Прикмети на кладовищі: що не можна робити і чому

Існує безліч прикмет, пов’язаних з кладовищем і його відвідуванням людиною. І це зрозуміло: адже цвинтар — місце, в якому світ мертвих найбільш близько стикається з світом живих. Наші предки тисячоліттями намагалися захиститися від негативного впливу душ померлих одноплемінників. В результаті виробилася ціла система повір’їв про те, що можна і чого не можна робити, прийшовши до місця поховання померлих.

cc0de5fb11db7ae893841af39c2cc56a Прикмети на кладовищі: що не можна робити і чому

Загальні прикмети, пов’язані з відвідуванням кладовища

Потрібно пам’ятати головне правило: цвинтар — це будинок мертвих. Тому, приходячи туди, необхідно вести себе шанобливо по відношенню до померлих, щоб не викликати їх гнів. На цвинтарі не можна сваритися — вся лайка тяжким вантажем ляже на плечі лайливого і буде «тягнути» його до землі. Біля могили не варто з’ясовувати стосунки з родичами — сварки перенесуться з кладовища і надовго оселяться у житті людини.

Не можна сміятися біля могили, хвалитися перед мертвими успіхами або ж гірко скаржитися їм. Можна тільки обережно поділитися переживаннями.

Одна з прикмет говорить: все хороше, що сказано біля могили, на ній і залишиться, удача відвернеться від людини. А фраза «Мені так погано без тебе, я хочу померти!» взагалі може стати фатальною. Духи мертвих можуть розцінити її як заклик до дії, і «потягнуть» людину до себе.

Щоб не розсердити покійного, не можна приходити до нього з порожніми руками. Заходити за могильну огорожу потрібно з відкритими долонями, нічого не затискаючи в руках, щоб ненароком не «занести» свою удачу в світ мертвих. Йти з кладовища потрібно, залишивши там все принесене, щоб не забрати з собою частину енергетики покійних. Йдучи з цвинтаря, не слід закривати хвіртку могильної огорожі, щоб дозволити душі померлого вільно гуляти по кладовищу і не злити її, замикаючи від інших померлих.

Одягатися при відвідуванні цвинтаря слід в темну, краще всього чорну, одяг. Виняток робиться для вагітних. Раніше жінкам в положенні взагалі заборонялося відвідувати кладовища. Вважалося, що духи померлих можуть вселитися в душу дитини або навіть забрати його, не дозволивши матері народити живого немовляти. Зараз ця прикмета не дотримуються так суворо, але на всяк випадок при відвідуванні могил померлих вагітним рекомендується одягати щось червоне, щоб захистити свій плід.

Просів або впав пам’ятник на могилі

Прийнято вважати, що будь-яке пошкодження пам’ятника на кладовищі свідчить про те, що дух похованого під ним людини не може знайти заспокоєння. Щось тримає його в світі живих, можливо, він намагається попередити про своїх родичів. Повір’я говорить, що похилений або впав пам’ятник попереджає близьких покійного про те, що хтось із них незабаром теж помре.

a0cb8a19ef0f399482f797e0b4994920 Прикмети на кладовищі: що не можна робити і чому

При тлумаченні прикмети має значення сторона пошкодження:

 1. Якщо земля просіла з півночі, і пам’ятник нахилився туди ж — помре жінка.
 2. Якщо це сталося з південної сторони — з життя піде чоловік.
 3. Пам’ятник падає на захід — помре дитина.
 4. Пошкодження з східної сторони — скоро будуть ховати літнього члена сім’ї.

Кішка або собака на цвинтарі

Багато вірять, що духи мертвих можуть вселятися в птахів і дрібних тварин. Вважається, що пернаті «беруть» на себе душі звичайних небіжчиків, тому в тому, щоб побачити над цвинтарем ворон або голубів (особливо в поминальні дні), немає нічого страшного.

Значно «небезпечніший» зустріти на цвинтарі собаку. За повір’ям у псів вселяються душі великих грішників і самогубців. З цієї причини, зустрівши серед могил собаку, краще обійти її стороною, щоб не накликати на себе неприємності у вигляді пристріту і псування. До того ж гучний гавкіт пса здатний розсердити мертвих, а їх гнів може вилитися на живих.

Найбільш «небезпечних» тварин для відвідувачів цвинтаря є кішка. Ще в Стародавньому Єгипті це тварина вважалася провідником у світ мертвих.

Кішка краще інших істот «відчуває» душі померлих, тому, помітивши її на кладовище, варто згадати наступне:

 1. Кішок притягують аномальні зони, небезпечні для здоров’я людини. Тому могилу, у якої тварина лежить або гуляє довгий час, людині краще обійти стороною.
 2. Зустрівши серед надгробків чорну кішку, слід триматися від неї подалі. Можливо, в неї вселилася відьма або метання дух грішника.
 3. Якщо зустрінута кішка білого кольору, то, ймовірно, в неї увійшов дух праведника, не завершив свій земний шлях. Таке тварина попереджає людину про небезпеку, що загрожувала йому або хвороби.
 4. Якщо ж кішка просто пробігла повз відвідувача кладовища, то немає нічого страшного. Це говорить лише про те, що хтось з «мешканців» цвинтаря пішов познайомитися з новим сусідом», якого в даний момент ховають десь поблизу.

У будь-якому випадку, зустрівши між могилами кішку, не слід її проганяти. Краще просто дати їй трохи їжі, щоб відвернути від себе, і спокійно піти.

337477c3ece10bc78d39b0ed018e4eea Прикмети на кладовищі: що не можна робити і чому

Що можна приносити на могилу

Священнослужителі не радять приносити на кладовищі нічого, окрім квітів (їх число повинне бути парним) і невеликої кількості поминальної їжі, яку залишають на могилі покійного. Брати з собою алкоголь вкрай не рекомендується. Спиртне розв’язує язик, а у п’яному вигляді можна сказати зайве і розсердити дух померлого. Як виняток допускається принести на могилу дитини його улюблені дитячі іграшки. Так дух померлого малюка швидше знайде заспокоєння.

Чому не можна обертатися, йдучи з кладовища

Вважається, що душі мертвих (особливо недавно похованих померлих) не усвідомлюють, що померли. Вони бродять серед могил, безуспішно намагаючись знайти шлях додому. З цієї причини людині, відвідують цвинтарі, ні в якому разі не можна обертатися, вже йдучи з цвинтаря, навіть якщо його покликав хтось із знайомих. Дух померлого може вирішити, що оглянувшийся чоловік подав йому знак піти за собою, і увяжется слідом. В результаті людина сама приведе в дім мертву душу, яка створить масу клопоту.

Що означає впасти на могилу

Це дуже погана прикмета, яка говорить про те, що людині загрожує швидка смерть. Якщо хтось із відвідувачів цвинтаря впав на могилу, його слід негайно вивести з кладовища, тричі прочитати над ним «Отче наш», обмити святою водою і перехрестити запаленою церковної свічкою.

Чому не можна фотографувати на кладовищі

Повір’я склалося недавно, але вже беззастережно розділяється, і священиками, і екстрасенсами, і звичайними людьми — фотографувати на кладовищі не слід. Негативна енергетика цього місця здатна відбитися в фотографічному знімку і в подальшому може негативно вплинути на того, хто буде зберігати фото будинку.

Не можна фотографуватися на кладовищі самому. Опинитися знятим «серед» мертвих майже рівнозначно тому, щоб добровільно покликати до себе «стару з косою».

Можна фотографувати пам’ятник

Робити цього не варто. Багато екстрасенси вважають, що сфотографувати пам’ятник означає потривожити дух похованого під ним людини. Опинившись відображеним на знімку, такий дух легко знайде шлях у будинок сфотографировавшего людини і доставить йому масу проблем.

Чому не можна їсти на кладовищі

Звичай поминати покійних родичів біля могил їжею і алкоголем йде з дохристиянських часів. Така традиція була ще у наших язичницьких предків, проте сучасна церква не рекомендує робити цього. Те ж саме говорять всі екстрасенси.

Їжа, алкоголь та тютюн «просочуються» негативною енергією кладовища, яка проникає разом з ними в організм людини і може призвести до захворювання. Тому біля могил не можна їсти, пити алкоголь і курити.

На жаль, більшість сучасних людей не дотримується цієї рекомендації. Порадити їм можна тільки одне: поминати покійних однією, максимум двома чарками, щоб не затуманити розум і не сказати те, що розсердить покійного. При цьому пити алкоголь слід, не цокаючись, щоб не «перекинути» лихо з дому мертвих додому живих.

110626106387cf1358b8a9815934eaab Прикмети на кладовищі: що не можна робити і чому

Що буде, якщо наступити на могилу

Спіткнутися або впасти на кладовищі — погана прикмета. Вона означає майже те ж, що і наступити на могилу, — людину тягне до землі. Звичайно, це не настільки страшна прикмета, як впасти на могилу, але навіть якщо людина випадково наступила на чиєсь надгробок або впав біля, то після відвідування кладовища над ним слід провести той же ритуал, що й у разі падіння на могилу. Інакше йому буде загрожувати проблеми зі здоров’ям.

Чому не можна нічого брати з кладовища

Все, що знаходиться біля місць поховання покійних, належить до світу мертвих. Забирати що-небудь з могил додому не можна! Це рівнозначно тому, щоб розсердити дух покійного і добровільно привести його в свій будинок. Взяті людиною з могили речі можуть накликати гнів покійного на всю сім’ю. Біди і хвороби будуть підстерігати не тільки того, хто забрав щось з кладовища, але й кожного, хто візьме потім цей предмет у руки.

Чому не можна вважати гроші

Повір’я говорить: якщо перераховувати гроші на місці поховання померлого, то в майбутньому їх можна ніколи не побачити, фінансове благополуччя відвернеться від людини. Вважається, що навіть витягати гроші з кишені біля могили не можна.

Якщо купюра або монетка випадково впала з рук людини, то її слід залишити на надгробку родича або хоча б тезки, щоб відкупитися від можливої убогості або швидкої смерті.

Що ще можна робити на кладовищі

У минулому існувала ціла маса повір’їв, пов’язаних з відвідуванням цвинтарів. Не всі вони дійшли до нас з глибини століть, проте деякі «правила» досі вважаються незаперечними:

 1. Повір’я свідчать, що на кладовищі не можна приводити дітей до 12 років. Це може зашкодити здоров’ю та майбутнього дитини, так як його аура ще дуже слабка, і негативна енергетика світу мертвих може порушити її.
 2. Біля могил не варто ходити з відкритими ногами. Цвинтарна земля, просочена «мертвої» енергетикою, може потрапити на голу шкіру людини. А це пряма загроза здоров’ю. Більш того, якщо він проглядит пристали землю і занесе її в дім біди можуть чекати і інших членів сім’ї.
 3. Приходячи на чиїсь похорони, не можна одночасно відвідувати могили інших померлих. Вважається, що всі «мешканці» кладовища збираються біля свіжої могили, щоб привітати нового «сусіда». Якщо ж у цей час прийшов на похорон людина почне обходити їх порожні «будинку», то це може розгнівати духів.
 4. Відвідуючи кладовище, можна «спілкуватися» (ділитися своїми переживаннями) тільки з тим покійним, з яким був близький за життя. Душі незнайомих людей турбувати не можна, щоб не привернути негативний увагу.
 5. Категорично забороняється після похорону заїжджати в чужий будинок. Це може притягти смерть до мешканців. Після траурної церемонії слід одразу ж їхати до себе додому. В крайньому випадку, допускається відвідування якого-небудь суспільного місця або заходи. Звідси пішов звичай поминати померлого після похорону в закладі громадського харчування.

Як не накликати на себе біду

Дотримуючи всі вищеописані правила відвідування кладовища, можна убезпечити себе від більшості загроз, які таїть це місце. Однак, щоб бути повністю впевненим у тому, що мертві не звернуть уваги на подорожнього їх спокій, слід пам’ятати ще про деякі речі:

 1. Вище вже згадувалося, що брати з місця поховання нічого не можна. Особливо це відноситься до речей, які сама людина не приносив на могилу родича. Можливо, ці предмети недоброзичливці підкинули з метою навести на людину псування. Такі речі необхідно винести за межі цвинтаря і викинути, а ще краще спалити, намагаючись при цьому не потрапити під дим від багаття.
 2. Не слід і самим залишати у надгробки нічого, крім квітів, поминальної їжі і дитячих іграшок. Будь-які «не підходять» для кладовища предмети темні маги можуть використовувати для наведення на людину псування.
 3. Йти з цвинтаря потрібно тією ж дорогою, що й прийшли.
 4. Прощаючись з покійним у могили, не можна говорити йому: «До побачення». Так можна і самому незабаром виявитися новим «мешканцем» кладовища. Краще сказати просто: «Спи спокійно» або «Прощавай».
 5. Вирушаючи поминати померлих, слід взяти з собою пляшку чистою (краще талої або святий) води. Після відвідування кладовища цією водою потрібно обмити руки, щоб змити «прилипла» цвинтарну енергетику.
 6. При виході з цвинтаря необхідно ретельно витерти ноги, щоб не принести землю з місця поховання в будинок, інакше в ньому оселяться духи.
 7. Нарешті, вже повернувшись додому, бажано зігріти руки в гарячій воді або полум’я церковної свічки. Саме ж полум’я після цього необхідно загасити голими пальцями. Це остаточно розірве зв’язок, ненадовго сталу на кладовищі між людиною і світом мертвих.

Бути присутнім на похоронах близького члена родини або друга, а також періодично поминати померлих родичів на кладовищі у відповідні поминальні дні — обов’язок кожної людини. Якщо цього не робити, душі померлих не знайдуть остаточного заспокоєння на тому світі. Головне — пам’ятати про те, що відвідувати новий «дім» покійного слід рідко, щоб не турбувати його зайвий раз, не порушуючи при цьому народних традицій. Тоді нічого поганого з відвідувачем цвинтаря не відбудеться.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради