Томат голландський Розализа F1: опис, агротехніка, відгуки

Томат з поетичним ім’ям Розализа — гібрид нового покоління від голландських селекціонерів. Серед вітчизняних дачників він відомий насамперед завдяки врожайності і товарною якістю плодів. Томат часто використовують для посадки в промислових масштабах. Ознайомитись детально з його походженням, описом і агротехнікою.

tomat gollandskijj rozaliza f1: opisanie, agrotekhnika, otzyvy2 Томат голландський Розализа F1: опис, агротехніка, відгуки

Опис сорту європейських помідорів

Томат Розализа вивели в одному з підрозділів агрогиганта Монсанто (Нідерланди). Оригінатор специализировал сорт для відкритого грунту. Адаптація дозволяє вирощувати культуру в будь-якому з придатних для с/х регіонів країни. З 2010 р. гібрид внесений до Реєстру Госсорткомиссии.

Увага! Даних про інші сорти з такою ж назвою немає. Походження гібрида не встановлено.

Рослина являє собою невисокий кущик зі світло-зеленими, середніми за розміром листям. Облистяність сильна. З цієї причини, незважаючи на загальну компактність, томатах потрібно більше вільного місця в порівнянні з низькорослими аналогами. Суцвіття у рослини простого типу.

Помідори дуже щільні. Смак оцінюється як хороший. Він залежить від поживності грунту і якості підгодівлі. Шкірка плоду міцна, середньої товщини.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (87-105 дні) Детермінанти-нантный (до 0,8 м) Універсальний Для відкритого ґрунту 170-250 До 17-18 Рожевий, плоско, слабо або помірно ребристий

Відомості про переваги та недоліки

Томат Розализа F1 зручно вирощувати на продаж. Урожай не лопається на кущах, довго не псується в стиглому стані, не мнеться під час перевезення. Плоди з одного куща рівні, як на підбір. Це помітно навіть на фото. Показник виходу томатів товарного якості із загальної кількості врожаю — від 75% і вище. На вигляд помідори виглядають апетитно.

Доповнення до переліку переваг:

 • Хороші смакові характеристики. Оригінатор визначив плоди у категорію салатних. На практиці їх також використовують для соусного переробки, різноманітної консервації та ін.
 • Загальна висока врожайність. З одного куща збирають 3-3,5 кг.
 • Імунітет до вірусу тютюнової мозаїки, фузаріозу, нематоди, вертицильозу.
 • Увага! Незважаючи на орієнтацію на відкритий грунт, вирощувати томат в теплиці або парнику теж можна. Показники продуктивності в цьому випадку будуть трохи нижче.

  Мінуси гібрида:

  • светолюбивость — при дефіциті сонця рослина буде гірше розвиватися;
  • потреба в підв’язці стебел;
  • гібридне походження — виростити томат із власноруч зібраних насіння не вийде.

  tomat gollandskijj rozaliza f1: opisanie, agrotekhnika, otzyvy3 Томат голландський Розализа F1: опис, агротехніка, відгуки

  Особливості агротехніки гібрида, відгуки землеробів

  Томат вирощують розсадою. Посів проводять у другій половині березня. Після появи 1-2 листочків рослина пікірують в землю. В цілому з моменту прокльовування сходів до готовності кущика проходить 55-60 днів. На ділянці в саду розташовуйте 4-6 екземплярів на 1 кв. м. Томат відрізняється високою приживлюваністю. Він швидко пустить коріння і піде в зростання на постійному місці.

  Рада. Томат не сильно галузиться. Відривати слід лише деякі з пасинків. А ось підв’язати стебла бажано. Рясний урожай буде хилити їх до землі.

  Власники присадибних господарств неактивно садять культуру. Побічно про це свідчить невелика кількість відгуків на томатоводческих інтернет-форумах. Світлана з Казахстану ставить під сумнів необхідність пасинкування томату. Її кущі досягали у висоту 65 см і не потребували процедурою.

  Деякі суперечки викликають терміни початку плодоношення. Селекціонери не вказали точної кількості днів. В інших джерелах дані різняться. І все ж культура вважається середньоранньої.

  Врожайність, якість плодів, імунна стійкість томату Розализа заслуговують уваги фермерів. З-за спрощеності відходу він нагадує гібрид для промислового вирощування.

  Огляд сортів: відео

   

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради