Чи можна одягати перли на весілля нареченій – прикмети

Образ нареченої в день одруження надається велике значення. Вважається, що дівчина, яка залишила свій будинок, а в нову сім’ю поки що не ввійшла, піддається підвищеної небезпеки. Адже вона позбавлена заступництва свого роду.

4ba87bdeb5b7b655255d6f159162a09c Чи можна одягати перли на весілля нареченій – прикмети

З-за цього наречені дотримуються безліч прикмет, іноді не розуміючи їх справжнього смислу. Наприклад, питання: чи можна одягати наречену перли на весілля, має різні відповіді.

Магічні властивості перлів

У давні часи мінералу, створюваному молюсками, люди приписували містичні властивості. Вважали, що білий камінь захищає від пристріту, оберігає від підступів недоброзичливців і нечистої сили. Тому під час весілля перли ставав захисником молодої сім’ї на все життя.

Представники різних народів у всі часи наділяли перли багатою символікою. Цей мінерал в різних країнах означав:

 • У Китаї уособлював мудрість, підкреслював високий статус власника. Придворні прикрашали головні убори самоцвітами, а найбільш високопоставлений чиновник при дворі використовував перлини.
 • В Індії був символом жіночого начала і родючості.
  У стародавніх греків і римлян був пов’язаний з богинею любові Афродітою (Венерою) – а саме, перли – це крапля води, що впала з волосся богині.
 • У Персії вважають, що перлини з’являються на перетині веселки з землею.
 • У мусульманських країнах символізує чисте небо.
 • На Сході означає дитину, дружину, кохану. Тому перлинні прикраси прийнято дарувати на весілля або на честь народження малюка.

Перли здавна любили і шанували на Русі. Їм прикрашали ікони, святкові вбрання священнослужителів і князів, весільні головні убори. У північній частині країни з перлами зв’язувалися суперечливі асоціації: плоскі намистини навеивали думки про сумних сльозах, а круглі камені вважалися символів сліз радості.

Перлам притаманна жіноча енергетика, він символізує:

 • красу;
 • вищу мудрість;
 • людську душу, заховану під тілесною оболонкою;
 • цнотливість;
 • досконалість;
 • продовження життя.

Не випадково в багатьох культурах перлина є символом шлюбу, тому такі прикраси доречні на весільному торжестві. Інші народи вважають творіння молюсків чином небес. Сьогодні люди знову почали звертати увагу на складне символічне значення каміння, але більшість жінок люблять перли за його красу, вишуканість.

Вибираючи перли на весілля, потрібно враховувати, що цей мінерал підходить не всім зодіакальним знакам.

Він може позитивно або негативно впливати на свого власника. Носити перли рекомендується представникам водяних знаків Зодіаку: Ракам, Рибам, Скорпіонам.

А ось представників стихії землі (Тельцям, Козерогам і Дівам) і повітря (Близнюкам, Терезам і Водоліям) вдягати цей вишуканий мінерал не рекомендується. Як мінімум, не варто носити його довго. Зате весілля як раз той випадок, що дозволяє порушити правило.

Потрібно пам’ятати, що містичний мінерал «звикає» до своєї господині. Перлове прикраса не можна передарувати, якщо ви його вже носили.

0805aa2edd32f30753538f24c2b0dbde Чи можна одягати перли на весілля нареченій – прикмети

Погані забобони

Згідно з прикметами перли на весілля приваблює до надевавшей його панночці часті сльози в шлюбі. Народ стверджує, шлюб не буде щасливим, в родині «пропишуться» скандали, відсутність взаєморозуміння, постійні докори. Мрії наречених про щасливому союзі розвіються як туман. Справа навіть може дійти до розлучення.

Небажано не тільки вдягати, але і дарувати речі, оздоблені перлинами.

Такий дар обіцяє сльози, сварки і негаразди в молодій сім’ї. Але якщо за такий презент молодята дадуть символічний викуп (монету), але дія прикмети нейтралізується.

Езотерики пов’язують перли з енергетикою Місяця, у якої є негативні сторони у виді нічних страхів, розгулу темних сил. А ще перлини порівнюють з скам’янілими сльозами, вони потрапляють в розряд каменів, що приносять нещастя. Ось чому на весілля не можна одягати перли: наречену очікують сльози і страждання, гіркоту і безнадію, втрату і вдівство.

Врахуйте: погана прикмета стосується тільки натурального мінералу, а штучний перли на весілля можна одягати і дарувати.

Добрі прикмети

На противагу поганим прикметами існує маса хороших повір’їв. Протягом століть на весілля дарували і надягали перли. Кисті іменитих майстрів відобразили красиві шати наречених, прикрашені білими каменями.

Перли для дівчини символізує чистоту, невинність, цнотливість, охороняє особисте щастя його власниці. А в якості подарунка з боку чоловіка показує серйозність намірів, впевненість у своїх почуттях.

Левова частка святкового образу нареченої полягає в сукні. Найчастіше воно буває білого кольору. На додаток до такого вбрання так і просяться коштовності аналогічного кольору. У минулі часи перлинами обшивали весільний наряд, щоб зберегти його білизну.

318cb19026015ce1c61a71e3aa1b4b83 Чи можна одягати перли на весілля нареченій – прикмети

Але існують прикмети щодо майже кожної деталі костюмів молодят. Наприклад, вважається, що не можна одягати костюм нареченому без прикрас.

Ідеальним способом зв’язати біле плаття нареченої і чорне вбрання нареченого – це використання єдиних елементів декору, які служать сполучною ланкою між молодятами. Крім поширеною бутоньєрки в кишені піджака, ідентичною квітів у букеті нареченої, є більш вишуканий варіант, позначити єдність пари.

Якщо наречена прикрашає себе перлами, наречений може зробити те ж саме. Він може оформити перлиною лацкан рукави, відгин картана, використовувати запонки або шпильку для краватки, інкрустований білими горошинками.

Коріння шанування перлів як весільного атрибуту простежується з глибини століть:

 • В Європі перлове прикраса, яким зв’язували руки молодят, служило символом непорушності уз, міцності союзу до кінця днів. Відносини закоханих ставали чистими і надійними, без недомовок і брехні. Так було в давні часи, але деякі молодята дотримуються цієї традиції і зараз.
 • В Стародавньому Римі існувала традиція, за якою наречений зобов’язаний був дарувати коханій в дарунок на весілля перлове намисто.
 • На Русі наречений дарував дружині намисто прикраса. Це був перший цінний дар, який згодом був родинним оберегом і зберігався все життя. Наречена повинна була надіти подарунок на вінчання. Потім одну перлину зашивали в перину, що допомагало зберегти пристрасть у відносинах, сприяло появі здорового потомства.

Існує повір’я про те, що перли змінює свій колір, коли може статися щось погане. Так вишуканий камінь попереджає та захищає свого власника від небезпеки. Тому в старовину дівчата любили перлинні прикраси, неодмінно одягали у всі важливі моменти життя, не залишаючи осторонь і власне весільне торжество.

Білі кульки асоціюються з весіллям, часто є її головним елементом декору. У перлинних весільних прикрас багато противників, але набагато більше – гарячих прихильників. Перлами прикрашають не тільки плаття, головний убір нареченої, але і букет нареченої, келихи, які являють собою «чашу щастя». Перлини можуть бути присутніми на будь-якому елементі весільної атрибутики.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради