МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Якісний матеріал для кухонних меблів — гарант якості і довгої експлуатації, тому вибирати його потрібно ретельно. Сьогодні виробники пропонують меблі з МДФ або ЛДСП для кухні: що краще купувати і встановлювати, слід вирішувати виходячи з характеристик того і іншого матеріалу.

Основним плюсом ламінованої плівкою матеріалу ДСП є доступна ціна в поєднанні з якістю і декоративними характеристиками. Завдяки підвищеній щільності він відмінно утримує тиснучу фурнітуру. Однак матеріал не можна назвати екологічним, так як він здатний виділяти формальдегідні з’єднання. МДФ коштує дорожче і дуже схожий на дерево, так як має волокнисту структуру, яка дозволяє виробляти фрезерування фасадів меблів без обмежень.

mdf ili ldsp dlya kukhni: chto luchshe vybrat, ceny, osobennosti materialov90 МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Вимоги до матеріалів меблів для кухні

Кухонний гарнітур займає основну частину простору, тому колір меблів впливає на загальне сприйняття інтер’єру. Перша вимога до фасадів лежить в площині дизайну: їх відтінок повинен відповідати загальному стилю кухні і гармонійно вписуватися в приміщення .

Другий момент стосується технічних питань. Умови експлуатації поверхонь на кухні досить жорсткі: вони завжди контактують з жиром, водою, гострими предметами і гарячої посудом. При купівлі меблів потрібно враховувати всі нюанси.

Основні вимоги до матеріалів:

 1. Зовнішній вигляд. Домочадці проводять багато часу на кухні, тому естетична складова фасадів відіграє важливу роль.
 2. Екологічність. В приміщенні часто переважають підвищені температури в районі плити, і сировину при нагріванні не повинна виділяти шкідливі речовини.
 3. Міцність. Кухонні поверхні інтенсивно експлуатуються, тому повинні бути стійкі до хімічних, механічних і термічних ушкоджень.
 4. Простий догляд. Фасади повинні добре і швидко чиститися, протистояти забруднень і легко реставруватися.
 5. Вартість. Дорогі меблі купувати вигідніше, тому що вона виконана якісно і прослужить довше.

При виборі виробу слід враховувати і декоративну складову, і технічні характеристики сировини.

mdf ili ldsp dlya kukhni: chto luchshe vybrat, ceny, osobennosti materialov91 МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Особливості МДФ

МДФ (деревоволокнистих плит) має дрібнодисперсну фракцію. Її назва бере свій початок від англійської абревіатури MDF — Medium Density Fibreboard, що в перекладі означає «ДВП високої щільності».

Матеріал отримують методом пресування подрібненого і висушеного волокон деревини, які під впливом великого тиску і високої температури виділяють лігнін — клейка речовина, що дозволяє обходитися без додаткових скріплюючих складів.

В процесі виробництва сировина іноді обробляють парафіном. Волокна деревини з допомогою цих сполучних речовин склеюються, утворюючи гладку поверхню. Такі плити легко обробляються, згодом їм можна надавати різну форму. Отриманий матеріал за деякими характеристиками перевершує деревний масив.

Види і особливості матеріалу:

 1. Пофарбований. Звичайна деревноволокниста плита грунтується, потім на неї наноситься декілька шарів фарби. Зверху поверхня покривається лаком. Колірна гамма надзвичайно різноманітна. Дизайнери створюють із цього матеріалу ексклюзивні меблі.
 2. З плівкою ПВХ (полівінілхлорид). Вона захищає фасади при експлуатації і створює різну імітацію деревних поверхонь. Плівка наноситься в процесі вакуумного пресування.
 3. Акрил. Різновид пластикового покриття, яке відрізняється красивим блиском з переливами.
 4. Рамковий. Бюджетний варіант, за фактурою наближений до дерева і дозволяє створювати цікаві фасади. Відмінно поєднується зі склом, ротангом, дзеркалами та іншими матеріалами, які вставляються в рамку з МДФ.

Такі варіанти плит використовують для виробництва кухонних гарнітурів, а деякі застосовують для створення дверей або підлогових покриттів.

mdf ili ldsp dlya kukhni: chto luchshe vybrat, ceny, osobennosti materialov92 МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Переваги використання на кухні

МДФ володіє високими експлуатаційними властивостями. Продукція іноді перевершує дерев’яні аналоги, так як відмінно переносить підвищену вологість. У виробництві використовується тільки натуральна сировина, тому вироби не мають негативного впливу на здоров’я людини.

Переваги:

 1. Вартість. Такі гарнітури дешевше дерев’яних.
 2. Широкі можливості для дизайну. Плиту беруть за основу, а зверху обробляють пластиком, плівкою або акрилом.
 3. Довговічність. Меблі служить 15-20 років і не втрачає своїх попередніх якостей.
 4. Простий догляд. Фасади не примхливі і не вимагають використання спеціальних миючих засобів.
 5. Гнучкість. З панелей створюють моделі гарнітурів різноманітних форм.
 6. Легкість і швидкість монтажу.

При оформленні кухонь дизайнери часто використовують вставки зі скла і дзеркал, які гармонійно вписуються в гарнітур будь-якого стилю.

Недоліки

Головний недолік плити — обмежені можливості для дизайну.

Мінуси МДФ:

 1. Швидка займистість — основна проблема сировини. Дизайнери радять берегти поверхні від можливого контакту з відкритим вогнем і гарячими предметами. Слід приділити увагу і проводці, яка проходить поряд з гарнітуром.
 2. Схильність до механічних пошкоджень. Легких ударів побоюватися не варто, але при сильному впливі зовнішній вигляд плити може зіпсуватися.
 3. Твердість. Необхідно свердлити додаткові отвори для кріплення, так як матеріал не дозволяє закрутити шуруп або вбити цвях без використання додаткових інструментів.
 4. Ціна. Стіна з МДФ коштує дорожче, ніж з ЛДСП.

Кухні прослужать довго, якщо виготовлені добросовісним виробником у відповідності зі стандартами якості.

mdf ili ldsp dlya kukhni: chto luchshe vybrat, ceny, osobennosti materialov93 МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Що таке ЛДСП

ДСП — деревно-стружкова плита, бюджетний варіант матеріалу для виготовлення кухонних меблів. Основа — висушена стружка, яку спресував разом з синтетичними смолами. Плиту лакують і покривають додатковим матеріалом, щоб приховати нерівності — це дозволяє поліпшити зовнішній вигляд.

ЛДСП — ламінована ДСП, дешевий матеріал для виготовлення фасаду. З нього виготовляють прості конструкції, які не завжди зручні в експлуатації.

Плюси

Стружкову плиту виробники кухонних гарнітурів використовують для виготовлення стільниць, фасадів та корпусів. Серед покупців ЛДСП користується попитом.

Переваги:

 1. Низька вартість.
 2. Можливість виготовити гарнітур будь-якого розміру, в тому числі нестандартного.
 3. Стійкість до високих температур. На стільницю з ЛДСП можна ставити гарячі предмети.
 4. Стійкість до механічних пошкоджень.
 5. Велика колірна гамма і різноманітність покриттів.

ЛДСП — міцний матеріал, який добре тримає кріплення. При правильній експлуатації кухонний гарнітур служить від 5 до 8 років.

mdf ili ldsp dlya kukhni: chto luchshe vybrat, ceny, osobennosti materialov94 МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Мінуси

Кухня з ЛДСП — хороший бюджетний варіант. Фасади з стружкової плити відмінно поєднуються зі склом, пластиком, дзеркалами — це додає в дизайн гарнітура свіжі ноти. При численних позитивних якостях матеріал має ряд недоліків.

Мінуси:

 1. Підвищена жорсткість. Структура ЛДСП не піддається фрезеруванні. Робити з нього гарнітури з закругленими кутами і овальними формами не можна.
 2. Погана вологостійкість — слабке місце меблів з ДСП. Але ламінуючий шар захищає виріб від попадання вологи. Матеріал з маркуванням «В» — плита, в яку перед пресуванням додають парафін. Він перешкоджає проникненню води всередину.
 3. Необхідність додаткової обробки торців і кромок. При виборі слід звертати увагу на кромку, яка створює додатковий захист для фасаду. Дизайнери рекомендують використовувати стрічку ПВХ.
 4. Простий зовнішній вигляд. Незважаючи на широкий вибір колірної гами і різних імітацій поверхонь, фасади виглядають скромно.

Ламіновані плити використовують і для виробництва стільниць. Додатковий захист їм надає покриття з пластику.

mdf ili ldsp dlya kukhni: chto luchshe vybrat, ceny, osobennosti materialov95 МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Що краще: ламінована ДСП на кухні або МДФ

Обидва матеріали використовуються при виготовленні кухонних меблів. Кожен покупець робить вибір, виходячи з власних уподобань.

Порівняльна характеристика властивостей ЛДСП і МДФ

Критерії

МДФ

ЛДСП

Структура

м’яка

тверда

Екологічність

натуральний нешкідливий матеріал

не рекомендують використовувати в дитячих кімнатах, протипоказаний алергікам

Колірна гамма

кілька варіантів

широка кольорова палітра

Вартість

висока

бюджетний варіант

Вага

важкий

легкий

Вологостійкість

стійкий до вологи

крайки можуть увібрати воду і розбухнути

Пожежостійкість

легко піддається вогню, відноситься до класу Г4, при загорянні виділяє шкідливі речовини

швидко запалюється, однак горить повільно

Щільність

високий показник щільності, стійкий до будь-яких впливів

низьке значення

Наявність мікроорганізмів і цвілі

може утворитися грибок

не утворюються

В залежності від характеристик кожен матеріал займає свою нішу в сфері виробництва меблів. МДФ відрізняє привабливий зовнішній вигляд та високі експлуатаційні властивості, але меблі виходить дорога і не відрізняється великим вибором відтінків. Ламінована плита володіє багатою колірною гамою, але використовується тільки в бюджетному варіанті гарнітурів.

mdf ili ldsp dlya kukhni: chto luchshe vybrat, ceny, osobennosti materialov96 МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Рекомендації по догляду за кухонними меблями

На кухонні поверхні осідає багато жиру і пилу, тому їм потрібен постійний догляд. Гарнітур слід очищати відповідно до інструкцій компанії-виробника.

Доглядати за меблями потрібно акуратно, щоб не зіпсувати покриття. Дизайнери рекомендують дотримуватися певні правила для досягнення максимального строку експлуатації гарнітура.

Поради по догляду за кухонними меблями:

 1. Для очищення не застосовують абразивні миючі засоби, соду, розчинники, а також тверді пристосування.
 2. Для видалення масляних або жирних плям використовують речовини з аміаком.
 3. Дерев’яні і ламіновані поверхні чистять м’якою тканиною, на яку наносять нейтральний засіб.
 4. Фасади для блиску натирають складами з вмістом бджолиного воску.
 5. Для очищення дерев’яних меблів використовують спеціальні аерозолі. Також існує метод сухого чищення за допомогою пилососа зі спеціальною насадкою.
 6. Лакована поверхня потребує захисту від прямого впливу сонячних променів.
 7. Кухонні меблі не витирають вологою ганчіркою.
 8. Внутрішні поверхні ящиків очищають тканинною серветкою, змоченою в невеликій кількості миючого речовини.
 9. Алюмінієві профілі чистять рідкими миючими засобами або спиртом-денатуратом.
 10. Стежать, щоб на кухонних поверхнях не було скупчення води, інакше набухне пластик і можуть відклеїтися щити.

Виробники пропонують великий асортимент кухонних меблів. При виборі виробів слід спиратися на свої уподобання і смаки. Відмінності в характеристиках матеріалів незначні, і обидва варіанти відмінно підходять для виготовлення добротного і красивого кухонного гарнітура.

mdf ili ldsp dlya kukhni: chto luchshe vybrat, ceny, osobennosti materialov97 МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Відео про порівняння МДФ і ЛДСП

Подивіться відео, де порівнюються основні показники МДФ і ЛДСП.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради