Томат розовоплодний Рум’янець: характеристики, опис, відгуки городників

Томат під назвою Рум’янець — один із сучасних рожевоплідних сортів від вітчизняних селекціонерів. Призначений для приватних присадибних господарств. Дізнайтеся більше про його описі, характеристики, методикою вирощування і думці практикуючих томатоводов.

tomat rozovoplodnyjj rumyanec: kharakteristiki, opisanie, otzyvy ogorodnikov2 Томат розовоплодний Румянець: характеристики, опис, відгуки городників

Опис сорту

Томат Рум’янець вивели фахівці підмосковній агрофірми Пошук. З 2015 р. сорт числиться в селекційному Держреєстрі РФ. Допущений до посадки на всій придатних для сільського господарства землях країни. Томат рекомендований для захищеного грунту. На практиці садівники в теплих регіонах успішно збирають врожаї і з відкритих грядок.

Сортовий кущ середньорослий, помірно розгалужене, листя небагато, їх розмір — середній. Суцвіття відноситься до простого типу. Першу квіткову кисть рослина формує над 5-6-м листком, наступні — через один. Ці томати виділяються приємним оку яскраво-рожевим забарвленням (див. фото). Під досить міцною шкіркою ховається м’якоть середньої щільності. У неї соковитий структура, гідний смак і аромат.

Увага! Маса великих помідорів в урожаї досягає 300 р. В середньому плід важить на третину або вдвічі менше.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (100-110 днів) Полудетер-минантный (0,8-1,2 м) Універсальний Універсальний 120-200 Близько 10 при різних методах посадки Малиновий, плоско, помірно ребристий, від 6 гнізд

Переваги і недоліки сорту на основі даних оригінатора

Красиві великі плоди — головне достоїнство томату Рум’янець. Його м’якоть називають цукрової. Відмінні дегустаційні якості пояснюють закладену оригінаторами основну спеціалізацію сорти: салатний тип. Не гірше помідори виглядають і смакують в зимових заготовках, соусах або соках.

Інші якісні характеристики томату:

 • Підвищена стійкість до вірусу тютюнової мозаїки.
 • Хороша збереження зібраного стиглого врожаю. Також плоди не схильні приминаються під час перевезення.
 • Стресостійкість на грядці. Томат нормально переживає короткочасне літній похолодання і коливання температури.
 • Підвищена доза вітамінів і корисних речовин.
 • Заявлені недоліки культури:

 • Способи вирощування для більшості з/х регіонів країни обмежені захищеним типом ґрунту.
 • Стебло слабкий, щоб тримати вистигає урожай. Окремі кисті слід підв’язувати.
 • Томату необхідно правильно формування стебел та їх подальше пасинкування.
 • Середня врожайність. З одного куща за сезон збирають 2-3 кг плодів. Вихід овочів товарної якості — близько 75-80%.
 • tomat rozovoplodnyjj rumyanec: kharakteristiki, opisanie, otzyvy ogorodnikov3 Томат розовоплодний Румянець: характеристики, опис, відгуки городників

  Особливості агротехніки сорту, відгуки людей

  Томат висаджують розсадою. Посів насіння проводите у другій половині березня. Через 55-60 днів розсада буде готова до перенесення на постійне місце в парник, теплицю або на свіже повітря в сад. Схема посадки: 40?60 см На 1 кв. м розміщуйте 3 куща.

  Увага! У деяких джерелах цей томат називають гібридом. Насправді це не так. Збирайте насіння і висаджуйте їх в наступному сезоні — отримаєте той же оригінальний рожевий Рум’янець.

  З різних причин поки томат не надто популярний у народі. Про це свідчить в тому числі практично повна відсутність відгуків про сорті в інтернеті. Дачникам і городникам легко сплутати овоч з іншими, схожими за назвою:

  • Сором’язливий рум’янець (Blush) — американські жовто-рожеві черрі-помідори у формі вершків (у найменуванні часто опускають перше слово);
  • Північний рум’янець — червоні помідори середнього розміру.

  Розовоплодний томат Рум’янець від Пошуку не відрізняється видатної врожайністю. Його цінують за інше — дуже смачні і корисні плоди. Культуру краще вирощувати під плівковими укриттями або в стаціонарних теплицях. Заявлені селекціонерами характеристики можуть бути цікаві городникам. Однак досвід посадки молодого томата у людей поки невеликий.

  Середньорослі томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради