Оберіг Лунница: значення для жінок слов’янського символу і амулета Давньої Русі

Деякі талісмани були особливо важливі для давніх слов’ян. Так, значення оберегу Лунница для жінок складно переоцінити. Це один з найбільш популярних символів, який використовувався з народження. Точна його інтерпретація залежала від набору зображених на амулеті знаків.

79a4f50809372da9a561769224eba9fc Оберіг Лунница: значення для жінок словянського символу і амулета Давньої Русі

Походження і значення оберега для жінок

При розкопках і в літописних згадках про Луннице виявлено, що символ був поширений серед народів, які проживають на території сучасної Росії, України, Білорусі, Східної Європи. Знахідки датувалися першим тисячоліттям до нашої ери.

Оберіг ставився до найважливішим у Давній Русі, міг використовуватися повсякденно як елемент декоративно-магічної композиції або самостійне прикраса у вигляді кулона. Богинями-покровительницами знака вважалися Макоша, Лада, Мара.

Значення оберегу Лунница для жінок:

 • родючість;
 • поповнення у сімействі;
 • продовження роду;
 • створення гармонії;
 • посилення жіночності, надання спокою і мудрості;
 • розкриття творчого потенціалу, дару ясновидіння;
 • захист від заздрощів і злості;
 • поліпшення самопочуття, загального стану здоров’я;
 • зачаття і безпроблемна вагітність.

ef966fb1cdd4a5aa2ac8ba2ebfcd4a0f Оберіг Лунница: значення для жінок словянського символу і амулета Давньої Русі

Зовнішні характеристики і види амулета

Назва символ отримав за зовнішній вигляд. Лунница дуже нагадує місяць. Залежно від призначення і походження оберега опис може сильно змінюватися. При інтерпретації слід враховувати форму, забарвлення, додаткові знаки і символи.

Різновиди слов’янського оберегу Лунница:

 1. Широкорогая – найдавніша форма з характерними рослинними мотивами. Часто на таких талісмани можна побачити зерна, квіточки, паростки, гілочки.
 2. Узкорогие з’явилися вже в XIX столітті нашої ери. Тут частіше зустрічаються завитки, хвилі, геометричні фігури.
 3. Трехрогая стала відома після появи на Русі християнства. До цього використовувалася рідше, мала дещо інший сенс. Три роги символізують три стадії Місяця, реальний, потойбічний і духовний світи.
 4. Замкнута Лунница з’явилася пізніше більшості різновидів. Їй приписували властивість об’єднувати чоловіче і жіноче начала.
 5. З хрестом символізувалося сонце, що нагадувало про єдність сонця і місяця, чоловічого і жіночого почав. Пізніше сюди ж додалася релігійний підтекст.
 6. За методом виготовлення амулет Лунница міг бути литим, штампованим, чеканним або філігранним.

Значення конкретного екземпляра можна визначити з малюнку:

 • косі лінії – дощ, родючість;
 • точки – зерно або дні місячного місяця;
 • велесовик – захист від нещасних випадків і напастей;
 • сонце і місяць – гармонія між чоловічим і жіночим началами;
 • спіраль – мудрість, захист від негативної енергії;
 • трикутники – місячні фази;
 • хрест – релігійний символ, божественна сила.

Зовнішній вигляд виробу і його здатності впливати на людину також залежать від матеріалу.

Срібна Лунница – найбільш поширений варіант, оскільки вважається, що срібло – місячний метал і підсилює дію оберега. Деякі воліють носити талісман із золота, об’єднуючи тим самим силу сонця і місяця.

У давнину слов’яни робили амулети і з інших доступних металів – бронзи, міді, латуні, олова. Зустрічалися екземпляри з дерева, каменю, кістки.

Бувають і різнокольорові різновиди, у яких значення змінюється в залежності від забарвлення:

 • білий – чистота, щирі помисли, захист власниці та її будинку від всіляких бід, проблем, поневірянь;
 • синій – чоловіче начало, оберігає від недоброзичливців і нещасних випадків;
 • червоний – здоров’я, життєва енергія;
 • жовтий і помаранчевий захищають від пристріту;
 • зелений – фінансове благополуччя, процвітання;
 • чорний – багатий урожай, родючість.

077949dbd5f5333d031c79e59fb101d0 Оберіг Лунница: значення для жінок словянського символу і амулета Давньої Русі

Критерії вибору

При бажанні придбати оберіг, необхідно розуміти призначення кожного різновиду Лунниці. Також рекомендується звертати увагу на матеріал талісмана, розмір і вид виробу. Важливо врахувати, для кого призначений цей амулет.

Щоб дотримати традиції предків і піднести магічне прикраса дівчинці на перші іменини, потрібно вибрати екземпляр з широкими ріжками і рослинним орнаментом. Цей оберіг допоможе їй розвинути в собі жіночі таланти та вміння, а також залишатися доброю, ніжною, відкритої світові.

Бажаючим вийти заміж, зустріти чоловіка своєї мрії, нормалізувати відносини в сім’ї підійде різновид з вузькими ріжками і хрестом. Позначають родючість точки сприяють настанню вагітності, а також допомагають благополучно виносити і народити малюка.

Обмежень щодо вибору конкретної різновиди талісмана немає. Навпаки, рекомендується прислухатися до власних відчуттів. Інтуїтивно підібраний варіант принесе набагато більше користі.

Кому підходить місячний амулет

Лунница – жіночий слов’янський оберіг, тому його рекомендується носити тільки жінкам різного віку і професій. Єдиним винятком можна вважати сучасних бізнес-леді, оскільки талісман посилює жіночі якості і пригнічує чоловічі, настільки необхідні в підприємницькій діяльності. Забобонні люди стверджують, що це може значно нашкодити в роботі.

Використовувати Луннинцу для чоловіків не має сенсу, все ж це жіночий оберіг.

Деякі езотерики стверджують, що талісман припустимо дарувати маленьким хлопчикам, щоб вони стали більш слухняними, легше піддавалися навчання. Але необхідності в цьому немає, оскільки стародавні слов’яни мали безліч чоловічих різновидів оберегів, здатних позитивно вплинути на молодого захисника.

Як і коли носити

Лунница відноситься до розряду щодня використовуваних талісманів. На Русі було прийнято надягати магічні прикраси або додавати подібні елементи в загальний образ. Цей символ можна було зустріти на кокошнику, та й сам він за формою нагадує містичний знак. Також підвішувалися подібні елементи до скронь. Зображення зустрічалося на одязі, предметах домашнього начиння, стінах і вікнах.

Найбільш сприятливі періоди в житті для носіння слов’янської Лунниці:

 • навчання;
 • бажання зустріти судженого;
 • заміжжя;
 • вагітність;
 • вирощування і виховання дітей;
 • виконання жіночої праці;
 • творча діяльність.

c65664ab16e499fcb82780e381870391 Оберіг Лунница: значення для жінок словянського символу і амулета Давньої Русі

Ритуал активації оберега

Кожен новий талісман рекомендується очищати від негативної енергії і наповнювати позитивною. Для цього предмет слід потримати пару хвилин під проточною водою в річці або під краном. Далі його потрібно протерти, покласти під місячне світло на 2-3 ч. Неважливо, де це робити – в приміщенні або на вулиці, головне, вірити в те, що сила Місяця наситить оберіг, направить енергетику на творення, любов, процвітання.

Активація Лунниці може проводитися щодня протягом тижня. Найкраще це робити на зростаючий місяць. Після такого підживлення оберіг допустимо носити кожен день. Процедури очищення і наповнення амулета енергією проводяться регулярно. Досить робити 1 раз у 3-6 місяців.

Робимо оберіг Лунницу своїми руками

Найчастіше подібні талісмани носять у вигляді прикрас. При бажанні з даним символом можна зробити кулон, підвіску, сережки, браслет, шпильку для волосся, ободок. Саму основу допустимо придбати готову, але не варто купувати китайську штампування.

Для Лунниці важливо дотримуватися пропорції, розташовувати центр строго посередині. Виріб низької якості не зможе діяти за призначенням.

Коли хочеться зробити оберіг самостійно повністю, можна зліпити основу з глини, вистругати з дерева або викувати з заліза, якщо є подібні навички.

А можна не ускладнювати собі життя і просто намалювати вибрані символи на готовому кулоні.

Ще варіанти – зробити підвіску з намистин і бісеру, зшити з фетру основу, сплести з ювелірної дроту. Тут також важливо дотримуватися пропорції і правила.

Татуювання у формі Лунниці

Магічні прикраси використовуються в сучасному світі при створенні образу досить часто. Одні надягають їх для підкреслення етнічного стилю, інші ж істинно вірять в силу оберегу. Саме остання категорія жінок часто хоче нанести захисний символ на тіло назавжди. Прикраса можна забути надіти, а тату залишиться з власницею у будь-якій ситуації.

Лунница – оберіг для жінок, тому чоловікам робити таку татуювання небажано. Рекомендується, щоб майстер теж був жіночої статі, оскільки це тільки підсилить дію магічного зображення.

Важливо правильно підібрати різновид, а також вибрати, на яку саме ділянку слід набити малюнок:

 • плече або передпліччя – допоможе розкрити в собі талант ясновидіння;
 • стегно – посилення сексуальної енергії, збільшення привабливості для протилежної статі;
 • зап’ястя – збереження домашнього вогнища.

Цей оберіг був широко поширений у давнину. Сьогодні можна зустріти символ Лунниці у вигляді підвіски, кулона, сережок, татуювання, вишивки на одязі. Магічні здібності талісмана сприятливо впливають на жінок в будь-якому віці. При виборі конкретного різновиду слід враховувати безліч супутніх факторів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради