Варення з чорної смородини «П’ятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

У липні ягоди чорної смородини починають дозрівати і постає питання, як зварити варення, але таке, щоб воно було густим, як желе. Саме таке найбільше подобається людям. Звичайно, тієї ж аскорбінової кислоти та інших вітамінів в ньому набагато менше, вони руйнуються при варінні. Але зате смак смородинового ласощі не зрівняється з будь-якими іншими, у нього своєрідний аромат і смак.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 145 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Рідко побачиш присадибна ділянка, де не ріс хоча б один кущик чорної смородини. Цей самий розповсюджений чагарник люблять за його кисло-солодкі ягоди, які за змістом вітаміну С (аскорбінової кислоти) майже стоять на першому місці, поступаючись його лише шипшині, але далеко випереджаючи інші ягоди і плоди. Цікавий факт: в заморожених ягодах вміст цього вітаміну збільшується аж в 10 разів! Але ж іноді і варення хочеться попити з чаєм.

Але щоб варення вийшло не тільки смачним, але і корисним необхідно врахувати, що його варять тільки в емальованому посуді або в посуді з нержавіючої сталі, оскільки ягоди при варінні в металевих тазиках швидко окислюються. Також не варто користуватися при варінні металевими ложками і половниками. Краще всього для перемішування підійдуть дерев’яні або пластикові ложки або лопатки.

Отже, приступаємо до приготування смачного желе зі смородини, яке припаде до душі, як дорослим, так і дітям.

Простий рецепт желейного варення з чорної смородини – п’ятихвилинка

Приготована за цим рецептом ласощі виходить ароматним, смачним і дуже густим. Якщо перевернути чашку з варенням, то воно стікає повільно, а то й зовсім його не вилити з банки, можна дістати його тільки ложкою. А головне, ягода в варення дуже ніжна, просто тане у роті. І причому тут максимально зберігаються всі корисні властивості і вітаміни, так як термічна обробка зведена до мінімуму.

Для приготування беруть

 • 10 склянок смородини,
 • 1 склянку води,
 • 10 склянок цукру.

Кількість цукру можна коригувати в залежності від кислоти ягоди і кулінарних уподобань.

Спочатку ягід перебирають і промивають. Відміряють склянками смородину і насипають її відразу у великий таз.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 146 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Заливають ягоди 1 склянкою води і ставлять таз на вогонь. Чекаємо, коли ягоди закиплять. Не забуваємо помішувати, щоб ягода не пригоріла до дна.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 147 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Коли ягода закипить, засікаємо час і кип’ятимо рівно 5 хвилин. Через 5 хвилин висипаємо половину цукру, 5 склянок. Вогонь зменшуємо. Варення розмішуємо, щоб цукор повністю розчинився і зник характерний шкрябаючий звук не розчиненого цукру. Коли цукор повністю розчиниться, знімаємо таз з вогню, прикриваємо його рушником і залишаємо на 5-6 годин до повного охолодження ягідної маси і щоб ягода просочилася сиропом.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 148 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Через це час таз знову ставимо на вогонь і доводимо ягідну масу до закипання. Періодично помішуємо. При помішуванні вже помітно, що варення стає густим. У цей момент можна визначити, чи достатньо цукру.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 149 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Якщо сорт ягід солодкий, наприклад, сорт «Пігмей», то досить буде покласти всього 3 склянки цукру. Для кислих ягід потрібно буде покласти 5 склянок або навіть трохи більше. Звичайно, орієнтуйтеся насамперед на свій смак.

На замітку! Від кількості цукру не залежить густота смородинового варення.

Коли варення забулькає, додаємо другу половину цукру. Кип’ятимо, постійно помішуючи, 2-3 хвилини або поки повністю не розчиниться цукор.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 150 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Коли весь цукор розчиниться, варення відразу гарячим розливаємо по банках.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 151 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Із запропонованого кількості ягід виходить 4 півлітрові баночки і невелика чашка.

Як зварити варення — желе з чорної смородини на зиму

Варення по цьому рецепту виходить дуже густе, що часом його неможливо вилити з банки. Перед тим, як приступити безпосередньо до варінні, ягоди необхідно перебрати, видалити сміття, а потім промити в друшляку ягоди під проточною водою. Коли вода стече, приступаємо безпосередньо до варіння.

Кількість інгредієнтів вимірюється склянками:

 • 3 склянки ягід,
 • 3 склянки цукру,
 • 1 стакан води.

Якщо ягід у вас більше, то пропорційно збільшуйте кількість цукру і води.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 152 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Як варити

Першим ділом відміряємо потрібну кількість склянок ягід і цукру. Потім ягоди перекладаємо в ємність для варіння і заливаємо їх водою. Включаємо середній вогонь і чекаємо, коли закиплять ягоди. З цього моменту варимо ягоди 15 хвилин, періодично помішуючи, щоб вони не пригоріли до дна.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 153 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Через це час ємність з варенням знімаємо з вогню і додаємо до ягід цукор. Спочатку насипати половину цукру, ретельно перемішуємо його, а потім додаємо решту. Знову все добре перемішуємо.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 154 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Знову ставимо ягоди на вогонь і варимо ще 15 хвилин. Під кінець варіння знімаємо пінку, хоча це можна і не робити. Поки варення вариться, готуємо баночки. Краще взяти невеликі, ємністю по 0,5 л Банки повинні бути простерилізовані і сухими.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 155 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Розливаємо готове варення по банках, закриваємо щільно прокип’яченими кришками. Залишаємо при кімнатній температурі до повного охолодження, потім забираємо у прохолодне місце для зберігання.

varene iz chernojj smorodiny pyatiminutka na zimu – zheleobraznoe varene 5 minutka prostojj recept 156 Варення з чорної смородини «Пятихвилинка» на зиму – желеподібне варення 5 хвилинка (простий рецепт)

Густе желеподібне варення з чорної смородини

Ще один варіант желеподібного варення з чорної смородини. У попередніх рецептах спочатку варять ягоди з водою, лише потім додають цукор. В цьому ж відео-рецепті, навпаки, чинять інакше, тобто спочатку варять сироп. Але родзинка цього рецепт в іншому, так що дивіться відео і спробуйте приготувати таку ж варення. Виходить дуже смачне густе ласощі.

Принадність варення з чорної смородини полягає в тому, що як би ми його не приготували, воно все одно вийде желеподібний, тому що ягода містить багато пектинів, які без додаткових желирующих засобів роблять варення, як желе.

А я вам бажаю приємного чаювання з смачним ласощами з чорної смородини!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради