Томат народної селекції Грушівка: особливості, опис агротехніки, відгуки городників

Томат з назвою Грушівка — продукт народної селекції. Сьогодні серед сертифікованих і не сертифікованих помідорних різновидів є кілька сортів з подібною назвою. Вони є похідними тієї, старої Грушівки. Познайомтеся детальніше з описом перевіреного часом томату.

tomat narodnojj selekcii grushovka: osobennosti, opisanie agrotekhniki, otzyvy ogorodnikov9 Томат народної селекції Грушівка: особливості, опис агротехніки, відгуки городників

Опис сорту. Важливі характеристики

Для багатьох томат Грушівка — сімейний сорт з історією в кілька поколінь. Сьогодні це основа народної селекції для інших помідорів. Прямим спадкоємцем культури вважається Грушівка рожева. У Держреєстрі вона зареєстрована в 2013 р. Але на городах такий томат вирощують набагато довше. Відрізнити його можна по плодах характерною грушоподібної форми, як на фото. Посадковий матеріал випускають сертифіковані виробники.

Увага! Сорт відноситься до середньостиглих. На дозрівання перших томатів йде 111-115 добу. з моменту появи сходів.

Сортові помідори вирощують на грядці в саду або під тепличною плівкою. Висота куща — близько 0,6 м. Рослина не потрібно пасинкувати. Стебла недостатньо міцні. Незважаючи на невисокий зріст, вони потребують підв’язки.

Лист культури звичайний, помідорного типу. Смак томату оцінюють як відмінний. У ньому присутня характерна кислинка. Плоди ароматні.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий Детер-минантный Універсальний У відкритому грунті і парниках 90-120 до 25 Малиновий Подовжена форма сливовидная

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Грушівку вирощують кілька десятиліть. В народі вона затребувана завдяки таким якостям:

 • Смачний і багатий урожай. До 5 кг з куща.
 • Гідний товарний вигляд.
 • Добра збереженість зірваних плодів.
 • Нормальна транспортабельність.
 • Універсальність кулінарного застосування.
 • Відсутність необхідності в пасинкування.
 • Томати в середньому важать по 120 р. Окремі екземпляри досягають 250 р.
 • Садівники відзначають підвищений імунітет сорту до поширеним помідорним хвороб. В характеристиках фахівців таких даних немає. Основний недолік — потреба в опорі для нормального розвитку.
 • tomat narodnojj selekcii grushovka: osobennosti, opisanie agrotekhniki, otzyvy ogorodnikov10 Томат народної селекції Грушівка: особливості, опис агротехніки, відгуки городників

  Особливості агротехніки культури

  Томат Грушівка вирощують розсадним способом. Насіння сіють за 60-65 діб. до запланованого перенесення саджанців в садову грунт. У теплицю можна переселяти розсаду трохи раніше. Обов’язкова умова — прогрів землі хоча б до 14 ?С. Рекомендована схема посадки томатів:

  • для грядки відкритого типу — 5-6 кущів на 1 кв. м;
  • для захищеного ділянки — 4-5 шт. на 1 кв. м.

  Читайте докладні статті про те, як правильно пересадити розсаду у теплицю і як висаджувати молоді томати у відкритий грунт.

  Селекціонери зазначають: при купівлі якісного посівного матеріалу не повинно виникнути проблем з вирощуванням розсади та її укоріненням у грунті. Томат невимогливий до умов на ділянці. Своєчасна профілактика і стандартні заходи по догляду допоможуть отримати повноцінний урожай.

  Рада. Схема висадки: 30-40 см між кущами в ряду, близько 70 см між рядами.

  Підбірка відгуків садівників-любителів

  Томат Грушівку активно саджають жителі Сибіру, Уралу, Далекого Сходу. Сорт нормально приживається і плодоносить в суворих умовах цих регіонів. Галина з Новосибірської обл. зазначає компактність рослин. З невеликою тепличної площі городниця отримує добротний урожай.

  tomat narodnojj selekcii grushovka: osobennosti, opisanie agrotekhniki, otzyvy ogorodnikov11 Томат народної селекції Грушівка: особливості, опис агротехніки, відгуки городників

  Людмила з Красноярська в своєму відгуку зазначила смак плодів. Особливо вони гарні в засолюванні. Міцна шкірочка перешкоджає розтріскуванню помідора. Це додатковий плюс консервування грушоподібних томатів. Валентина (Хакасія) зазначила імунітет культури.

  На тематичних форумах садівники беруть участь у дебатах з приводу кількох сортів, названих у народі Грушевками. Найбільш поширені різновиди від відомих селекціонерів-овочівників Миколи Єгорова та Миколи Александрова. Їх культури схожі між собою. Тільки у першого плоди трохи дрібніше, а у другого — кущі нижче.

  Сорт грушоподібних помідорів за роки культивації зарекомендував себе з кращого боку. При невеликому догляді томат демонструє гідну врожайність і радує власників городу.

  Солодкі томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради