Напрямок укладання ламінату: вибір, правила

Одне з найбільш зручні в монтажі підлогових покриттів — ламінат. Його краса полягає в тому, що класти його можна навіть без досвіду. Все просто. Але навіть якщо не все відразу вийде ідеально, помилки легко усунути. Покриття можна розібрати і заново викласти. А щоб цього уникнути, треба знати як правильно класти ламінат. І перше, з чим потрібно визначитися, так це з напрямком укладання — уздовж або поперек кімнати.

Вибираємо напрямок укладання в кімнатах

Для вибору напрямку укладання ламінату є правило: його намагаються класти так, щоб потік світла був спрямований уздовж дошки. Тобто, якщо в кімнаті є вікно, планку треба розгортати короткою стороною до нього, щоб світло падало вздовж довгою боку вікна. Як на лівій схемі. На чому ґрунтується таке правило? При такій орієнтації відносно вікна, світло ковзає уздовж довгого стику. Тобто, створюється враження суцільного покриття. Видно тільки короткі стики в місцях поперечної стикування планок.

Другий момент. При такому положенні покриття більш чітко видно структура на дошці. Але тільки якщо поверхня структурована — з імітацією деревних волокон.

napravlenie ukladki laminata: vybor, pravila2 Напрямок укладання ламінату: вибір, правилаДіагональне укладання дозволяє приховати недоліки геометрії

Але, якщо кімната довга і вузька, такий спосіб укладання візуально ще додасть довжини. Це зовсім не те, що потрібно. У довгих приміщеннях дошку розгортають поперек. Цей варіант з поперечною укладанням — середній на малюнку. Поперечний напрямок укладання ламінату візуально робить приміщення коротше і ширше. А щодо того, що стики будуть видні, останнє віяння — ламінат з фасками. Це спеціально сформовані борозенки по краях ламінованої планки. Вони потрібні саме для того, щоб виділити стики. Так що «оглядовість» стиків — це на любителя. Критично для вас, що вони видні — розташовуйте від вікна. Більше турбує правильна геометрія — вибирайте поперечний напрям при укладанні ламінату в довгій кімнаті.

napravlenie ukladki laminata: vybor, pravila3 Напрямок укладання ламінату: вибір, правилаВаріанти укладання ламінату уздовж або поперек кімнати

Є ще проміжний варіант — укладання по діагоналі. Не можете вирішити, як правильно класти ламінат — вздовж чи поперек — виберіть цей спосіб. Він має ту перевагу, що простіше приховати недоліки геометрії. Далеко не всі кімнати у нас мають однакову ширину на початку і в кінці. При поздовжній укладанні доводиться регулювати це, підрізаючи уздовж дошки. Це не завжди просто. У випадку з діагональною укладанням цієї проблеми немає. Правда, витрата матеріалу на ту ж площу буде більше — за рахунок більшої кількості відходів. Різниця в 10-15% від площі кімнати.

Як правильно класти ламінат на балконі і лоджії

І в коридорі, і на балконі, і на лоджії вибір все той же — уздовж, поперек або під кутом. Але як правильно класти ламінат, якщо світло штучний або йде з усіх сторін — як на балконі? Так як більше подобається. Площа лоджії або балкона невелика, так що можна кинути кілька штук і так, і так. І подивитися, як конкретно на вашій лоджії або в коридорі краще виглядає саме це покриття. У конкретному кольорі, з конкретною текстурою.

napravlenie ukladki laminata: vybor, pravila4 Напрямок укладання ламінату: вибір, правилаНапрямок при укладанні ламінату на балконі і лоджії може бути будь-яким

До речі, це ж можна зробити і в кімнаті. Треба зібрати деяку ділянку «на суху». Без підгонки, фіксації і клею. Це точно допоможе зрозуміти, як класти ламінат — уздовж або поперек кімнати, щоб було красиво.

А тепер розглянемо недоліки всіх варіантів. Якщо класти ламінат на балконі обабіч — по довгій стороні, то при порушенні геометрії буде складно обрізати крайні дошки. Якщо стелити впоперек — треба буде багато різати. Адже треба все робити так, щоб шви не співпадали. А хороша новина в тому, що якщо те ж покриття використовували в кімнаті, можна пустити в справу залишилися відрізки. Їх тут простіше застосувати. Діагональне укладання — підрізка кожної дошки під кутом. Якщо не напружує — чому ні. Ось тільки «розширювати» візуально тут нічого. Метр-півтора ширини, як не вкладай, ширше він не буде здаватися.

В якому напрямку класти ламінат в коридорі

В коридорі ситуація дещо інша. Тут можна відштовхуватися від великих джерел світла. Якщо вони на стелі — напрям довільне. Їли світло йде зі стін — треба дивитися, який напрямок ламінату буде виглядати краще. Для цього включаємо освітлення, розкладаємо кілька дощок так, як думаєте. Подобається? Значить, варто класти ламінат в коридорі так. Не подобається? Міняємо положення дощок до тих пір, поки не знайдемо прийнятний спосіб укладання.

napravlenie ukladki laminata: vybor, pravila5 Напрямок укладання ламінату: вибір, правилаСправа смаку, звичайно, але більш привабливо виглядає ламінат покладений в довжину

Ще в коридорі можна орієнтуватися по розташуванню дверей. Наприклад, ви хочете, щоб з вітальні або їдальні ламінат переходив в коридор без стику. Тоді напрям його укладання в коридорі випливає автоматично. Воно буде продовженням покриття з кімнати.

napravlenie ukladki laminata: vybor, pravila6 Напрямок укладання ламінату: вибір, правилаЯк укладати ламінат — уздовж або поперек кімнати, вирішуєте самі. Робіть так, як вам більше подобається

Інший варіант — вам не подобається поздовжня стикування дощок під дверним прорізом. Значить, обираєте такий спосіб укладання, щоб планки ламінату заходили під двері торцем. Прямо або під кутом — тут, знову-таки, ваш вибір.

Звідки починати укладання

Незалежно від типу замка, зручніше працювати, якщо укладати шипом в центр кімнати. Тому найчастіше рекомендують починати укладання ламінату з правого далекого кута від входу. Перша планка укладається пазом до стіни, шипом у кімнату і всі інші точно також. Але так правильно і зручно робити, якщо ви вирішили стелити ламінат «вздовж світла», тобто від вікна, яке розташоване на протилежному боці від входу.

napravlenie ukladki laminata: vybor, pravila7 Напрямок укладання ламінату: вибір, правилаТой самий ламінат з фаскою. Не сказати, що при розташуванні уздовж світла вона не видно

При поперечному способі починають від дальній від входу стіни. При укладанні під кутом — від далекого кута праворуч або ліворуч. Тут як хочете. Але і це не правило. Можна і від входу почати, якщо так зручніше.

Є деякі обмеження якщо треба укласти ламінат єдиним полотном на дві суміжні кімнати або зробити вихід у коридор без стику. Тоді починають укладання орієнтуючись на середину дверного отвору. Ламінат в прорізі краще виглядає, якщо укладений симетрично. Так що «стартову» смугу розташовують по центру проходу. Її можна відбити за допомогою малярного шнура і орієнтуватися на цю лінію.

napravlenie ukladki laminata: vybor, pravila8 Напрямок укладання ламінату: вибір, правилаЗвідки починають класти ламінат, якщо він кладеться суцільним полотном без стиків? Від середини проходу

Якщо досвіду в укладанні ламінату ні, краще вздовж цієї лінії прибити планки, які будуть в якості направляючих для першого ряду. Укласти покриття в одну сторону — вправо, як це роблять зазвичай. Потім прибрати напрямні і класти ліворуч. В цю сторону вийде укладання «навпаки» — вставляти треба буде шип у паз. Але звикнути можна. Хоч і займає цей спосіб трохи більше часу.

Як вибрати напрямок укладання ламінату в квартирі

Як правильно стелити ламінат у кожній кімнаті знаємо, але як вибрати напрямок укладання у всій квартирі? Беремо план квартири, олівець і гумка. Накидаємо вибрані способи укладання по кімнатах. Адже не обов’язково вони повинні бути однаковими. Геометрія, площа, та й саме покриття може бути різним. Дивимося загальну картину, прикидаємо, в якому напрямку краще укласти ламінат в коридорі і передпокою.

napravlenie ukladki laminata: vybor, pravila9 Напрямок укладання ламінату: вибір, правилаПлан укладання ламінату по кімнатам

Якщо все влаштовує, можна починати розрахунок необхідної кількості ламінату, а потім приступати до укладання. Якщо хочеться чогось іншого, можете «пограти» з напрямами. Але не завжди те, що виглядає добре на картинці, в реальності виглядає так само. Часто навпаки. Найпростіше — підглянути у когось із знайомих із схожою плануванням. Так простіше вирішити, чи подобається вам те, що ви придумали чи ні. В принципі, ламінат тим і хороший, що його можна перекласти, якщо результат вам не сподобається. У цьому плані — це ідеальне покриття.

Можуть ще виникнути питання в плані того, звідки починати укладання ламінату. Логічно — з далекого від входу приміщення. Загальна послідовність — спочатку в кімнатах, потім у коридорі. Якщо одна з кімнат буде укладатися єдиним полотном з передпокою або коридором, а решта приміщення — кожне само по собі, то спочатку укладається покриття в кімнатах з відокремленої укладанням, а потім у кімнаті, де ламінат виходить у коридор.

napravlenie ukladki laminata: vybor, pravila10 Напрямок укладання ламінату: вибір, правилаТак починають укладання ламінату при розташуванні під кутом

Якщо планується взагалі суцільний настил без порогів по всій квартирі, то першою починається укладання в «парадній зоні». Як правило, це вітальня або їдальня. З неї виводять покриття в коридор, укладають до заходу в інші кімнати. І від цього напряму вже відштовхуються. В цьому випадку — як описано вище — креслять стартову лінію, вздовж неї прибивають напрямні і працюють вправо, потім вліво. Або, навпаки, якщо так зручніше.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради