Чому через вікно не можна дивитися на похорон, на небіжчика?

Смерть викликає непідробний страх і в той же час цікавість, так як ніхто не знає, що нас чекає по той бік. Можливо, саме тому з нею пов’язано так багато забобонів. І відповідно до одного з них, не можна дивитися у вікно, коли йдуть похорони. Спробуємо розібратися, чому.

b4578d3e10ef1cbcf3661fdf0624db72 Чому через вікно не можна дивитися на похорон, на небіжчика?

Чому через вікно не можна дивитися на похорон?

І трактування старослов’янських прийме, і думка сучасних езотериків досить схожі: недовірливим і забобонним людям не можна дивитися на похорон зі свого вікна. І тому є пояснення.

 • Існує думка, що душа покійного залишає наш світ тільки через 40 днів після смерті людини. До того часу вона перебуває серед нас, а під час похорону тримається біля тіла. Кажуть, що душа відчує цікавий погляд з боку і це викличе її гнів. На людину можуть обрушитися хвороби, помітно погіршиться фінансовий стан, в сім’ї все частіше будуть виникати сварки.
 • Під час прощання з покійним всі присутні відчувають важкі почуття, атмосфера просочується негативною енергією, душа розлучається з тілом і поступово відкриваються ворота у потойбічний світ. Якщо ж людина затримає свою увагу на траурній процесії, то крізь відкрилися ворота в його життя увірвуться численні неприємності і біди.
 • Можливий і інший розвиток подій. Якщо померлий за життя був спокійною людиною, то його душа буде уві сні до того, хто спостерігав за похоронами з вікна, і звати його за собою. Померлий був скандальною особистістю – його розлючений дух може вести себе агресивно, лякаючи спостерігав ночами і роблячи його життя нестерпним.

  Вважається, що дуже небезпечно, якщо за похоронами через вікно спостерігає дитина. Енергетичне поле у дітей занадто слабке, а тому наслідки можуть бути дуже неприємними: важкі хвороби тіла, душевні захворювання, серйозні розлади психіки.

 • Коли людина дивиться на небіжчика через вікно, він забирає собі долю покійного. Через деякий час в його життя можуть увірватися проблеми покійного, навіть його хвороби. Раптово спостерігав за процесією почне вести себе по-іншому, дотримуючись правил і дотримуючись звичкам того, за похоронами якого він мимоволі стежив.
 • Згідно старослов’янським традиціям, дивитися з вікна на те, як йдуть похорони, не можна – прощатися з покійним і проводжати його душу в інший світ необхідно безпосередньо на процесії. Спостереження з боку вважається неповагою. І порушника традицій буде чекати гнів Небес.

Як захистити себе, якщо це сталося випадково?

Щоб уникнути неприємностей, згідно з народним повір’ям, необхідно зробити наступне:

 • Відразу ж відвернутися від вікна і щільно завісити їх шторами.
 • Подумки приєднатися до процесії, навіть якщо при житті ви не були знайомі.
 • Попрощайтеся з померлим, побажайте їй м’яких хмар і царства небесного.
 • Якщо ви людина православна, за покійного слід помолитися.
 • 2e53b12d9d0821da3d7ce4249e42a5e6 Чому через вікно не можна дивитися на похорон, на небіжчика?

  Забобонні люди кажуть, що якщо в цей час в будинку хтось спить, то його необхідно неодмінно розбудити. Справа в тому, що сутності з потойбічного світу здатні проникнути в будинок крізь скло, а так як під час сну людина стає дуже вразливою, то може серйозно постраждати. Кажуть, що астральне тіло, прямуючи в інший вимір, шукає собі супутника, і їм цілком може виявитися душа сплячого.

  Що правильно робити під час траурної процесії?

  Забобонні люди радять вийти з дому і пройти разом з процесією хоча б 5 хвилин. При цьому бажано висловити свої співчуття родичам і друзям покійного.

  Супроводивши скорботних, ви проявіть повагу до їхнього горя і відведете від себе неприємності. І тут мова йде не стільки про прикмети, пов’язані з похоронами, скільки про традиції і норми, яких бажано дотримуватися.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради