Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Деяким прасування дається важко, оскільки вони не слідують основним правилам. Обгоріла тканину, не розгладжені складки і заломи, поламані або відірвані ґудзики після хімчистки, впізнаєте себе?

Тоді ця стаття для вас. Перше, що потрібно мати на увазі, що склад тканини визначає спосіб, яким потрібно прасувати.

Комбінації на прасці допоможуть досягти ідеального налаштування тепла. По-друге, потрібно використовувати прасувальну дошку для прасування одягу.

Крім того, потрібно прасувати одяг так, щоб складки віддалялися, а нові не формувалися. Нижче наведено поради як прасувати сорочку, використовуючи при цьому правильну техніку.

Як правильно гладити сорочку

Правильна прасування чоловічих сорочок виконується в наступній послідовності:

 • Починається процес прасування з коміра, тому що це найбільш помітна частина, особливо коли вона носиться з костюмом. Щоб пропрасувати воріт, потрібно відвернути його і починати з нижньої частини, а потім, повільно натискаючи на праску провести їм від кута до центру. Наступне, що потрібно зробити — це перевернути сорочку і повторити процес з іншого боку коміра;
 • манжети, коли вони носяться з костюмом, є другий видимою частиною сорочки і вимагають великої уваги. Так само, як і комір, вони спочатку гладяться всередині, потім перевертаються і гладяться зовні. При прасуванні манжетів потрібно бути уважним, щоб не пропрасувати поверх гудзиків;
 • передня частина сорочки. Пропрасовувати передню частину треба починати з боку, на якій розташовуються гудзики, акуратно натискаючи на праску навколо гудзиків;
 • спина. Щоб правильно відпрасуйте спину сорочки, потрібно помістити задню її частину на прасувальну дошку так, щоб одне плече було поміщено в звужений край прасувальної дошки, це сприяє тримати задню частину у потрібному положенні для прасування. Те ж саме потрібно зробити, змінивши рукав і пропрасувавши другу частину спини;
 • рукава. Рукава — найскладніша частина прасування сорочки. Проблема з рукавами полягає в тому, що без спеціальної дошки з вирізом для рукава, гладити доведеться два шари, тому треба бути уважним і стежити за тим, щоб тканина лежала разглаженной.

Режими прасування сорочок за типом тканин

Бавовняні сорочки

Вироби з бавовни гладити потрібно злегка вологими, бризкати водою ту частину, яка прасується. Працювати праскою потрібно подовжньо, а не круговими рухами, щоб не пошкодити матеріал.

 • Для 100% бавовняної сорочки потрібна температура в діапазоні 130-160 градусів з сильним натиском і вологим паром;
 • з бавовни жатого — 110°C і без зволоження;
 • бавовняна річ з льоном зажадає температури до 200°C і вологу марлю з сильним натиском;
 • бавовні з синтетикою достатньо буде 100°C зі слабким пором.

З поліестеру

Для них виразно потрібно використовувати марлю або тонку бавовняну тканину, щоб уникнути контакту підошви праски з тканиною, тому що поліестер є надзвичайно жарочувствительным матеріалом.

Гладити таку річ, потрібно при температурі не більше 80 градусів з легким натиском, щоб уникнути розплавлення волокон і використовуючи слабкий пар.

Лляні сорочки

Для якісної прасування лляної сорочки рекомендується розігріти праску до температури 200°C з інтенсивним зволоженням, досить сильним натиском і струменевим відпарюванням.

Шифонові та шовкові сорочки гладяться з температурою не більше 70°C без зволоження і пара.

Віскоза і трикотаж — 120 і 80°C відповідно з використанням марлі і слабким пором. Прасувати речі з даних матеріалів треба з вивороту.

Для більш товстих тканин прасування обох сторін тканини дасть найкращі результати, також можна дізнатися, при якій температурі гладити сорочку на ярлику виробу.

Якщо немає бирки, температурний режим можна визначити самостійно, виставивши мінімальну температуру і підвищуючи її до тих пір, поки не почнуть розгладжуватися складки.

Речі темного кольору, незалежно від матеріалу, завжди краще прасувати з вивороту, щоб уникнути блиску, викликаного праскою.

Готуємо сорочку до прасуванні

 • Гладити сорочку слід тільки після прання, так як деякі забруднення після обробки речі праскою назавжди залишаться в тканини;
 • якщо на вашій пральній машинці є функція «легке прасування», то скористайтеся нею;
 • не треба чекати повного висушування речі, нехай вона буде злегка волога. Якщо все ж взялися гладити суху сорочку, то краще змочити її розпилювачем і ненадовго (хвилин на 10) помістити її в пакет або загорнути в рушник, це допоможе їй зволожити однаково по всій тканині;
 • на ярлику вивчіть інформацію про сорочці і дотримуйтеся зазначеного режиму температури, яка необхідна для матеріалу;
 • на комірах чоловічих сорочок у маленьких кишеньках присутні пластикові кісточки, так звані фіксатори, їх потрібно вийняти перед прасуванням, але краще робити це перед пранням.

Як гладити сорочку з довгим і коротким рукавом

Основний принцип, яким слід керуватися — першими починають прасуватися дрібні і подвійні деталі.

vse tonkosti glazhki rubashki s dlinnym i korotkim rukavom s pomoshhyu utyuga i bez nego Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Користуючись наступною інструкцією, у наведеній послідовності можна чудово відпрасувати сорочку з довгим рукавом і не залишити складок на вже проглаженной поверхні.

 • Воріт. Його згин не потрібно отглаживать, він повинен бути природним.
 • Манжети. Спочатку пригладжується виворітна, а потім лицьова сторона.
 • Рукава. Першим ділом розгладжується шов, а потім сам рукав.
 • Полички. Потрібно уникати загинів на кишенях і обережно обходити гудзики.
 • Спинка. Пересувайте сорочку по дошці, це допоможе пропрасувати спинку від одного шва до іншого.

З коротким рукавом сорочки гладяться за такою ж схемою тільки трохи швидше. Рукав потрібно натягнути на звужений край прасувальної дошки або ж на спеціальний подрукавник і зі всіх сторін пропрасувати.

Як правильно гладити комір сорочки

Бажано комір чоловічої сорочки гладити зволоженим. Починати слід із зворотного боку від кутів ворота до центру.

Так само отглаживают і лицьову сторону. Прасувати треба без натиску, щоб тканина не зрушувалася по боках, утворюючи складки.

Не рекомендується прасувати його по вигину в зігнутому положенні, він повинен бути природним і приймає свою форму, коли сорочка надівається.

vse tonkosti glazhki rubashki s dlinnym i korotkim rukavom s pomoshhyu utyuga i bez nego1 Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Як гладити комір сорочки щоб він стояв?

Це залежить від тканини. При гарній щільності матеріалу вистачить просто його розгладити з обох сторін, якщо тканина м’яка можна воріт накрохмалити розчином, просушити і пропрасувати в потрібній формі.

Гладимо рукава

Гладити рукава сорочки потрібно без стрілок. Робиться це так:

 • рукав складають навпіл, швом вгору і розташовуватися він повинен посередині;
 • шов розгладжується, рукав перевертається і також проглаживается;
 • рукав складають вздовж шва, і прасується від нього до краю починаючи від плеча і вниз.

vse tonkosti glazhki rubashki s dlinnym i korotkim rukavom s pomoshhyu utyuga i bez nego2 Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Потрібні стрілки на рукавах

Багато задавались питанням: чи правильно гладити рукава сорочки зі стрілками або без? Згідно етикету сорочку прийнято носити без стрілок.

Але якщо людина не планує знімати піджак, стрілки на сорочці допустимі. З цього випливає, що стрілки на рукавах є поганим тоном.

Гладимо кокетку і плічка

Сорочка натягується на гладилке, її завуженому кінці, коміром за напрямом до дошки, тканина розправляється.

Праскою паралельно коміру гладяться плечі і кокетка. Утюжатся шви з’єднують сорочку з коміром, а також пройми.

vse tonkosti glazhki rubashki s dlinnym i korotkim rukavom s pomoshhyu utyuga i bez nego3 Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Гладимо полички і спинку

Поличку кладемо на дошку, плечем до звуженій частині. Починати гладити поличку потрібно з лицьового боку. Знизу вгору проглаживаются місця між гудзиками.

vse tonkosti glazhki rubashki s dlinnym i korotkim rukavom s pomoshhyu utyuga i bez nego4 Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Проутюживается шов у ворота і далі вниз. Пересуньте сорочку бічним швом пройми на дошку, пропрасуйте.

vse tonkosti glazhki rubashki s dlinnym i korotkim rukavom s pomoshhyu utyuga i bez nego5 Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Потім праскою потрібно переміститися до бічного шву і спинці. Останню чергу, прасується ліва поличка.

Як погладити сорочку без праски

Розглянемо такі хитрощі як можливість розгладити сорочку без праски.

Спосіб №1 — Вологі руки

Якщо річ не дуже пом’ятий, можна вологими руками розгладити замятости, провівши по тканині руками зверху вниз. Після чого струсити сорочку і дати їй просохнути. Таким способом добре піддаються вироби з льону.

Спосіб №2 — Парова лазня

Повісьте одяг на плечі у ванній і відкрийте гарячу воду, закрийте двері ванної кімнати. Вода повинна бути настільки гаряча, щоб утворився пар, так як саме під дією пари йдуть нерівності. Тканина буде разглажена за 15-20 хвилин. Бризки води не повинні потрапляти на річ.

Спосіб №3 — Одягнути її на себе

Мокру сорочку одягти на тіло. Натяг і тепло тіла розгладять тканина.

Спосіб №4 — Вирівнюючий розчин

Розчин оцту і білизняного кондиціонера додається у воду 1:1:1. Збовтайте отриманий розчин і обприскати поверхню одягу. Потім просушіть її, бажано на відкритому повітрі. З синтетикою метод не діє.

Як скласти сорочку, що б вона не пом’ялася

Якщо скласти сорочку правильно, необхідності гладити її знову не виникне. Це набагато простіше, ніж може здатися.

 • потрібно покласти сорочку гудзиками вниз;
 • бокові сторони від плеча до плеча складаються;
 • рукава лягають на бік сорочки до себе;
 • низ сорочки загортається, вгору утворюючи акуратний прямокутник.

Альтернатива праски

З незвичайних методів видалення складок на речах можна відзначити наступні:

Парогенератор

vse tonkosti glazhki rubashki s dlinnym i korotkim rukavom s pomoshhyu utyuga i bez nego6 Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Це пристрій досить схоже з праскою, але за специфікою роботи відрізняється тим, що постійно подає сухий пар потужним струменем. Здатен розгладити досить м’яті речі.

Відпарювач

vse tonkosti glazhki rubashki s dlinnym i korotkim rukavom s pomoshhyu utyuga i bez nego7 Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Відпарювачем видаляються складки допомогою подачі гарячої пари, а заодно і дезінфікує річ. Прасувати можна в положенні вертикально. Однак не всі тканини підходять для цього методу.

Пароманекен

vse tonkosti glazhki rubashki s dlinnym i korotkim rukavom s pomoshhyu utyuga i bez nego8 Всі тонкощі прасування сорочки з довгим і коротким рукавом з допомогою праски і без нього

Прасувальний робот пароманекен, у вигляді торсу людини призначений для швидкої сушки і розгладження всій одягу, яка одягається на тулубі.

Чим краще прасувати сорочки, паровим генератором або відпарювачем залежить від частоти і кількості погано гладимой (складний, незвичайний крій, декор на речах) одягу. Перший варіант при цьому краще.

Корисні хитрощі

 • Чоловічу сорочку потрібно прасувати з лицьового боку.
 • Якщо не вдається розгладити річ, допоможе зволоження і сильний натиск на праску.
 • Важко разглаживаемую тканина може зробити як вдень розчином з кондиціонера, води і крохмалю.
 • Принт на виробі або вишивка повинні проглаживаться зсередини.
 • Для легкого та ефективного прасування, сорочки можна сушити підвісивши за плечі, а гладити коли вони вологі.
 • Щоб уникнути складок на трикотажі, такі вироби краще зберігати валиком.

Не забувайте поділитися статтею з друзями і приєднатися до нас у соціальних мережах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради