Що робити з першим випало молочним зубом у дитини – прикмети розкажуть можна зберігати його і куди подіти

Якщо у вашої дитини випав перший молочний зуб, не потрібно панікувати, але і проявляти байдужість до цієї події халатно теж не варто. Якщо ви не забобонні, можете зберегти «реліквію» в красивій коробочці разом з іншими важливими предметами, що нагадують про ранньому дитинстві малюка або здати випав молочний зуб у банк стовбурових клітин.

30b7d1bcacfe18d810572490fca7f73b Що робити з першим випало молочним зубом у дитини – прикмети розкажуть можна зберігати його і куди подіти

Але забобонним людям краще виконати всі ритуали, рекомендовані народною мудрістю. Так що ж робити з першим випало молочним зубом у дитини, і як скоріше заспокоїти чадо, якщо втрата викликала у нього негативні емоції з цього приводу у народів світу склалися різні традиції – можете вибрати будь-яку на свій смак.

Чи можна зберігати дитячі молочні зуби – прикмети

На цей рахунок є різні думки. Біологічний матеріал у вигляді зубів – бажаний предмет для магічних ритуалів. Через молочні зуби можна навести порчу, зробити приворот, нашкодити іншим способом.

Уявляєте, що станеться, якщо відьма чи відьмак їх вкрадуть? Тому не рекомендують зберігати в будинку випали молочний, і намагатися робити з них амулети або талісмани. Найкращий амулет – це зуби в роті на своїх місцях.

Куди подіти випали молочні зуби – кочові народи просто їх закопують, щоб захистити дитину від псування, і залучити до малюка удачу. Але у жителів сіл інша точка зору. Вони виготовляють амулети. Для цього дитячі випали зубки загортають у червону тканину, перев’язують червоною ниткою і читають особливий змова.

Коли у дитини ріжуться перші зубки, це створює проблеми для всіх оточуючих.

У дитини піднімається температура, він намагається щось гризти, багато кричить зі сльозами. Знавці народної мудрості справлялися з цією проблемою, використовуючи методи безпечної побутової магії.

Дитячу колиску оточували спеціальними оберегами і талісманами, а дитині давали погризти заговорені речі. Це допомагало убезпечити і знеболити процес прорізування молочних, і навіть сформувати нащадкові бажану долю. Наприклад, для розвитку мужності, розсудливості, мудрості, дитині давали ікло вовка.

Самий перший молочний зуб вважається головним, з ним пов’язано багато забобонів. Згідно традиції лише тільки він виліз на світло, хресні батьки повинні без зволікання подарувати малюкові срібну ложечку. Після цього (як стверджує повір’я) зуби ростуть міцні і красиві. У цій традиції нічого дивного немає.

Срібло – природний антисептик, універсальний магічний метал, здатний захистити ротик дитини не тільки від хвороботворних мікробів, але і від нечисті, що полює за невинною душею (вважається, що нечисту силу приваблює запах крові).

Народні прикмети про молочних зубах дозволяють передбачити, якою буде доля малюка, коли він подорослішає:

 • Раннє прорізування вказує на швидке поповнення сімейства (у малюка з’явиться братик або сестричка).
 • Коли у немовляти першими з’являються верхні зуби, поповнення в родині можна чекати в цьому ж році.
 • За кількістю, що з’явилися у первістка до року, ворожили про кількість майбутніх дітей в сім’ї.
 • Довгий і важкий прорізування віщувало важкий характер у дитини. Вважалося, що малюк буде примхливим і плаксивою.
 • Якщо перші молочні зубки дуже затримуються з появою – це знамення про великі таланти дитини, про майбутньої удачі чи багатство.
 • Коли всупереч нормам першим з’являється у верхньому ряду – це означає, що потім доросла людина буде творцем своєї долі, при бажанні зможе її кардинально змінити.
 • Малюкам забороняли плювати в віконце (інакше не минути сильного зубного болю).
 • Народився із зубами немовля – відмінний знак. Хлопчик стане полководцем, а дівчинці дуже пощастить з заміжжям.

Якщо у дитини з’являлися найпершими ікла – це вважалося дуже поганою прикметою. Про таку дитину говорили, що він буде дуже погано жити.

Можна просто викинути

d9d11462d9cff112294d704872c91fe3 Що робити з першим випало молочним зубом у дитини – прикмети розкажуть можна зберігати його і куди подіти

Згідно забобонам цього робити не варто. Помічено, що якщо просто викинути перший молочний зубик, то малюк буде мучитися від безсоння, а нові будуть рости неправильно.

Народні прикмети настійно не рекомендують халатно ставитися до випав молочним зубкам. У недавні часи всі випали протягом життя зуби було прийнято збирати (їх потім закопували разом з людиною після його смерті).

Згідно з повір’ям у потойбічному світі потрібно пред’явити їх. У разі нестачі душі доведеться повернутися в реальний світ на пошуки. З практичної точки зору, молочні зуби є джерелом стовбурових клітин, здатних врятувати людині життя. Але є й інші аргументи.

Ще одна прикмета попереджає: якщо зуб потрапить у розпорядження якої-небудь тварини, то у людини з’являться звірині ікла.

А з реальних забобонів випливає, що доросла дитина далеко і назавжди поїде від батьків, які знехтували його першим випало молочним зубом.

Цим народна мудрість не обмежується, і пропонує ряд прикмет про щілини між верхніми зубами:

 • Наявність у дитини щербинки між передніми зубками було знаменням, що людині належить стати веселуном, жартівником – про таких людей кажуть: «душа компанії».
 • Коли у дитини з’являється щілина – це віщує посилене розвиток його інтелектуальних здібностей, говорить про добру вдачу.
 • Інша інтерпретація просвіту між зубами – ознака підступного людини, схильного до брехливості, здатного на обман.
 • Якщо у проміжок вільно проходить монетка – це видає майбутнього багатія (англійська прикмета).
 • Щілина передвіщає бідність і нещасливе життя (китайська прикмета).
 • Рідкісні зуби є індикатором безвідповідального і легковажного людини.
 • Дрібні, яким тісно на своїх місцях, видають скупу людину, що відрізняється підвищеною шкідливістю, який при цьому схильний, часто закохуватися.
 • Крах зуба (для дитини чи дорослого) – передвістя втрати, або попередження про те, що ви зайняті непосильною справою.
 • Найчастіше випав молочний зуб рекомендується закопати (необов’язково на вулиці). Для цієї мети підійде квітковий горщик.

  Розставання з молочним – стрес для малюка. Щоб нейтралізувати неприємні відчуття, батьки вигадують різні історії, навчають дитину правильно «прощатися».

  Віддати молочний зубик духу, феї, мишці – давня традиція. Якщо малюк організовано віддає втрату, він повинен отримати подарунок. Мета цього ритуалу – підтримати дитину, створити у нього особливий настрій, і просто порадувати.

  Віддати феї

  Цю традицію придумав Луїс Колом – письменник XVIII століття. Він написав казку для юного короля Іспанії, коли у високопоставленого нащадка випав перший молочний у 8 років. Якраз історія була про фею, яка забирає під подушкою покладений туди малюком випав молочний зуб, і залишає на його місці приємний подарунок.

  Розповідаючи всі ці казки своїй дитині, не забудьте додати, що цілі зуби в хорошому стані цінуються дорожче, ніж пошкоджені, за них можна отримати подарунки краще. Так дитина буде більш охоче стежити за чистотою ротової порожнини.

  Передати мише

  Ще наші прабабусі радили, сказати: «Мишка, мишка, забери молочний зуб, а мені принеси новий, кістяний і міцний», і викинути його під підлогу. Швидше за все, ця прикмета пов’язана з тим, що у гризунів міцні різці, і такі ж міцні зуби виростуть у дитини.

  А ще звернення саме до мишки викликано тим, що ці маленькі тварини були широко поширені в селах. Вони обґрунтовували своє житло під підлогами і за піччю. Тому і зубки кидали в піч або в підвал, щоб миша могла напевно виявити заповітний дар.

  Така традиція (дарувати зубик мишці) існувала не тільки в Росії, але і в Німеччині, і в інших європейських країнах. А ще слов’яни, викидаючи випав зуб у грубку, розраховували, що його забере домовик.

  9b3b5d60fb8c209847270b0a24f6d162 Що робити з першим випало молочним зубом у дитини – прикмети розкажуть можна зберігати його і куди подіти

  Традиції і повір’я інших народів про молочних зубах

  Народна мудрість населення різних країн рясніє різними ритуалами над випали зубами. Якщо з вашою дитиною сталося таке важливе хвилююча подія, вибирайте, як вчинити.

  Америка

  У цій країні ділових людей поширена казка про «зубної феї», яка в заміну приносить матеріальну винагороду у вигляді монетки.

  Швейцарія

  Тут замість феї вночі приходить мураха, і замінює зуб грошиками.

  Польща

  Щоб добре росли нові, польські діти закопують в саду.

  Англія

  На півночі країни живуть люди, які вважають, що випав зубик потрібно неодмінно зрадити спалення. Цей ритуал одночасно позбавляє від можливості викрадання, використання чаклунами, і дає шанс на те, що замість випав виросте новий міцний різець.

  Крім того, англійці вірять, що молочний зуб потрібно обов’язково знищити будь-яким способом, щоб він не потрапив в шлунок якої-небудь тварини. Інакше у дитини буде потворна посмішка, чи з’являться некрасиві ікла, як у проковтнув зуб звіра.

  Циганський табір

  Представники волелюбного народу закопують випав молочний зуб дитини в степу або підкидають до місяця (коли нічне світило перебуває у зростаючої фазі). При цьому вони читають спеціальні замовляння на залучення багатства. Цигани вірять, що таким чином притягнуть удачу, яка буде допомагати їх чаду протягом усього життя, оберігати від бід і ворогів.

  Японія, азіатські країни

  Східні традиції, пов’язані з молочними зубами, спрямовані на захист від пристріту. Для цього нижні ховають під ганком, а верхні – закидають на дах будинку. Батьки при цьому читають змова.

  Незважаючи на численні традиції при зміні зубів непогано проконсультуватися у стоматолога. Лікар підкаже, як краще зупинити кров, обробити ранку, щоб запобігти розвитку інфекції, і не привертати увагу нечистої сили. А байки і міфи допоможуть вашій дитині впоратися зі страхом, додадуть йому впевненості і спокою в подальшому житті.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради