Томат суперурожайний Сеньйор помідор: опис, агротехніка, відгуки

Сеньйор помідор — томатний сорт нового покоління. Його відмінна риса — рясне плодоношення. Плоди виглядають як мініатюрні серця. Що ще цікаво опис рослини, які особливості агротехніки томату і що кажуть про нього садівники — дізнаєтеся зі статті.

tomat superurozhajjnyjj senor pomidor: opisanie, agrotekhnika, otzyvy4 Томат суперурожайний Сеньйор помідор: опис, агротехніка, відгуки

Опис сорту, його особливості

Сорт Сеньйор помідор націлений на високу врожайність. Він б’є рекорди навіть серед високоврожайних аналогів. Томат вивели московські селекціонери з компанії Аеліта. У 2015 р. він отримав сертифікат Госсорткомиссии. Рекомендований для вирощування будь-яким способом в більшості регіонів країни, однак у відкритому грунті фахівці радять садити культуру тільки жителям півдня.

Увага! У томата є «тезка» — гібридний томат. Його плоди значно крупніше.

Кущ являє собою томатну ліану. Головний стебло здатний вирости до 3 м (при наявності відповідної опори). Стебла помірно покриті листям середньої величини. Кисть томату має складну будову.

Помідори акуратні, гарні на вигляд (див. фото). В одному гроні вони приблизно однакові за розміром. При використанні нормування плоди бувають крупніше, до 180-200 р. Всередині томати середньої щільності, соковиті. Шкірочка міцна.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (111-115 днів) Индетерми-нантный (до 3 м) Універсальний Універсальний 65-80 40-50 в теплиці або парнику, до 40 у відкритому грунті. Червоний, серцеподібний, гладка або злегка ребристий, 2 гнізда

Смакові властивості, переваги і недоліки

Селекціонери назвали смак Сеньйора помідора хорошим і рекомендували томат для свіжих салатів. Урожай можна пустити на консервацію: у нарізаному чи цілісному вигляді. Томати мають високу міцність і не лопнуть при обробці гарячим розсолом.

Позитивні риси сорти:

 • Суперурожайность. Оригінатор стверджує: в оптимальних умовах зростання від однієї рослини можна добитися до 20-25 кг томатів.
 • Високий вихід товарних плодів. Урожай не схильний псуватися в процесі дозрівання або в зібраному вигляді. Нормально проходить дозаривание.
 • Хороша транспортабельність помідорів.
 • Кистьовий тип. Томати можна знімати цілими гронами.
 • Підвищена стійкість до атак фітофтори та збудників інших городніх хвороб.
 • tomat superurozhajjnyjj senor pomidor: opisanie, agrotekhnika, otzyvy5 Томат суперурожайний Сеньйор помідор: опис, агротехніка, відгуки

  Мінуси культури:

  • для одержання особливо великого врожаю томатів необхідно нормувати кисті і посилено підгодовувати кущі;
  • урожай зріє не дружно, тому в одній грона можуть надати не досягли товарної стиглості плоди;
  • 3-метровому рослині необхідно прискіпливе пасинкування і ретельна підв’язка в кількох місцях;
  • у більшості регіонів РФ максимальної продуктивності від томату можна досягти лише в теплиці;
  • шкірка помідора лопається в результаті нерегулярного поливу.

  Особливості агротехніки, відгуки людей

  Сіяти насіння Сеньйора помідора потрібно в першій половині березня. Росток підлягає пікіровці в стадії 1 листочка. Через 60-65 днів після сходів кущик буде готовий до укорінення на ділянці в саду або на захищеній грядці. Висаджуйте не більше 2-х рослин на 1 кв. м. Схема: 50?60 див.

  Рада. Найбільшої врожайності можна досягти при формуванні з 2 стебла і підв’язки до шпалері.

  Дачниця Надія у відзиві на садівничому форумі показала фото свого врожаю. Одна кисть важить близько 1,1 кг В ній більше 20-ти плодів. Світлана (Підмосков’я) розповіла, що томат підтвердив заявлені селекціонерами характеристики, але за смаком розчарував. У Катерини виростити культуру взагалі не вийшло. Схожість виявилася мізерною.

  Сеньйор помідор володіє видатними якостями. Але для отримання хорошого урожай, вам потрібно буде подолати недоліки сорту. З особливостями однойменного гібрида ви можете ознайомитися, переглянувши відео.

  Сеньйор помідор F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради