Як виростити калину з насіння, живцями, відводками в домашніх умовах

kak vyrastit kalinu iz semyan, cherenkami, otvodkami v domashnikh usloviyakh45 Як виростити калину з насіння, живцями, відводками в домашніх умовах

Виростити калину на власній ділянці – природне бажання будь-якого дачника. При правильному догляді калиновий кущ навесні буде радувати пишним цвітінням, а восени – гронами червоних ягід. Та й сама ягода настільки корисна, що її просто обов’язково треба мати на своїй ділянці. Тим більше розмноження калини не вимагає якихось особливих зусиль і знань.

Як виростити калину

Рослина любить півтінь, виберіть таке місце, де сонце не неї не палило би цілий день. Розростається вона великим кущем, її використовують для маскування непривабливих господарських споруд. Висаджують кущ на відстані 2-3 м від інших посадок або паркану. Розмноженням краще займатися восени, коли опало листя на деревах, але заморозки ще не настали.

Представники родини Адоксових добре сприймають нейтральні і слабокислі грунту. А ось грунти торф’яного, підзолистого, піщаного типу для них не підходять. Також важливо, щоб грунтові води залягали не менше, ніж на 1 м від місця вирощування деревця.

Розмноження калини можна провести декількома способами:

 • з насіння (кісточок),
 • живцями,
 • відводками.

Можна розвести калину ягодами, але не факт, що врожай буде таким же великим і щедрим, насіння не передають всі властивості материнської рослини.

Розмноження живцями

Живці висаджують навесні або восени. При обрізанні куща прибирають зайві гілки. Не викидайте їх, а обріжте, залишивши на пагоні 3 нирки. Увіткніть кілька живців в затіненому місці, накрийте пластикової п’ятилітрової пляшкою.

Зелені (молоді) пагони висаджують влітку, коли вони досягнуть висоти 15 див. Їх виламують з п’ятою. Посадіть в затінку, полийте, накрийте пляшкою. Живці обов’язково відросте.

kak vyrastit kalinu iz semyan, cherenkami, otvodkami v domashnikh usloviyakh46 Як виростити калину з насіння, живцями, відводками в домашніх умовах

Розмноження відсадками

Нахиліть гілку. Від місця передбачуваного вкорінення відрахуйте 3 нирки і обріжте гілку. Пришпильте гілку, щоб вона стикалася з землею. Під гілочкою покладіть картон, пластик, а зверху камінь. Як це робиться, подивіться це відео.

Посадка калини з контейнера

Зараз у квіткових магазинах продають вже готові кущики в контейнерах. Як правильно їх посадити на своїй ділянці?

Знаходимо затінене місце, де калиновий кущ буде постійно зростати. Викопуємо яму діаметром 60 см, і на таку ж глибину, можна навіть трохи більше. В яму додаємо 1 відро перепрілого компосту, змішуємо його з землею, щоб молоді корінці не обгоріли. Прикореневу шийку трохи заглубите, на 5 см нижче рівня землі. З часом земля улежится, а коренева шийка на рівні землі.

Ставимо акуратно кущ у підготовлену ямку, рясно поливаємо водою. Виливаємо поступово не менше 1 відра води. Коли вода вбереться повністю, прикриваємо стовбурову лунку землею. Грунт близько посадки замульчуйте деревною корою.

Догляд за калиновим кущем

Що роблять, щоб кущ був пишним, а рясним урожай?

 • Калину потрібно захищати від шкідників. В кінці травня – початку літа з’являється чорна попелиця, вона обліплює всі пагони і бутончики, висмоктує з них всі поживні речовини, тому ягід виростає мало, і вони дрібні. У той же час з’являється калиновий жук-листоїд, він так об’їдає листя, що залишаються одні черешки.
 • Для позбавлення від шкідників рослина до цвітіння обробляють інсектицидами – Интавиром або Іскрою. 1-2 обробок буде достатньо, щоб позбутися від сисних і листогрызуших шкідників. Важливо оглядати кущі, щоб вчасно виявити комах.

 • Калина дуже вологолюбна рослина. Тому поливати в літній час треба обов’язково. У спеку під молодий кущ виливають по 1 відру води, під дорослий – по 2 відра, не рідше 1-2 разів на тиждень.
 • Формуйте кущ, вчасно його обрізайте, не давайте йому загуститься. Густий кущ не дає достатнього харчування всім гілкам, як наслідок, ягід зросте менше.
 • Підгодівля куща. Навесні додають азотні добрива, вони викликають хороший зростання зав’язей. Восени кущ підживлюють фосфорно-калійними добривами. Це дозволяє добре перезимувати рослині і закладають нирки на наступний рік.
 • kak vyrastit kalinu iz semyan, cherenkami, otvodkami v domashnikh usloviyakh47 Як виростити калину з насіння, живцями, відводками в домашніх умовах

  Дорогі читачі, калину саджає на своїх ділянках, це так красиво, та й користь від калини дуже велика. Недарма народними рецептами з калини користуються вже багато – багато років.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради