Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Фарбування волосся – процес, до якого слід підходити з обережністю. Адже часто необдумані дії можуть призвести до травмування локонів. Фарбування хною є найбільш безпечним методом відновлення кольору, адже подібна процедура не тільки виключає пошкодження структури волосся, але і приносить їм велику користь.

Види хни

Регулярне використання такого продукту дозволяє позбутися від лупи, зміцнити коріння, а також прискорити зростання волосся.

Бесцетная

Одним з найпоширеніших і недорогих продуктів є безбарвна хна. Її використовують виключно для відновлення структури волосся, адже пофарбувати їй локони не вийде. Саме таку хну косметологи додають до складу засобів для створення тимчасових тату на тілі.

Маски з хною дозволяють замінити ламінування. При цьому процедура виявиться набагато бюджетні. Однак важливо пам’ятати, що виконувати різні процедури з хною можна не більше двох разів в місяць. В іншому випадку будуть пересушені волосся.

Кольорова

Кольорова хна дозволяє пофарбувати локони в потрібний відтінок. Вона відмінно підійде для шатенок або брюнеток. Частіше з подібним продуктом можна добитися красивого каштанового відтінку. Колір виходить глибоким і насиченим. Іноді на більш світлому волоссі хна може надати рыжину. В таблиці вказані основні відтінки, які можна отримати при використанні даного продукту.

Початковий колір волосся Після фарбування хною
Блондин Рудий
Русявий Каштановий
Темно-русявий Темний каштановий
Чорний Чорний з рудим відтінком

Іранська

Серед різних видів хни важливо згадати іранську. Подібний продукт відрізняється якістю і багатою палітрою відтінків. Зазвичай його перемішують з іншими натуральними добавками, які дозволяють досягти потрібного кольору і при цьому благотворно впливають на структуру волосся.

7a2546d992a81b960396cbaec932db82 Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Наприклад, серед таких компонентів можна відзначити імбир або кави. У першому випадку відтінок вийти набагато світліше, ніж у другому. Споживачі відзначають якість складу, а також можливість підібрати потрібний тон.

Індійська

Індійська хна теж славиться можливістю підібрати потрібний відтінок. Однак колірна палітра трохи менше, ніж у попередньому аналогу. Виробником такої продукції не обов’язково є Індія, але саме там вирощують сировину. Часто порошок необхідно самостійно змішувати з різними інгредієнтами, щоб одержати необхідний відтінок.

Чорна

Ще одним різновидом продукції є чорна хна. В її склад додають індиго. В результаті такого поєднання отримують темний насичений відтінок. Серед кольорової гами присутні яскраві шоколадні тони.

Рідка

Дуже зручна у використанні рідка хна. Виробники вже зробили готовий до процедури склад, який не потрібно розводити. Однак не всім споживачем подобатися рідка хна. Адже вона включає в себе багато ненатуральних компонентів.

Біла

Особливу увагу слід приділити білої хни. Вона дозволяє освітлити волосся, надавши їм гарний світлий відтінок. Однак необхідно розуміти, що в такому продукті міститься безліч синтетичних добавок. Перевагою такого методу освітлення є невелика вартість процедури.

Рекомендації по вибору

Самий насичений ефект після застосування хни буде помітний на раніше знебарвленого волосся. Тому до процедури слід ставитися з обережністю, адже колір може вийти дуже інтенсивний. Однак важливо розуміти, що часте фарбування заборонено, тому слід заздалегідь подумати про те, як будуть виглядати відросле коріння.

Фарбування волосся хною на русявих і темно-русявого волосся дає можливість легко домогтися рудого відтінку.

Для цього потрібно використовувати виключно хну. Насичений каштан легко отримати, якщо при підготовці складу змішати однакові пропорції хни і басми. Щоб створити глибокий темний колір, слід використовувати більше останнього барвника.

536ddcff69f99ada352730ad889f38fe Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроковоНа малюнку показана фарбування волосся сумішшю хни і басми.

Власницям чорного волосся хна дозволяє зробити колір більш насиченим або надати потрібний відлив. Наприклад, додати до відтінку рыжину. Часто темні локони фарбують хною для того, щоб вони стали більш товстими та здоровими.

Застосування

Хну використовують у двох випадках – для фарбування або догляду. Кожна процедура має свої нюанси, на які важливо враховувати при змішуванні складу і його нанесенні. Тому опис кожного процесу унікально.

Фарбувальної

Перед тим, як безпосередньо перейти до фарбування, слід підготувати місце, де буде проводитися процедура. Справа в тому, що розведений склад виходить дуже рідким, тому легко забруднити навколишнє просторів. Відіпрати плями може виявитися складним завданням.

Враховуючи подібний факт, важливо заздалегідь застелити підлогу і прибрати будь-які предмети, які могли б забруднитися. Найефективніший метод – накрити все товстою плівкою. Використовувати старі газети не рекомендується, адже склад може просочитися через папір.

c94787725771bc9e4a9f4ede8c520e40 Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Підготовку фарбувальної суміші можна описати у вигляді наступного алгоритму дій:

 1. Розкрити пакет хни і висипати в ємність. Якщо передбачається змішування з басмою, то її необхідно додати на цьому етапі.
 2. Залити складу гарячою водою. Відразу почати перемішувати. Для цього потрібно використовувати дерев’яну ложку або будь-який зручний предмет з цього матеріалу.
 3. Почекати необхідну кількість часу, який зазначено в інструкції. Найчастіше на це може знадобитися не більше 5 хв.
 4. Дати суміші трохи охолонути. Після можна покласти додаткові кошти, які втрачають свої властивості при високій температурі.

На даному етапі вже готовий. Перед процедурою необхідно надіти рукавички і завдати по крайовій лінії росту волосся жирний крем. Це дозволить уникнути появи негарних плям на шкірі рук та обличчя. Коли вся підготовка виконана, можна перейти до фарбування.

Фарбування волосся хною може бути представлена у вигляді наступної послідовності кроків:

 1. Зробити рівний проділ, який буде проходити по центру голови до верхівки. Розділити волосся на 3 зони. При цьому 2 з них повинні розташовуватися спереду, а одна на маківці.
 2. Починаючи з центрального проділу необхідно виділяти пасма. Краще, щоб вони були тонше. Слід промащувати кожну з них з обох боків і брати наступну, поступово просуваючись до вуха.
 3. З протилежного боку повторити дії з попереднього етапу.
 4. Волосся на потилиці розпустити. Фарбувати пасма потрібно зверху вниз, поступово просуваючись до шиї.
 5. Добре змастити кінці. При необхідності трохи віджати з них суміш. Загорнути волосся в поліетилен, а зверху накрити рушником.

121fb11b31ea937ebfe5dcb7b9dcfd96 Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Витримувати складу слід від 30 хв до 2 годин. Час залежить від бажаного результату і хни, яка використовувалася при приготуванні суміші.

Безбарвною

Безбарвна хна корисна для шкіри голови, сприяє зміцненню волосяного фолікула, проникає в структуру самого волосся і покращує його стан. Але вона сушить кінчики. Тому при використанні хни необхідно використовувати відразу два різних склади. Один слід наносити на коріння, а другий – на іншу довжину і кінці.

У суміш, яка буде використана для оздоровлення шкіри голови, необхідно покласти такі інгредієнти:

 • 2 пакетика хни;
 • 5 ст. л. кефіру;
 • 2 ч. л. касторової олії.

Рідкі складові маски можна додати поменше, або, навпаки, більше. При замішуванні важливо звертати увагу на густину суміші. Вона по консистенції повинна бути схожа на рідку сметану.

51b969b587eb5a205da443641992827c Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Другий склад зробити ще простіше, достатньо змішати пакетик безбарвної хни з будь покупної маскою для волосся. Необхідно враховувати, що суха хна може витягнути вологу з волосся. Тому слід змішати її так, щоб другого інгредієнта було достатньо.

Далі слід дотримуватися наступної послідовності етапів:

 1. Розділити волосся на зони. Зафіксувати їх.
 2. Поступово виділяючи пасма середньої довжини, промазати коріння з двох сторін. Для цього зручно використовувати спеціальну кисть для фарбування з гострим кінчиком. Працювати слід зверху вниз.
 3. Тепер необхідно взяти другий склад і нанести його по всій довжині. Після цього слід додатково руками прочесати волосся, щоб рівномірно розподілити хну.
 4. Підняти всі пасма наверх і згорнути їх у гульку. Накрити рушником.
 5. Через 40 хв. змити, використовуючи звичний шампунь і бальзам для волосся. Під час процесу потрібно стежити за тим, щоб всі грудочки з хною були змиті, тому можливо процедуру доведеться повторити кілька разів.

Рейтинг

Можливість підібрати відповідний відтінок і зробити волосся міцними і шовковистим, завдяки корисним інгредієнтів, що входять до складу хни, обумовлює довіру споживачів.

Aasha herbals

Фарбування волосся можна здійснити однією з найбільш популярних марок «Aasha herbals». Хна цінуватися великим змістом цілющих рослин, серед яких слід відзначити кунжут, амла і гібіскус.

b2a0e450c1535687ee782b3d6d6cf5c7 Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Колірна палітра включає в себе наступні тони:

 • гіркий шоколад;
 • бургунд;
 • каштановий;
 • чорний кави.

Хну не обов’язково змішувати водою, рідину можна замінити кефіром. Тоді процедура дозволить зміцнити коріння волосся.

У фарбувального складу є незначний мінус. Під час використання шкіру на голові може піч. Тому жінкам із чутливою шкірою слід уважніше поставитися до цього факту.

Більш дорогим фарбувальним складом є «Lady Henna», яка крім хни містить певну кількість басми.

Саме вона визначає відтінок, що отримується в результаті. Головною перевагою вважається хороше подрібнення вмісту складу, що дозволяє легко розподілити його по волоссю, а після змити. Середня ціна порошку становить 290 руб.

KHADI

3001308d120a0ee6ea65cdd7aa2f0ca4 Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Серед відомих марок, що виробляються на території Індії треба відзначити фірму «KHADI». Хна дозволяє отримати не тільки глибокий насичений колір, але дає дуже стійкий результат.

Однак прояснені або сиве волосся краще фарбувати 2 рази. Краще при першій процедурі використовувати складу, який містить червоний відтінок, а вдруге вже слід взяти потрібний тон.

У складі знаходяться безліч корисних екстрактів і поживних речовин. Серед них потрібно виділити амлу і сандалове дерево. З їх допомогою коріння волосся отримують додаткове харчування. Вартість пачки становить 800 руб.

Zeitun

Відмінну хну виробляють в Йорданії. Фарбувальний склад «Zeitun» має велику кількість додаткових поживних речовин і екстрактів. Крім того, оливковій, соняшниковій, кокосовому, масел какао і лимона волосся не пересушується під час процедури.

5b2d67f824978bd3f6be5e766c70fc6f Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Це дозволяє довго тримати складу і в результаті отримати гарний насичений колір. Ще одне приємне гідність хни полягає в тому, що під час процедури можна не надягати рукавички. Вартість упаковки досить висока і становить близько 1000 руб.

Артколор

Найбільш бюджетний варіант. Хну виробляють в Ірані. Серед додаткових складових слід зазначити листя Христові Терни. Слід використовувати при підвищеному виділення себума на шкірі голови. Склад легко справляється з лупою. Усуває свербіж і попереджає випадання. Ціна упаковки становить не більше 100 руб.

3c432949301132d913b931d12fe30bcd Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Adarisa

Для білявих відтінків існує особливе рішення – склад «Adarisa». Вона не містить пігменту. Тому можна не боятися, що волосся придбають новий колір. Основна дія спрямована на зміцнення структури волосся, так і кореня. Лусочки стають гладкими і щільно прилягають один одному.

Після процедури помітно збільшується густота, волосся стають товщі. Середня вартість становить близько 550 руб. Важливо пам’ятати, що деякий час після хни краще не вдаватися до фарбування.

Chandi

Відмінно для масок підійде безбарвний склад «Chandi». Серед основних корисних рослин є порошок, який виконаний з подрібненого листя сени. Після використання масок з такою хною, волосся стають гладкими, напитанными. Їх структура відновлюється.

Відмінно захищає від впливу гарячого повітря і ультрафіолетових променів. Хна абсолютна безпечна, адже вона виконана з натурального складу, робити маски, які можна навіть вагітним.

TriugaHerbal

Ще однією безбарвним складом є «TriugaHerbal». Вже після першої процедури волосся стає блискучим і сильними. Це объясня6ется великим змістом цілющих рослин, які індійські виробники включили в склад.

a01b5c5998a91a6f4cb0efdd6436d6fd Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Серед них потрібно визначити:

 • шикакай;
 • амла;
 • лавсонія;
 • ним;
 • брингарадж.

Таке поєднання дозволяє домогтися широкого комплексу корисних властивостей. Кровообіг шкіри голови посилюється, тому коріння отримують більше харчування, стають міцніше і стійкіше до шкідливих факторів зовнішнього середовища.

З шкіри голови змивається грибок, проходить лупа. Волосся ніби покриваються плівкою, як після бальзаму. Вартість такої упаковки становить близько 90 руб.

Indibird

Серед індійських марок слід відзначити «Indibird». Хна не змінює колір і володіє корисними властивостями. Порошок добре справляється з грибковими інфекціями і славиться антисептичними властивостями. Регулярне застосування масок з цим складом допомагає позбавитися від лупи. Придбати хну цього бренду можна в інтернет-магазині. Середня вартість упаковки становить 150 руб.

Fito

Відмінна бюджетна хна фірми «Fito» не тільки допомагає пофарбувати волосся, але і зміцнює їх коріння. Однак слід враховувати, що при нанесенні складу легко стікає з шкіри голови, і залишає сліди. Змити суміш з волосся досить складно. Вартість однієї упаковки становить 30 руб.

c9a8d7e7b0093193799ea8b50265cf78 Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Aroma-zone

Фарбування волосся хною легко виконується за допомогою єгипетського складу «Aroma-zone», який здатний тонувати пасма. Крім того, він відновлює їх структуру, прискорює ріст і додає блиск.

Серед мінусів важливо відзначити мливо. Склад не просто змити, проте хороший відтінок компенсує цей недолік. Хну можна придбати через інтернет. Одна упаковка коштує близько 200 руб.

Hanmum Tamarind

Хна «Hanmum Tamarind» проводитися в Судані. Вона легко справляється з сивиною. Її вартість становить близько 400 руб. Добре зміцнює волосся, робить їх здоровими і блискучими. Придбати таку хну легше з допомогою інтернет-магазинів.

Єменська

Єменська хна дає можливість отримати більш насичений відтінок. На відміну від інших виробників фарбувальних складів, бренд робить ставку на наявність більшої кількості пігменту в засобі. Тому в результаті легко отримати яскраві блискучі волосся.

Серед інших достоїнств даної хни слід виділити дрібний помел. Його легко розмішати в рівномірну масу і змити після закінчення процедури. Мінусом складу є неприємний запах. Середня вартість однієї упаковки кошти близько 500 руб.

Hemani

Хна «Hemani» проводитися в Пакистані. В її складі крім основного компонента міститься троянда і туполиста касія. Упаковка важить 150 р. Тому витрата даного складу економічний. Хна легко розподіляється по волоссю і швидко змивається, адже досить дрібний помел. Мінусом складу є те, що він сильно забарвлює шкіру. Середня вартість упаковки становить близько 300 руб.

Mohammad Hashim Tajir Surma Hashmi

11592619fa510a9a9a8322c65d567cf2 Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Фарбування волосся хною «Mohammad Hashim Tajir Surma Hashmi» виявиться більш простою і легкою процедурою. Адже склад не тече під час фарбування. У підсумку виходить стійкий гарний колір волосся.

Основні складові:

 • гібіскус;
 • винна кислота;
 • лавсонія;
 • індігофери фарбувальна.

Однак важливо враховувати, що дану хну не просто змити, і вона може пофарбувати шкіру. Середня вартість упаковки хни становить 200 руб.

Sante Pflanzenhaarfarbe Henna

cbc27d60fb170117dfb12f9b8aa5786b Як пофарбувати темні і світлі волосся хною в домашніх умовах. Фото покроково

Відмінною якістю славитися німецька хна «Sante Pflanzenhaarfarbe Henna». Вона володіє приємним ароматом.

Склад містить:

 • лавсонию;
 • екстракт горіха;
 • екстракт буряка;
 • екстракт індиго;
 • альгін;
 • бетоин.

Після його використання волосся стає більш об’ємні. Вартість однієї упаковки складає близько 370 руб.

Фарбування волосся є серйозною процедурою, адже часто пасма травмуються. Тому можна скористатися хна. Вона допоможе не тільки придбати новий відтінок, але і зробить волосся більш здоровими.

Відео про фарбуванні хною

Майстер-клас з фарбування волосся хною:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради