Алюмінієвий профіль для шаф-купе: види, виготовлення радіусних конструкцій

Шафи-купе вважаються найбільш затребуваною корпусними меблями, яка володіє розширеним функціоналом. У ній можна не тільки зберігати одяг, але і поставити маленький комп’ютерний столик, телевізор або прасувальну дошку.

Такі гардеробні випускаються різних розмірів, виготовляються з якісних матеріалів. Розсувні дверцята досить зручні у використанні і не створюють ніяких шумів при відкриванні. Стулки пересуваються за допомогою спеціального механізму, сам алюмінієвий профіль для шаф-купе є важливою допоміжною частиною.

2905c9e6e37bb8432fbb86afb5919f9c Алюмінієвий профіль для шаф купе: види, виготовлення радіусних конструкцій

Особливості шаф-купе

На відміну від звичайних гардеробних з розкритими дверима, про шафу-купе стало відомо лише на початку дев’ятнадцятого століття. Творцем такої меблів вважається Наполеон, який перш за все почитав порядок. Трохи пізніше шафи-купе були модернізовані американським конструктором, запущені у виробництво і користуються популярністю до цих пір.

Характерною особливістю вбиральні вважаються розсувні дверцята, які не вимагають додаткового місця для відкривання або закривання дверцят. Меблі оснащується розсувною системою, що забезпечує плавний і безшумний рух стулок по напрямних.

Моделі розсувних гардеробних можуть бути:

 1. Вбудованими. Монтуються безпосередньо в ніші або в інших частинах кімнати. Що примітно, такий тип вбиральні може йти без задньої або бічної стінки, тим самим збільшуючи простір всередині виробу. Однак подібні моделі повинні стояти біля міцної стіни, тому гіпсокартонні конструкції не підійдуть.
 2. Корпусними. Зовні нагадує звичайний шафа, але тільки з розсувними дверцятами. Даний виріб досить мобільно. За рахунок цього його можна не тільки пересувати в бік під час прибирання, але і переставляти в інші приміщення. В основному використовується в маленьких за площею кімнатах (в передпокої або спальні).

Незважаючи на різноманітність моделей, всі шафи мають одні і ті ж варіанти оформлення.

Розсувні бувають декількох типів:

 1. Прямолінійними. Вони досить прості, функціональні і лаконічні. Гардеробні у формі прямокутника добре виглядають у вітальні, спальні і передпокою. Фасад виробів може бути виготовлений з МДФ, дерева, скла або пластику.
 2. Кутовими. Можуть встановлюватися як в просторі, так і маленьких приміщеннях. Стануть прекрасним засобом для речей. Головне — правильно вибрати кут для розміщення вбиральні, поблизу не повинно знаходитися обігріваючих пристроїв.
 3. Радіусними. Вважаються найбільш ефектним і витонченим варіантом. Фасад вироби представлений у вигляді півкола. Виготовлення радіусних шаф-купе забирає досить багато часу, але це того варто. На лицьову сторону стулок зазвичай наноситься піскоструминне зображення, а також дизайнерські елементи з дзеркала або скла. Відмінно підходить для дитячої кімнати, тому що не має гострих кутів.

Внутрішній простір корпусних меблів також має велике значення. Виріб може бути обладнане ящиками, нішами, поличками-вітринами, вішалками, осередками і багатьом іншим.

dacb8dc8e60eda8c38be25af3dd32e31 Алюмінієвий профіль для шаф купе: види, виготовлення радіусних конструкцій

Для чого потрібні профілі

Профільна конструкція для гардеробної об’єднується в один механізм завдяки використанню декількох елементів, до яких відносяться: ручка, окантовка і напрямні. Широко затребуваними є алюмінієві деталі.

Профіль дає можливість для швидкого безшумного і безпечного відкривання, а також закривання дверцят. Від якості, надійності, виду матеріалу залежить, наскільки довго можна буде користуватися шафою.

Особливості профілів з алюмінію для розсувних гардеробних:

 1. Протистоїть корозійних процесів. Цей метал практично не піддається впливу підвищеної вологості. Тому поверхня алюмінієвих деталей не окислюється і не втрачає презентабельний зовнішній вигляд навіть після декількох десятиліть експлуатації.
 2. Досить міцний. Алюмінієвий елемент може витримувати величезні механічні навантаження й при цьому зберігати свою початкову форму.
 3. Досить легкий. Матеріал має досить низьку густину й масу. Тому елементи для меблів, виготовлені з алюмінію, не надають великого навантаження на виріб. Що примітно, для перевезення безлічі алюмінієвих комплектуючих не потрібно використовувати важкий вантажний транспорт. Упаковку профілів можна покласти в багажник легкового автомобіля.
 4. Простий в монтажі. Встановити конструкцію у робоче положення можна буде за 20-30 хвилин.

Комплектуючі з алюмінію дають можливість виготовляти меблі з оригінальним і незвичайним дизайном. Гардеробні з такою конструкцією відрізняються високою естетичністю: всі важливі для виробу деталі, які небажані в інтер’єрі, можуть бути приховані від очей.

Колірна гамма алюмінієвих елементів дозволяє продумати різноманітні дизайнерські варіанти, що дає свободу для фантазії.

3702b961241b85fadb3cd82b9055ad14 Алюмінієвий профіль для шаф купе: види, виготовлення радіусних конструкцій

Види профілів за матеріалом виготовлення

У більшості моделей корпусних меблів вбудований вертикальний профіль, який виготовляється з різних матеріалів. Конструкція може відрізнятися габаритами, кольором і вартістю. Під час вибору профілю обов’язково слід враховувати всі ці параметри. Якщо деталь буде обрана невірно, то це може призвести до того, що користуватися вбиральнею буде не зовсім зручно.

Алюмінієві

Алюмінієві комплектуючі виготовляються шляхом видавлювання, потім на поверхню наноситься тонкий шар металу, після чого конструкцію можна забарвити в будь-який відтінок. Крім того, виріб піддається електротермічної обробки. Щоб елемент був одного кольору з шафою, його покривають полімерною фарбою. Для конструкцій вузької форми використовують полівінілхлорид, щоб профіль був ще міцніше.

Алюмінієвий профіль має багато позитивних якостей:

 1. Тривалий термін експлуатації.
 2. Стійкість до процесу корозії.
 3. Різні розміри. Є можливість підібрати той варіант, який необхідний для конкретного виду виробу. Ширина конструкції не може перевищувати 16 мм.
 4. Різноманітні відтінки, починаючи від світлих і закінчуючи темними тонами.
 5. Невелика вага. Виріб можна за короткий період часу і без зусиль встановити в гардеробну. Не має сильного тиску на інші деталі меблів.
 6. Широкий вибір. Деталі з алюмінію випускаються вітчизняними та зарубіжними компаніями, тому не складе особливих труднощів підібрати потрібний тип елемента для конкретної моделі вбиральні.

Форма деталей з алюмінію може бути як закритої, так і відкритої. Конструкції можуть застосовуватися для установки опорних і підвісних розсувних систем, а також для складних і орних виробів.

При підвісній монтажі алюмінієві комплектуючі включають механізми з верхнім кріпленням і переміщуються строго по вертикальних напрямних. Вага дверей при цьому не повинен бути більше 125 кг, інакше конструкція незабаром вийде з ладу.

Якщо для гардеробної потрібно нижній профіль, то він буде пересуватися по роликам, які знаходяться внизу. У цьому випадку вага дверцята не повинен бути більше 60 кілограмів.

Конструкції з алюмінію є популярними і широко затребуваними на ринку. Часто такий елемент купують, якщо потрібна більш тонка деталь.

96bd2d07f74f2fae352584bc9c8f9a6b Алюмінієвий профіль для шаф купе: види, виготовлення радіусних конструкцій

Сталеві

Конструкція являє собою метал з певним перетином, яке перешкоджає утворенню корозії.

Специфічні особливості сталевого профілю:

 1. Доступна ціна. Якщо необхідна заміна конструкції, то можна без великих вкладень її придбати.
 2. Не має будь-яких різновидів, тому не включає інші допоміжні елементи, які б підвищили міцність виробу і збільшили термін експлуатації.
 3. Виробниками є виключно вітчизняні компанії. У зв’язку з цим конструкція іноді просто не підходить до тих предметів меблів, які були виготовлені за кордоном.
 4. Габарити можуть бути різними, тому можна легко вибрати необхідний розмір.
 5. Обмежений вибір відтінків. Іноді просто неможливо підібрати виріб за кольором до конкретного предмету меблів.
 6. При порушенні цілісності зовнішнього покриття з часом конструкція піддається корозії, що призводить до руйнування.

Вбудовувати такий профіль в гардеробну не зовсім практично, оскільки він не завжди може відповідати необхідним вимогам. Крім того, важливим фактором є колір конструкції, який повинен бути таким же, як і інші деталі шафи. Оскільки великої різноманітності відтінків у сталевих елементів, вибрати більш-менш підходящий колір деталі немає можливості.

a7d3feeddc115fd79f81733b27f65d49 Алюмінієвий профіль для шаф купе: види, виготовлення радіусних конструкцій

Основні характеристики профілів

Щоб вибрати профіль для гардеробної, необхідно звертати увагу на колірне оформлення конструкції, її розмір та інші параметри.

Серед основних характеристик профілів виділяється наступне:

 1. Ширина отвору повинна бути оптимальною.
 2. Товщина варіюється в межах 16 міліметрів.
 3. Оброблятися конструкція може різними способами, тому можна використовувати як анод, так і захисну плівку.
 4. Купити матеріал можна як окремими батогами, так і погонного метру.
 5. Виріб продається в комплекті з додатковими деталями (ручкою, і направляючими роликами), які потрібні для монтажу дверей вбиральні.

Розміри

Профіль може мати різноманітні розміри, як і інші елементи меблевої конструкції. Деякі моделі розсувних дверцят характеризуються специфічними і нестандартними габаритами, тому для них потрібно більш тонкий профіль.

Щоб визначитися з правильними розмірами, необхідно враховувати наступне:

 • ширину дверного полотна;
 • довжину деталей для стику;
 • величину роздільників;
 • габарити вбиральні.

Якщо з якоїсь причини деформуються головні елементи двері, до яких належить профіль, то доведеться купувати нові деталі. Для цього потрібно взяти з собою зламаний елемент і підібрати за нього потрібний розмір профілю.

Якщо габарити виробу будуть іншими, то це призведе до деформації всього полотна двері і виходу з ладу розсувного механізму.

6cd20afe23c6b9e316c4abeaef9b7cf9 Алюмінієвий профіль для шаф купе: види, виготовлення радіусних конструкцій

Кольорове оформлення

Профілі для гардеробної випускаються різних відтінків. Це пов’язано з тим, що деталі, застосовувані для створення меблів, повинні бути однакового з нею кольору.

Металевий елемент забарвлюється за технологією анодування, щоб надати поверхні більш стійкий, насичений і красивий відтінок. Іноді деталь забарвлюється в бронзовий, золотий або інший блискучий колір для додання предмету інтер’єру витонченого вигляду.

Сталеві комплектуючі, як і алюмінієві, можуть забарвлюватися в різні відтінки. Однак для цього використовується не надто якісний барвник, що в подальшому призводить до руйнування покриття, втрачається презентабельний зовнішній вигляд виробу.

Щоб розсувні двері вбиральні були надійними і зручними у використанні, важливо правильно визначитися з профілем, щоб він ідеально підходив за розміром.

ee88e5d35003383a86d83d1ea75928fd Алюмінієвий профіль для шаф купе: види, виготовлення радіусних конструкцій

Відео про вибір профілю для корпусних меблів

В даному відео представлена інформація про те, як вибрати профіль для корпусних меблів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради