Обігрівач для квартири: який вибрати, види

Суворі морози, високі ціни на опалення, бажання комфорту спонукають власників будинком і квартир робити вибір обігрівача, яких на ринку представлений широкий асортимент і кожен володіє специфічним набором характеристик. Статистична інформація свідчить, що населення віддає перевагу економні види обігрівачів для будинку, але вони програють у головній характеристиці — кількості тепла, що виробляється. Вибір покупців залежить від площі опалювального місця і умов кімнати, в яку поставлять прилад.

obogrevatel dlya kvartiry: kakojj vybrat, vidy33 Обігрівач для квартири: який вибрати, види

Види, їх переваги та недоліки

Обігрівачі для дому діляться за типом використання енергії на такі:

  • рідкопаливні;
  • газові;
  • електричні.

Типи обігрівачів поділяються за методом тепловіддачі на наступні підтипи:

  • подають тепле повітря від джерела вироблення безпосередньо в приміщення, заміщаючи холодний ефектом циркуляції потоків;
  • поступово нагнітають температуру спрямованої постійної струменем нагрітого повітря;
  • випромінювачі інфрачервоних променів, що передають тепло на поверхні, від яких гріється простір в кімнаті.

Тепловентилятор

Простий і надійний, дешевий і компактний обігрівач для будинку службовець додатковим джерелом теплоутворення. Принципом дії є перемішування холодного і гарячого повітря, що виходить від нагрівального елемента всередині тепловентилятора — розпеченій пластини або металевої спіралі, температура якої доходить в деяких моделях до 800 градусів.

obogrevatel dlya kvartiry: kakojj vybrat, vidy34 Обігрівач для квартири: який вибрати, видиТепловентилятор використовується для невеликого приміщення, в якості додаткового джерела тепла.

Головний плюс моделі — швидкість обігріву. Увімкнений прилад починає гріти в момент активації. Використовують для обігріву невеликих приміщень, прання і сушіння точкового нагріву в певному місці. Має регулятор потужності повітряного потоку і здатний працювати влітку як вентилятор. Безпечний і захищений від загорянь, економний. Мінуси: високий рівень шуму під час робочого процесу, підняття пилу з поверхонь і спалювання повітря.

Конвектор

На думку експертів — найекономічніший обігрівач для квартири. Продаються двох видів: підлоговий і настінний. Габарити і значну вагу компенсуються мобільністю через передбачені в конструкції коліщатка, безшумний. Використовується як додаткове джерело тепла і як основний, наприклад, на дачі. Правильно встановлений конвектор максимально безпечний, може працювати цілодобово без ризику загоряння. Працює за принципом перекачування. Холодне повітря закачується в середину приладу через отвори в корпусі і рухається через нагріті трубчасті або спіральні повітряні коридори й випускається через спеціальні клапани.

Випускаються моделі з таймерами і з наявністю електричних термостатів. Переваги очевидні: налаштування зручного режиму роботи, вибір час включення і виключення і контроль за перепадами температури. Електричний термостат, на відміну від механічного, забезпечить фіксований градус тепла, що виробляється, а з таймером легко економити, знижуючи і піднімаючи температуру при відсутності мешканців у будинку.

Масляний радіатор

obogrevatel dlya kvartiry: kakojj vybrat, vidy35 Обігрівач для квартири: який вибрати, видиМасляний радіатор є економним приладом як за вартістю, так і за вживання енергії, однак процес нагрівання триває довго.

Обігрівачі для дому такого типу одні з найдешевших. Мають великі габарити і вагу. Довго нагріваються, але і довго зберігають теплову енергію. Діє за принципом нагрівання рідкого речовини — масла в середині пристрою. Рідина передає тепло на структуру обігрівача і забезпечує прогрів приміщення. Споживає незначну кількість електроенергії — 2 кВт/год. Не можна ставити прилад у приміщеннях з підвищеною вологою: у ванних кімнатах, підвалах або накривати тканиною, сушити речі на ньому.

Поверхня обігрівача нагрівається. При необережному поводженні можна обпектися. Використання техніки такого типу небезпечно для дітей і тварин.

Інфрачервоний

Кращий вузькопрофільний обігрівач для приміщення. При розробці бралося за основу сонячне інфрачервоне випромінювання, що не несе шкодячи для людського організму. Прилад створює прямолінійний потік розігрітого світла, а вже від нього нагріваються предмети інтер’єру в кімнаті. Не боїться вологи — підходить для установки у ванній кімнаті. Легкий у використанні, компактний, не важкий, транспортабельний, безшумний. З мінусів — крихкість

Керамічний

Зручні домашні обігрівачі нагрівальний елемент яких зроблений на основі кераміки, а конструкція може не відрізнятися від конвектора або масляного радіатора. Корисні властивості матеріалу нагрівача: довгий збереження тепла, чудова тепловіддача, випромінювання інфрачервоних променів при сильному розігріванні. Циркуляція повітря вбудованим вентилятором прискорить процес розігріву приміщення.

Який вибрати?

Підбираючи для своїх потреб обігрівач, люди вибирають самі економічні. В цьому є сенс, якщо не враховувати інші фактори, такі як розмір кімнати, для якої купують нагрівач, де він буде стояти, чи будуть там протяги, обійдуться одним видом, або доведеться брати кілька. Вибрати потрібний тип обігрівача можна. Важливо тільки відповівши на основні питання по установці і експлуатації, а після варто врахувати фактор споживання електроенергії. Адже менше заплативши за електрику, можна не опалювати будинок, що буде гірше, чим більша ціна в комунальній платіжці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради