Підживлення капусти у відкритому грунті: коли і які добрива використовувати

Споконвіку капуста була і залишається одним з головних овочів на нашому столі. Виростити її просто, адже вона вважається невибагливою рослиною. Але без знання деяких тонкощів її вирощування, навряд чи можна отримати хороший урожай великих качанів. Влітку після висадки розсади в грунт догляд за капустою полягає в регулярних підгодівлі. Поки що наростає листова маса, а без неї не отримаєте великих качанів, капусті обов’язково потрібні азотні добрива. Пізніше, коли почнуть зав’язуватися в качан перші листя, необхідні вже фосфорно-калійні добрива.

podkormka kapusty v otkrytom grunte: kogda i kakie udobreniya ispolzovat84 Підживлення капусти у відкритому грунті: коли і які добрива використовувати

У сьогоднішній статті я хочу приділити особливу увагу підкормкам. Адже мало полити грядки водою, одна вода не наситить рослина корисними речовинами. Крім того, обов’язково треба прополювати бур’яни. По-перше, вони сприяють розвитку грибкових захворювань, а по-друге, вони забирають багато поживних речовин на себе. А чим і як правильно підживлювати капусту, про це далі в статті.

Зміст

 • 1 Підживлення капусти після висадки в грунт
  • 1.1 Трав’яний настій
  • 1.2 Курячий послід
  • 1.3 Нашатирний спирт
  • 1.4 Сечовина
  • 1.5 Аміачна селітра
 • 2 Коли і якими народними засобами підгодувати капусту для зав’язування качана
  • 2.1 Деревна зола
  • 2.2 Борна кислота
  • 2.3 Йод
  • 2.4 Дріжджова підживлення

Підживлення капусти після висадки в грунт

Капуста – досить ненажерливе рослина, тому перед висадкою розсади в грунт, грунт необхідно добре заправити добривами. А безпосередньо перед пересадкою розсади на постійне місце в грунт, в лунку накладають приблизно з піввідра хорошого перепрілого гною і пригорщу золи. Ніколи не використовуйте свіжий гній, інакше капуста може захворіти всілякими грибковими хворобами. Також дуже важливо перед посадкою капусти, а ще краще завчасно, з осені, раскислять грунт, так як на кислих грунтах вона росте дуже погано. І є велика ймовірність ураження страшною хворобою – кілою.

Для азотних підживлень використовуються:

 • трав’яний настій,
 • курячий послід,
 • гнойова перепревшая жижа,
 • нашатирний спирт,
 • мінеральні добрива – сечовина (карбамід), аміачна селітра.

Використовуючи будь-які з цих добрив, пам’ятайте, що повторні азотні обробки необхідно провести ще через 10-15 днів.

На початкових стадіях капуста потребує азотних підгодівлі, так як їй необхідно наростити хорошу листову масу. Тільки в цьому випадку буде, дійсно, тільки в цьому випадку зростуть великі головки.

Томат з солодкою назвою і простий агротехнікою. Як виростити Зефір F1 на відкритій ділянці

podkormka kapusty v otkrytom grunte: kogda i kakie udobreniya ispolzovat85 Підживлення капусти у відкритому грунті: коли і які добрива використовувати

Трав’яний настій

Найкращий і найдешевший варіант – підживлення трав’яним (кропив’яним) настоєм. На кожному городі цього добра, тобто кропиви і трави, цілком достатньо знайдеться. Потрібно лише трохи зусиль і часу, щоб настій приготувався.

Для приготування настою наберіть трави кропиви, допускається використання бур’янів, причому разом із залишками землі, і наповніть ними будь-яку ємність на 3-4 обсягу. Затейте водою, прикрийте кришкою. Найкраще цю ємність поставити для бродіння в теплому місці, наприклад, у теплиці. Тим більше, що виділяється при бродінні вуглекислий газ буде засвоюватися овочами в теплиці, що також благотворно позначається на врожайності.

Про готовність буде говорити специфічний запах від настою, а також бульбашки на поверхні рідини. Перемішайте добре настій, щоб залишки корисних речовин змилися з поверхні трави. Потім 1 л трав’яного настою розводять у відрі води і капусту поливають під корінь. Витрата – 1 л на одну рослину. Повторну підгодівлю проводять через 10-15 днів.

Курячий послід

Звичайно, використовувати свіжий курячий послід не можна, він просто спалить рослини. Використовуйте перепрілий чи паліть у магазині в гранулах. Якщо користуєтесь продуктами життєдіяльності від своїх курей, то 1 л посліду залийте 10 л води. Вміст розмішайте і залишіть настоюватися в тепле місце на кілька днів. Приблизно через 5-6 днів процес бродіння закінчиться, вміст відра перемішайте і розведіть в пропорції 1:10. Поливайте під корінь з розрахунку 0,5-1 л під кожну рослину.

А якщо купили гранульований курячий послід в магазині, тоді 1 кг гранул (це кількість добрива в пакеті) залийте відром води і залиште на добу. Після чого, 1 л розчину розведіть в 20 л води. Для підживлення використовуйте приблизно за 0,5-1 л на кожну рослину в залежності від його розміру.

podkormka kapusty v otkrytom grunte: kogda i kakie udobreniya ispolzovat86 Підживлення капусти у відкритому грунті: коли і які добрива використовувати

Нашатирний спирт

Нашатирний спирт краще купувати в садівничих магазинах, так як там нашатырка продається в упаковках по 0,5–1 л. Звичайно, можна купити в аптеці, але там в бульбашці розфасовка не більше 50 мл. І в результаті виходить набагато дорожче.

Для приготування робочого розчину необхідно 2 ст. л. нашатирного спирту розвести в 10 л води. Розмішують і поливають під корінь розчином з розрахунку 0,5-1 л на кожну рослину. Обробку необхідно повторити через 10 днів. Застосовуючи таку підгодівлю, паралельно вирішуються і інші проблеми. Так, поливаючи нашатыркой капусту, одночасно позбавляємося від слимаків та інших комах-шкідників (хрестоцвітної блішки, капустяної молі та ін). Різкий запах дуже добре відлякує шкідників.

Яке весілля відзначається через 37 років спільного життя, що дарують і як вітають подружжя в цей день

podkormka kapusty v otkrytom grunte: kogda i kakie udobreniya ispolzovat87 Підживлення капусти у відкритому грунті: коли і які добрива використовувати

Сечовина

Коли немає можливості провести підживлення рідкими органічними добривами, можна використовувати мінеральні азотні добрива. І в першу чергу – сечовину або аміачну селітру.

Слід враховувати, при внесенні добрива безпосередньо в грунт, відбувається процес утворення вуглекислого амонію, який швидко розкладається на відкритому повітрі. Тому поверхневе застосування карбаміду буде малоефективним, хоча й шкоди не принесе.

Тому максимальна користь від внесення мінеральних добрив, розсипаючи їх по поверхні землі, буде лише в тому випадку, якщо їх відразу закладати в грунт. Це істотно підвищить ефективність застосування сухих добрив.

Тому найкраще застосовувати сечовину у вигляді розчину, для цього 2 ст. л. гранул (1 ст. л. = 10 г) розводять в 10 л води розмішують до розчинення кристалів. Норма витрати з розрахунку 20-25 г сухого кошти на 1 кв. м.

Ні в якому разі не можна з’єднувати сечовину і золу, вапняні добрива, кальцієву селітру.

Аміачна селітра

Аміачна селітра, або нітрат амонію – це білий порошок у вигляді гранул. У залежності від кліматичної зони та типу грунту застосовують різні її види: просту, калійну, кальцієву, магнієву, вапняно-аміачну.

Селітру вносять в грунт перед посадкою овочів, додають в воду при поливі і проводять позакореневе підживлення (обприскування по листу). Для підживлення капусти 20-30 г (приблизно 2 ст. л.) розводять в 10 л води, поливають під корінь або обприскують по листу.

Використовуючи сечовину і аміачну селітру, пам’ятайте, що надмірне їх використання призводить до закислення грунту.

podkormka kapusty v otkrytom grunte: kogda i kakie udobreniya ispolzovat88 Підживлення капусти у відкритому грунті: коли і які добрива використовувати

Коли і якими народними засобами підгодувати капусту для зав’язування качана

Після того, як капуста почне зав’язувати качанчики, потрібно зробити перевага в підгодівлі в бік фосфорно-калійних добрив. Продовжуючи використовувати азотні добрива, буде нарощуватися зелена маса на шкоду утворення качанів.

Як фосфорно-калійних добрив використовується

 • деревна зола,
 • гумат калія з мікроелементами,
 • йод,
 • борна кислота,
 • дріжджова підживлення.

Будь-які підгодівлі проводяться тільки по вологій землі. Це робиться для того, щоб коріння було легше засвоювати корисні речовини, і щоб не обпалити ще неміцні корінці добривами. Підживлення проводяться кожні 10-14 днів.

Деревна зола

Підгодуйте капусту зольним настоєм. Для цього 1 склянку просіяного попелу розведіть у 10 л води. Досить 2-3 години для настоювання, а потім полийте капусту з розрахунку 1 л на 1 кв. м.

Томат гібрида Прекрасна леді F1: опис, гідності, відгуки

Якщо йдуть постійні затяжні дощі, і земля перезволожена, щоб не поливати зайвий раз, під кожну рослину підсипте по 1 склянці золи і вже з дощами залу поступово буде живити коріння рослини. А в суху погоду замість поливу настоєм попелу її можна золу при розпушуванні закласти в землю. А обсипавши нею зверху листя, ви ще віджахнете слимаків та комах-шкідників.

podkormka kapusty v otkrytom grunte: kogda i kakie udobreniya ispolzovat89 Підживлення капусти у відкритому грунті: коли і які добрива використовувати

Борна кислота

Борна кислота не тільки прискорює ріст рослини, але ще робить капусту смачною. Використовуючи борну кислоту, краще застосовувати позакореневу підгодівлю, обприскуючи листя рослини. Це засіб погано розчиняється у холодній воді, тому спочатку 2 г порошку розведіть в гарячій воді, але не в окропі, і ретельно розмішайте, щоб порошок повністю розчинився. І тільки потім доведіть об’єм розчину до 10 л і проводьте обприскування.

Йод

Для росту і зав’язування качанів корисна йодна підживлення. Відміряйте на відро води 40 крапель йоду, розмішайте. Не завжди зручно відміряти точну кількість крапель, тоді знайте, що ця кількість відповідає неповної чайної ложці.

Приготовленим розчином поливайте капусту під корінь з розрахунку 1 л на одну рослину.

podkormka kapusty v otkrytom grunte: kogda i kakie udobreniya ispolzovat90 Підживлення капусти у відкритому грунті: коли і які добрива використовувати

Дріжджова підживлення

Як підгодувати овочі дріжджами, я докладно писала, прочитайте. Капуста теж дуже любить таку підгодівлю. І хоча в дріжджах немає ні азоту, ні калію, ні фосфору, зате в її складі є дріжджові грибки, які змушують грунтову мікрофлору активізуватися і виробляти корисні мікроелементи, необхідні для росту і зав’язування качанів.

Спочатку розведіть 100 г пресованих дріжджів або 1 пакетик сухих (10 р) в невеликій кількості теплої води, додайте туди 2-3 ст. л. цукру, розмішайте і поставте в тепле місце для бродіння. Як тільки на поверхні з’являться бульбашки і підніметься піна, закваску розведіть у 10 л води. Для приготування робочого розчину 1 л маточного розведіть у 5 л води і поливайте під корінь, розраховуючи по 1 л на одну рослину. Ви побачите, що капуста швидко оживе, піде в ріст і буде зав’язувати качанчики.

На закінчення хочу зазначити, що одними підгодівлями не обійтися. Часте розпушування, видалення бур’янів і полив грають не менше значення, щоб виростити великі і смачні качани. Про особливості догляду дивіться це відео.


Сьогодні я навела перелік засобів для підживлення капусти. Не обов’язково кожним з них користуватися одночасно. Виберіть спочатку щось одне, а при повторній підгодівлі скористайтеся іншим засобом.

 

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!