Як накрохмалити плаття: етапи роботи, особливості

Як накрохмалити плаття або іншу річ правильно, потрібно знати і сучасним мамам, а особливо тим, у яких підростають доньки. Спеціально оброблені сукні та спідниці мають свій особливий шарм і красу, а також надають легкість і помпезність урочистого образу юної красуні. Але важливо знати технологію, основні правила та рекомендації.

kak nakrakhmalit plate: ehtapy raboty, osobennosti10 Як накрохмалити плаття: етапи роботи, особливості

Підготовчі роботи

Приступаючи до такої важливої місії, головне — дотримати ряд правил і рекомендацій більш досвідчених матусь. Спочатку наряд або спідниця дитячого сукні необхідно добре випрати звичайним способом і видалити всі можливі сліди попередньої шкарпетки, так як під дією крохмалю забруднення візуалізуються і стануть більш виразними. У цьому допоможе слабо концентрований розчин перекису водню (30 мл пероксиду на склянку води), яким і обробляють проблемні ділянки.

Після прання і зачистки видимих грязьових плям, предмет гардероба повністю висушують на відкритому повітрі.

Типи розчинів для просочення

Розрізняють 3 види специфічної обробки одягу і інших речей. В залежності від кінцевого результату і складу самої тканини підбирається різна пропорція інгредієнтів. Для пишноти спідниці з легких тканин, таких як фатин і шифон, проводять м’яке накрахмаливание (чайна ложка крохмалю на літр води). Середню жорсткість (1 ст. ложка на той же об’єм рідини) зазвичай надають постільного приладдя з натуральних волокон і вінчальному поряд. Останній тип (2 ст. ложки на 1000 мл) застосовують у разі, коли потрібно крохмалити небудь маленьку штучку (оборку, манжету, капелюшок і т. д.) або під’юбник в пишній сукні.

Особливості приготування крохмального розчину

kak nakrakhmalit plate: ehtapy raboty, osobennosti11 Як накрохмалити плаття: етапи роботи, особливостіДля проведення процедури необхідно використовувати виключно картопляний крохмаль.

Щоб приготувати ідеальну суміш, важливо дотримати ряд простих нюансів і запам’ятати, що для підкрохмалювання речей підходить тільки картопляний крохмаль. А сухий компонент розводити тільки в емальованій чи скляній тарі в гарячій воді, температура якої не нижча 95-100 С. Технологія виробництва рідини для просочення наступна:

 • На першому етапі необхідно взяти потрібну кількість порошку і розвести в невеликій кількості рідини кімнатної температури до утворення однорідної рідини.
 • Ретельно помішуючи, тонкою цівкою влити окріп і добре вимісити до стану киселеобразной тягучої маси. У разі виникнення згустків, їх відразу ж видаляють.
 • Якщо просочення має мутнуватий колір, то її переносять на вогонь і додатково прогрівають менше чверті години.
 • Етапи роботи

  При дотриманні нехитрої інструкції з просочення крохмальним складом у домашніх умовах можна одержати ідеально оброблене виріб. Отриманий ефект зберігає свою актуальність до наступного прання. Але, варто відзначити, що такий тип обробки бажано використовувати тільки на речах білого кольору, тому як на чорних предметах гардеробу можу залишитися крохмальні розлучення. Хоча накрахмаливание темних речей під силу більш досвідченим мамам.

  Поетапне опис
  Стадія виконання Суть роботи
  1 Попередньо остиглий концентрат перелити у велику миску і додати пів чайної ложки харчової солі (для додання додаткового блиску поряд)
  2 Занурити у воду сукню на 30 хвилин так, щоб воно було повністю в крохмальної рідини
  3 Дістати виріб і злегка віджати руками

  Сушіння та прасування

  kak nakrakhmalit plate: ehtapy raboty, osobennosti12 Як накрохмалити плаття: етапи роботи, особливостіПісля того, як виріб дістали необхідно перевірити на всі його ділянки потрапила суміш.

  Заключний етап підкрохмалювання надає безпосередній вплив на результат усього процесу. Щоб уникнути вад, необхідно добре розправити всі самообразовавшиеся загини на виробі, розкласти складку до складці, тому як при випаровуванні вологи з тканини, всі нерівності і шорсткості затвердіють і зіпсують весь охайний вигляд.

  Якщо піддавалося обробці дитяче платтячко, то його рекомендують просушувати на тремпелі перпендикулярно землі на відкритому повітрі. Причому варто відзначити, що таке місце для сушіння використовують тільки в літній період, бо холод негативно впливає на укріплювальні властивості крохмалю. Теплова обробка накрохмалених виробів проводиться на злегка вологої тканини, зважаючи на те, що це остання можливість виправити дефекти і зім’яті місця. Вибравши середню температуру, вироби з тонкої матерії пропрасовують через марлевий відріз.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради