Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробити

Скребок на колесах для снігу своїми руками збирають власники приватних будинків, яким доводиться взимку розчищати велику прибудинкову територію. Маневрена лопата зручна тим, що робить великий захват за один прохід. До того ж знижується навантаження на спину, так як снігоприбиральний інвентар потрібно всього лише штовхати. За рахунок коліс скребок легко пересувається по території, згрібає сніг і відсуває його убік.

Переваги саморобних лопати для снігу на колесах

Шкребки з колесами не є вигадкою народних умільців. Подібні лопати різного виконання заводського виробництва продаються у магазинах. Популярність інвентарю обумовлена його перевагами:

 1. Якщо говорити про саморобному скребке для снігу на колесах, то плюсом тут можна виділити мінімальні витрати на його виготовлення. Інструмент такого плану дорого коштує в магазині. Самостійно зібрати його вийде практично безкоштовно, треба лише підшукати підходящий матеріал. Купити доведеться лише колеса, якщо їх нізвідки зняти.
 2. Працювати лопатою одне задоволення. Людині не доводиться піднімати на себе сніг, створюючи навантаження спині і животі. Під час розчищення території працюють в основному м’язи ніг і рук.
 3. Інвентар з колесами дає можливість виконати роботи набагато швидше, ніж це можна зробити звичайною лопатою або шкребком.
 4. Маневреність – ще одна позитивна якість, що спрощує використання лопати. Колеса дозволяють подолати будь-які перешкоди у вигляді ям і горбів. Якщо на шляху зустрілася купина або шматок льоду, досить підняти ківш і переїхати важкий ділянку.

При бажанні саморобна лопата снігоприбиральна на колесах стане гарною зимовою розвагою. Прибирання снігу можна перетворити в сімейну спортивну гру.

7c5d1431f6ad3b03cb8a0ea16c9b2886 Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиСнігоприбиральний інвентар з колесами буває не тільки саморобний, але і заводського виготовлення

Як зробити снігоприбиральну лопату на колесах

Щоб інструмент вийшов зручний і ефективний, потрібно під час складання дотримуватися правила і вимоги. Вони нескладні, допоможуть уникнути поширених помилок. Зважившись зібрати своїми руками снігову лопату на колесах, з загальних вимог до подібного інвентарю варто придивитися до наступних пунктів:

 1. Ківш роблять з міцного матеріалу. Він повинен витримувати навантаження від сухого та мокрого снігу, не деформуватися при зіткненні з льодом і іншою перешкодою.
 2. Глибину ковша розраховую прямо пропорційно своїм фізичним можливостям, розміром коліс і конструкції ручки. Якщо людина має слабке здоров’я, багато снігу він не зрушить. Те ж саме стосується елементів конструкції. Слабка ручка буде згинатися від великого навантаження, а маленькі коліщатка – буксувати.
 3. Ручку лопати оснащують зручною ручкою для захоплення кистю руки. Оптимально продумати гумові протиковзкі накладки.
 4. Довжину ручки визначають індивідуально по своєму зросту.
  9b45b751898217575723376f8e76f364 Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиЛопату з широким ковшем оптимально оснащувати двома колесами для кращої стійкості
 5. Кількість коліс залежить від особистих переваг. Однак тут потрібно врахувати ширину ковша. Вузьку лопату немає сенсу ставити на два колеса. Працювати інструментом буде некомфортно. Якщо ківш широкий, то тут для стійкості вже буде потрібно пара коліс.

Рада! Якщо метою збирання варто ідеальна очищення ділянки від снігу, то скребок вдосконалюють додаванням щітки. Її ставлять ззаду ковша. За один прохід скребок зчищає основну масу, а щітка підмітає залишився сніг.

Особливу увагу приділяють конструкції ручки. Телескопічні та розкладні варіанти погано підходять. Такі ручки від навантаження згинаються, часто виходять з ладу. Оптимально використовувати цілісний важіль. Якщо лопату потрібно перевозити в багажнику автомобіля, то ручку краще зробити знімну з надійним болтовим кріпленням.

Цікаве відео допоможе зробити снігову лопату на колесах:

Інструменти і матеріали

Для складання своїми руками снігоприбиральної лопати на колесах креслення становити не обов’язково. Однак схема допоможе створити краще уявлення про конструкції. Приклад креслення можна знайти у тематичній літературі та інтернеті. Найкраще змалювати схему самостійно з реального інструменту. Так буде ясніше уявлення, де і який вузол встановлений розташований, закріплений.

bc6368e4c30dd33772ab8d2f68444784 Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиСхема дає чітке уявлення про всіх вузлах, що спростить процес складання лопати

Коли креслення буде розроблений, простіше визначити, які потрібні матеріали та інструменти.

Для складання скребка потрібно підготувати:

 1. Одне або два колеса. Кількість залежить від розміру і конструкції лопати. Їх можна взяти зі старої тачки, візки, іншого механізму. Велосипедне одне колесо великого діаметра використовують для інструменту з малим ковшем, яким зручно очищати вузькі звивисті стежки.
 2. Сталь для ковша. Підійде листовий прокат бажано з оцинкованим покриттям. Оптимальна товщина металу 1 мм. Можна використовувати алюміній, нержавійку. Якщо листової сталі немає, болгаркою розпилюють корпус відслужив пральної машинки, бочку, газовий балон або трубу великого діаметру.
 3. Труба для ручки діаметром 20 мм Раму можна зварити з профільної трубки аналогічного перерізу.
 4. З додаткових матеріалів можуть знадобитися болти з гайками, металеві шини, куточки, шматок гумового шланга на рукоятку.

Так як сніжний скребок на колесах своїми руками створюють весь із металу, то і знадобиться відповідний інструмент. Для підрізування деталей використовують болгарку. З’єднують заготовки зварюванням. Може ще знадобиться електродриль, гайкові ключі, молоток, пасатижі.

Як зробити скребок для снігу на колесах з металу

Коли всі матеріали та інструменти підготовлені, приступають до складання лопати. Першим ділом згідно з кресленням нарізають заготівки потрібного розміру. Щоб їх не переплутати, кожен елемент позначають крейдою.

В загальних рисах саморобну лопату для прибирання снігу на колесах збирають в такій послідовності:

 1. З листового металу вирізають болгаркою прямокутну форму ковша. Там де буде низ скребка, в його лицьову сторону по всій довжині роблять загин шириною 5-10 див. довільний Кут, але невеликий.
  e5dc0b2bfd5b1a024335987160c1e6b1 Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиНа низу ковша роблять загин по всій його довжині, щоб він не врізався в землю
 2. З тильного боку ковша з профільної труби приварюють дві прямокутні рамки. Один елемент кріплять у верхній частині металевого листа, а інший елемент – внизу. Верхня рамка довша, ніж нижня. Таке розташування дозволяє приварити до поперечок ручку з труби під кутом. Перемичка нижньої рами одночасно є віссю, на яку насаджують колеса.
  5adef287fa4ed854164f1f3fa3d9f302 Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиПодовжені рамки збільшують винос ковша щодо коліс, за рахунок чого поліпшується балансування лопати
 3. Готовий снігоприбиральний інвентар відчувають в роботі. Можливо, доведеться змінити нахил ручки. Зробити це легко, трохи зігнувши трубку в потрібному напрямку. Якщо ківш врізається в землю, змінюють кут вигину нижній його кромки.
  a10df25c984ff256ec7134a84f6da441 Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиШляхом згинання ручки і нижньої кромки ковша домагаються зручного управління інструментом

Щоб зібраний своїми руками лопата для снігу на колесах довше прослужила, мала привабливий вигляд, зварювальні стики зачищають болгаркою. Конструкцію обробляють антикорозійною грунтовкою, фарбують.

Рада! Щоб ківш не дряпав тротуарну плитку, на нижню кромку заклепками кріплять гумову смужку з транспортерної стрічки.

Як зробити снігову лопату на колесах з металевої бочки

При відсутності листової сталі, ківш роблять з бочки. Спочатку ємність розпускають болгаркою. Якщо бочка об’ємом 200 л, то потрібно сегмент приблизно з третьої частини. Заготівля вже має вигнуту форму, тому знизу немає необхідності загинати крайку.

c9036d337f150dd02d6332ef3c52f5ba Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиКаркасом для лопати послужить рама від тачки з одним або двома колесами

Зварюють Каркас із труб, точно так, як у прикладі конструкції з листової сталі. Якщо вдома є тачка, то від зайвої роботи варто відмовитися. З неї просто знімають кузов, а спереду пристосовують сегмент, вирізаний з бочки. Причому тачка підійде навіть з одним колесом. По закінченні зими інструмент назад переобладнають, повернувши кузов на місце.

Як зробити снігову лопату на велосипедному колесі

Широкої двоколісної лопатою неможливо чистити вузькі звивисті стежки. Для таких цілей оптимально розглянути інше пристосування. Роблять його з одного велосипедного колеса великого діаметру.

c0627bdf6307be81adc885cbbffdff3b Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиОдноколесной лопатою зручно очищати вузькі стежки від снігу

Спочатку створюють саму лопату. Можна взяти готовий пластиковий совок заводського виготовлення. Його насаджують на довгий держак із алюмінієвої трубки. На іншому кінці кріплять Т-подібну ручку для обхвату двома руками. До черешку кріплять шарнірний механізм з велосипедним колесом. Важіль повинен вільно обертатися на осі, щоб зручно було піднімати лопату і відкидати сніг. Місце розташування шарніра на черешку визначають індивідуально, що залежить від діаметра колеса.

Як зробити лопату для снігу на колесах з пральної машинки

У сараях на дачі ще у багатьох залишилися радянські пральні машинки. Їх корпус зроблений у формі бочки. Якщо його розрізати вийде хороша заготовка для ковша. Якщо потрібно неширока лопата, то для неї можна знайти ще кращий матеріал. Усередині корпусу пральної машини захований бак. Він зроблений з нержавіючої сталі або алюмінієвого сплаву. Бак аналогічно розпускають болгаркою, вирізавши сегмент потрібного розміру.

bf1245a581123a6cbdcee7d224651ee6 Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиФорма радянської пральної машинки ідентична бочці

Мінусом корпусу пральної машинки є тонка жерсть. Щоб вона не згиналася від навантаження, торці напівкруглого ковша зашивають металом. Можна встановити два колеса на рамі, і два на самій лопати. Передні коліщата використовують меншого діаметру. Додатково вони будуть обмежувачем, що запобігає врізку крайки ковша в землю.

57ff06f9e08b0e6ad18fb33c1f8ba79e Скребок на колесах для снігу своїми руками: відео, креслення, як зробитиСтійкість снегоуборочному інструменту додасть вантаж з цеглин, покладених між рамою і ковшем

Висновок

Скребок на колесах для снігу своїми руками збирають ще й з пластиковим ковшем. Однак він має властивість швидко стиратися. Для продовження терміну служби пластикову крайку обрамляють жерстяної смугою, закріпивши її заклепками або болтами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради