Єврейський Новий 2020 рік: дата, традиції та обряди

 Єврейський Новий 2020 рік: дата, традиції та обряди

Новий рік за єврейським календарем — це час для молитов і каяття. Він ніяк не пов’язаний зі святом, яке прийнято відзначати в Європі або Америці. Єврейський Новий рік (Рош ха-Шана) має для народу більшу значимість. Жителі країни по сьогоднішній день вшановують обряди і традиції давніх часів, що ще раз підкреслює особливе ставлення до свята з глибоким змістом.

Дати події

Дата Рош ха-Шана відрізняється від дати європейського Нового року. Розрахунок дати, на яку випадає свято, здійснюється юдеями по місячній фазі. З причини відмінностей від григоріанського календаря складно зрозуміти коли буде Новий рік за єврейським календарем. Найчастіше подія припадає на осінній період і святкується протягом двох днів, коли місяць знаходиться в новій фазі сьомого місяця тишрея.

Зведення! У майбутньому році святкування іудейського Нового року розпочнеться 18 вересня ввечері і триватиме до вечора 20 вересня.

 Єврейський Новий 2020 рік: дата, традиції та обряди

Початок святкувань випадає на п’ятницю, у євреїв буде два офіційних вихідних. Протягом святкових днів суворо забороняється проявляти який-небудь вид діяльності, тому господині намагаються приготувати страви завчасно. Свято присвячують молитвам, філософським роздумам і каються у грішних ділах.

Суть і свята

Для культури іудеїв свято Рош ха-Шана має дуже важливе значення. Цей день символізує створення світу, а так само інші події релігійного характеру:

  • вигнання перших людей на землі — Адама і Єви за вчинені гріхи;
  • Ноїв вихід на сушу після всесвітнього потопу;
  • жертвопринесення у вигляді ягняти замість власного сина Авраамом;
  • звільнення єврейського народу від єгипетського рабовласництва.

Давні вірування свідчать, що Новий рік — це Судний день, коли Бог аналізує людські вчинки і приймає рішення про його майбутнє — нагородити йому щастя, випробування або позбавити життя земного. Щоб отримати ласку Господа, люди присвячують багато часу молитвам у свято. Вони хочуть отримати прощення і відпущення гріхів.

 Єврейський Новий 2020 рік: дата, традиції та обряди

У святкові дні юдеї підбивають підсумки за рік, що минає. Вони приділяють увагу самоаналізу, проводять роботу над своїми помилками і прагнуть заслужити Божеське розташування. Вони вірять в те, що в це свято вершиться людська доля. Вони доводять свою віру, готовність приносити жертви.

Цікавий факт! Хасиди їдуть на свято до Умані (місто в Україні) для проведення паломництва. У цьому місті похований засновник їх віросповідання Нахман бен Симхи. Місто відвідує близько 30-40 тисяч представників єврейської національності.

Обряди і традиції

Єврейський Новий рік настає після заходу сонця, а основні заходи проводять на наступний день. Перед заходом жінки, за традицією, запалюють свічки, що символізують прихід свята. Свічки горять всю ніч, а вранці з приходом Рош ха-Шана люди починають молитися.

 Єврейський Новий 2020 рік: дата, традиції та обряди

Вся родина сідає за святковий стіл. Старший член сім’ї вимовляє благословення над круглою здобної випічкою (халой), потім мачає його в мед і роздає кожному члену сім’ї.

Новорічний стіл

Хала — це обов’язкова страва святкового столу на Рош ха-Шан. Крім хліба є й інші святкові страви, які за традицією повинні бути на кожному столі:

  • різноманітні фрукти, які є символом урожаю і достатку;
  • мед (допінг до хліба і фруктів) символізує солодке життя без проблем і клопоту, ситість і благополуччя;
  • відварна голова барана як символ першості і успіху;
  • риба (з головою) як знак родючості.

 Єврейський Новий 2020 рік: дата, традиції та обряди

Господині моркву нарізають кружечками і ставлять її на стіл. Вона символізує багатство і удачу, тому що морквяні фігурки зовні нагадують монети. Так само на стіл ставлять м’ясні та інші частування.

Шофар

Одна з давніх традицій у Новий рік — сурмління в музичний інструмент шофар. Він виконаний з козлиного, баранячого рогу, або роги антилопи. Музичний супровід повинен почути кожен єврей. За віруваннями, це принесе везіння і удачу в новому році. Кількість трублений має скласти рівно 100.

Ця традиція має кілька пояснень: по одному з них, юдеї вважають, що музичні звуки доводять Богу готовність каяття і жертвопринесення. Інші вірять, що гра на шофаре здатна заглушити розповіді сатани, який відає Бога про гріхи людства.

Шофар слухають в положенні стоячи. Між трублениями дозволено вимовляти тільки слова, які мають відношення до молитви.

 Єврейський Новий 2020 рік: дата, традиції та обряди

Ташліх

Обряд під назвою ташлик юдеї виконують після обіду першого дня свята. Всі без винятку йдуть на найближчий водойму, де є риба. Люди кидають у воду хліб, який попередньо кладеться в кишеню. Обряд є символом очищення, спокутування гріхів, неправильних вчинків, які зробили в минулому році. Обряд закінчується обмиванням у водному джерелі, після якого іудеї переодягаються в святкові білі костюми.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!