Чому не можна мити посуд у гостях — прикмети для гостей і для господарів будинку

Пропонуючи господарям допомогу з прибиранням, гості досить часто натикаються на відмову. Іноді він продиктований не етикетом, а вірою господарів у прикмети. Знаючи, чому не можна мити посуд у гостях і вірять у ці забобони, такі господарі ні за що не допустять сторонньої людини до прибирання. Наполягати в цьому випадку марно, а постійне нав’язування допомоги або миття посуду без відома господарів накличе на бідолашного гостя гнів.

Походження прикмети

Спочатку заборона на миття посуду виник в часи язичництва. У період християнства на Русі ця прикмета нікуди не поділася, а з розвитком езотеричних практик – знайшла новий сенс.

2a0351d3488f58d97efd4c20d0db6ff1 Чому не можна мити посуд у гостях — прикмети для гостей і для господарів будинкуУ сучасному світі мити кухонне начиння не можна, оскільки це суперечить правилам етикету.

Чому не можна мити посуд у чужому домі

Не можна мити посуд у чужому будинку з кількох причин:

  1. Неправильна циркуляція енергії. Спочатку в квартирі підтримується енергетика господарів. Миття тарілок після гостей очищує начиння сліди енергетики інших людей, таким чином відновлюючи баланс. Якщо миттям займеться гість, то його енергетика перемішається з хазяйської, принісши розлад у баланс.
  2. Гнів домовика. Згідно з повір’ям, ці істоти дуже не люблять, коли на їх території розпоряджається хтось незнайомий, чужий. Ображений домовик може або піти з дому, або провчити своїх домочадців, наслав на них які-небудь нещастя або позбавивши їх майна.
  3. Злість господині. Іноді вона може вирішити, що пропозиція про допомогу з посудом – сумніви в її компетенції. Особливо якщо щось мити пропонує інша жінка. Для багатьох кухня – дуже особиста територія, допускати туди сторонніх неможливо.

Як миття посуду може залучити невдачу в будинок господарів

Вважалося, що мити чашки у чужих людей одно стати причиною:

  1. Скандалу в будинку. Присутність енергетики сторонньої людини після миття начиння порушує сімейну атмосферу в оселі.
  2. Втрати женихів в тому випадку, якщо одна з мешканок будинку – незаміжня дівчина.
  3. Зради глави сім’ї з жінкою, яка зголосилася мити що-небудь в будинку, замінивши господиню.

Можливо, всі ці прикмети не мають жодного сенсу, але не можна забувати: дуже багато залежить від самонавіювання і віри людини. Коли господарі будинку вірять у подібні прикмети, є ризик, що після відходу гостя-помічника в їх будинку дійсно відбудеться сварка або трапиться подружня зрада. Тому гостям незалежно від своєї віри або недовіри по відношенню до прикмет краще дотримуватися їх, якщо вони мають справу з забобонними господарями житла.

0aae2cd1c3566b0dba06a23655bbf27f Чому не можна мити посуд у гостях — прикмети для гостей і для господарів будинкуНе можна не лише мити чашки або тарілки, але і прибирати зі столу, підмітати підлогу або чистити меблі, а також спати на належить господарям ліжка. Гостей, як правило, укладають на призначених для них ліжку або на дивані.

Що робити, якщо гість помив посуд

Не можна давати гостям мити тарілки і прибирати зі столу. Якщо це сталося, і стороння людина все ж розібрався з посудом, доведеться її перемити. Це знизить негативний вплив «допомоги» з точки зору езотерики. Переробляти знадобиться і будь-яку прибирання – наприклад, при замовленні клінінгової компанії після найманого персоналу потрібно пройтися чистою вологою ганчіркою по всіх поверхонь в будинку, а також обполоснути все кухонне начиння.

Де можна мити посуд

Доцільно пропонувати свою допомогу в прибиранні або мити посуд у тому випадку, коли людина часто гостює в цьому будинку або ж є близьким родичем. Наприклад, доречно мити що в будинку своїх батьків або допомагати близьким друзям.

6a150e73f0e50738ddcc2b95808da1a9 Чому не можна мити посуд у гостях — прикмети для гостей і для господарів будинкуНезалежно від того, дозволено прикметами мити кухонне приладдя або ні, краще запитати дозволу перед тим, як намагатися допомагати.

Багато жінок не допускають сторонніх господарювати на своїх кухнях і обробляти посуд. Можливо, в цій ситуації бажання допомогти знайде краще застосування в інших справах – наприклад, в заняттях з дітьми господині, поки їхня мама сама наведе порядок. Готовність допомогти з посудом або чимось ще виставить гостя у вигідному світлі, тільки якщо ця пропозиція не буде настирливим, а допомога – нав’язливою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради