї. Він володіє антибактеріальними властивостями.

Інші переваги — це:

 • гіпоалергенність;
 • «дихаюча» структура;
 • довговічність (середній термін служби цього матеріалу 20 років).

Використовується в матрацах середньої жорсткості, що забезпечує необхідну підтримку хребта, володіє ортопедичними властивостями і «ефектом пам’яті», універсальністю — застосовується для ліжок з будь геометрією.

Мемолатекс — сучасний синтетичний матеріал на основі латексу, підлаштовується під природні вигини хребта, завдяки здатності реагувати на температуру тіла людини.

Меморикс і сизаль

Сизаль називають кактусовій койрою, отримують з листя агави. Матеріал менш жорсткий порівняно з наповнювачем з кокоса: не затримує вологу, пил, добре «дихає», пропускаючи повітря. Сизаль більш довговічний і не кришиться.

Меморикс отримав свою назву від англійського слова «пам’ять». Він відноситься до штучних матеріалів — це модифікований пінополіуретан. Його спочатку застосовують в космонавтиці. Матеріал володіє антипролежневыми властивостями, «підлаштовується» під контури тіла і швидко відновлює свою форму.

910e02f3ab50294a7ae847b850b88190 Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Пінополіуретан або поролон

Матеріал розроблений вченими на основі штучного латексу. Він володіє високою еластичністю і екологічністю. Його застосовують при виготовленні пружинних і безпружинних виробів. Жорсткість залежить від щільності матеріалу. Він не поступається за своїми характеристиками натурального латексу, проте коштує дешевше.

Холлофайбер

Синтетичний поліестер характеризується м’якістю, еластичністю, пружністю і демократичною вартістю. Холлофайбер довговічний (послужить 25-30 років), не злежується. Також він не накопичує вологу і володіє антибактеріальними властивостями.

Матеріал не горючий, в ньому не заводяться пилові кліщі, а також не накопичується статична електрика. Відзначають гіпоалергенність в силу відсутності шкідливих клейових добавок.

cef8f063752b70d38a581cc243f67ec6 Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Критерії вибору

Для того щоб вибрати «правильний» матрац, потрібно врахувати індивідуальні характеристики: вага, вік, стан хребта.

Розмір

Стандартна ширина двоспального ліжка — 160-180 см, довжина — 190-200 див. Якщо ліжко нестандартних розмірів, в більшості магазинів можна зробити індивідуальне замовлення.

Вага

Для людини середньої комплекції комфортно спати на матраці будь-якої жорсткості. У той час як повного людині слід вибирати більш жорстку конструкцію, а худому — бажано зупинитися на середній або м’якої конструкції.

Вага людини:

 • до 55 кг — вибирають м’яку модель;
 • 55-90 кг — краща середня жорсткість;
 • більше 90 кг — жорстка модель.

Якщо подружжя сильно відрізняються за вагою, бажано розглянути асиметричний варіант. В такому випадку жорсткість «чоловічої половини» відрізняється від «жіночої». Якщо різниця невелика, кращий вибір — модель середньої жорсткості з незалежними пружинами, адже в такому разі рухи тіла уві сні однієї людини не будуть відчуватися іншим.

Жорсткість

Жорсткість є основним параметром. Занадто м’які моделі створюють «ефект гамака», викривлення хребта перешкоджає комфортному сну. Якщо ж система надмірно жорстка, то мають підтримку область плечей і стегон, відбувається оніміння тканин в місцях тиску. Несуча система з правильно підібраною жорсткістю підтримує хребет у природному положенні і не здавлює м’які тканини.

Ступеня жорсткості несучої системи:

 • жорстка;
 • середня;
 • м’яка.

В картці товару виробник вказує максимальний вагу виробу. Якщо збільшити його на 10 кг, можна буде підібрати для себе модель з оптимальною жорсткістю.

1f1ac39e19c8d29d596490b8c8bc8236 Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Чохол

В процесі виготовлення чохлів застосовуються натуральні і синтетичні матеріали. Вони бувають двох видів: знімні і незнімні. Незнімний чохол — це складова частина матраца. Знімний чохол можна прати, але якщо він виготовлений з жакардової полотна, то рекомендується при пранні вибирати делікатний режим або віддавати в хімчистку. Вибір матеріалу для оббивки важливий, він повинен бути повітропроникним, зносостійким і еластичним.

Матеріали, що застосовуються при виготовленні чохлів:

 1. Жаккард — це змішана тканина, яка складається з бавовни, льону, синтетики або вовни. Вартість залежить від складу ниток у полотні, використовується в моделях «люкс» та «економ».
 2. Трикотаж приємний на дотик і еластичний.
 3. Полиэсте використовується в матрацах з блискавкою. Він погано пропускає повітря, а в жаркий літній час взагалі не рекомендований до використання.
 4. Полікотон стійкий до усадки, містить незначний відсоток бавовни.
 5. Бязь захищає від пилу і забруднень, характеризується повітропроникністю. Матеріал створює комфорт в літній час, але швидко зношується.

Шерсть використовують у двосторонніх матрацах «зима -літо». Вона чудово зберігає тепло в холодних приміщеннях, довговічна.

Рекомендації по вибору

Вибір матраца для двоспального ліжка — непросте завдання. Слід уникати продукції невідомих торгових марок, тому що невеликі виробництва не мають сучасного обладнання і не відповідають стандартам якості.

У ортопедичних моделей перевіряють наявність оглядового віконця, що визначає заявлену наповнюваність і якість. Кожен сам вибирає, якому виробнику надати перевагу — вітчизняному чи імпортному. Зазвичай ціна на продукцію імпортних виробників при однакових характеристиках, в кілька разів вище.

Збільшення ціни відбувається через декілька причин:

 • вартість доставки — процедура прикордонного контролю може виявитися дорогою;
 • вартість матеріалів — російські дешевше;
 • вартість збірки.

Вітчизняні фабрики оснащені сучасним імпортним обладнанням і працюють за міжнародною системою якості стандарту. Продукція вітчизняного виробництва давно не поступається за своїми характеристиками зарубіжним аналогам, а коштує дешевше.

21b8e5b5c646480c3c37a36c7134dec6 Як вибрати матрац для двоспального ліжка і який наповнювач краще

Популярні виробники і вартість матраців для двоспального ліжка

Лідери серед виробників за обсягом продажів — компанії Аскона, Орматек, Консул і Торіс.

Аскона — лідер за обсягами продажів, виробляє готові вироби і надає можливість покупцям зробити збірку самостійно. Він використовує функцію «конструктор», працює на технології провідних західних виробників.

Крім того:

 • Орматек займає друге місце на ринку серед виробників
 • DreamLine — це російська молода компанія, що спеціалізується на ортопедичних моделях;
 • LONAX надає можливість зробити покупцям нестандартний індивідуальне замовлення;
 • Лазурит більше 20 років на ринку, у виробництві використовуються натуральні наповнювачі, ціни на продукцію досить високі;
 • Консул — родоначальник на ринку цієї продукції, компанія заснована в 1926 році, входить у четвірку найбільших виробників нарівні з Асконою.

Моделі від Sealy представлені американською компанією №1, яка займає лідируюче положення у світі. Serta — це американська торговельна марка, під даним брендом в Росії працює «Аскона».

Коли потрібно міняти матрац

Термін служби виробу залежить від конструктивних особливостей і умов експлуатації. Якщо людина звертає увагу на те, що перестав висипатися або з’явилося відчуття дискомфорту після сну, мучить алергія — настав час подумати про купівлю нового матраца.

Відео

В даному відео буде розказано про те, що зробити для правильного вибору матраца.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради