День бухгалтера в 2020 році: якого числа відзначають

 День бухгалтера в 2020 році: якого числа відзначають

Дні професійних працівником є зайвим приводом проявити увагу і вдячність представникам різних професій. Спеціальність бухгалтера, незважаючи на свій мирний характер, вважається однією з найбільш затребуваних і складних. Завдання бухгалтера — не тільки правильно порахувати цифри, на них лежить відповідальність за коректну діяльність однієї або багатьох організацій.

Коли святкують

Відповідь на питання про дату професійного свята в Україні — це завдання не з простих. Причиною цього є те, що подібних свят налічується кілька. Головний з них — це затверджений у громадському порядку всеросійський День бухгалтера.

У 2020 році подія відзначать День бухгалтера України 16 липня 2020. Свято випаде на четвер.

Варто зазначити, що даний захід не належить до числа офіційних святкових дат. По всій країні цей день святкує величезна кількість населення, але свято не є державним, тому офіційно день є робочим.

 День бухгалтера в 2020 році: якого числа відзначають

Міжнародний День бухгалтера

Третя версія професійного бухгалтерського свята — це міжнародне свято. Подія святкують восени і ця версія є самою відомою і поширеною.

Міжнародний професійне свято бухгалтери відзначають 10 листопада.

Оригінальна назва події звучить як International Accounting Day (англійською).

Вибір дати не є випадковістю. У другій половині 15 століття була випущена книга під назвою «Все про арифметику, геометрії і пропорції». Автором видання став венеціанець Лука Пачиоли, який був учителем і вченим. В матеріалі була представлена інформація про математики тих часів.

Якщо говорити про те, яке відношення має математика до бухгалтерії, варто відзначити, що в книзі була глава під назвою «Про рахунки та інші записи». В ній було докладний опис рахівництва і комерції. Книга отримала широке використання серед усіх жителів Венеції, чия діяльність була пов’язана з підрахунками. Друкована версія книги мала досить високу вартість, а друковані матеріали могли собі дозволити тільки дуже заможні люди.

Видання автора мало величезне значення, а сам автор отримав звання батька бухгалтерії. Основна інформація комерційної діяльності та її принципів, які описав Лука Пачиоли, залишилася незмінною і використовується в сучасній бухгалтерії.

 День бухгалтера в 2020 році: якого числа відзначають

Свято в інших державах

Професійний День бухгалтера є і в країнах СНД:

  • Киргизстан відзначає 3 квітня;
  • Республіка Молдова — 4 квітня;
  • Україна — 16 липня;
  • Казахстан відзначає 6 листопада;
  • Узбекистан — 9 грудня.

У перерахованих країнах День бухгалтера носить офіційний статус і є законним професійним святом. Незважаючи на це, день є робочим.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради