Горобці в калюжі купаються — прикмета і її трактування в залежності від часу року

Прикмети, пов’язані з тваринами, здавна використовувалися людьми в повсякденному житті. Інстинкти птахів і звірів можуть людям дати знак про те, що людська свідомість не здатна розпізнати у явищах природи. Літаючі птахи привертали увагу людей цією здатністю. Адже людина не може літати, а значить, птиці в чомусь краще людини. Саме так міркували наші предки. Що означає, наприклад, прикмета, коли горобці купаються в калюжі, погано це чи добре – потрібно розібратися з точки зору науки.

Витоки прикмети

Горобці, завжди є сусідами з житлом людей, – один з таких знаків. У старовину вигляд того, що горобці купаються в калюжі, приводив жителів села в трепет, адже вважалося, що це сигнал швидкого неврожаю, голоду і мору. Вони не припускали, що такі дрібні пташки можуть страждати від паразитів, тому пояснити їх поведінку не могли. А коли багаторічні спостереження підтверджували, що купання птахів в калюжі веде до посухи, то цього давалося лише містичне пояснення.

Тлумачення прикмети

Кожен сезон року накладає відбиток на поведінку птахів. Тому варто простежити, які ознаки погоди закономірно ведуть до особливостей в їх поведінці і до чого купаються горобці в калюжі в різні пори року.

Навесні

Побачивши, що купаються в калюжі воробйов навесні, зрозуміло, що:

  • Можна сміливо прибирати шуби в шафу. Ця прикмета обіцяє суху і сонячну погоду не менше, ніж на тиждень.
  • Якщо горобці голосно кричать і купаються, то можна чекати сильного вітру.

Влітку

Горобці, що купаються в калюжі влітку, – вірна прикмета, що скоро ця калюжка висохне і настане спекотна і суха погода. Буде сонячно, навіть спекотно.

Сірі пташки купаються влітку не тільки у воді, але і в пилу, піску. Наслідки такого купання інші – ця процедура проводиться пташками перед похолоданням, дощами і затяжну негоду.

Помітивши купання горобчика в пилу, треба одягатися тепліше, брати парасольку.

Восени

В осінній час купання пташок в калюжі повинно порадувати:

  • Близько бабине літо, вдасться ще погрітися на сонці і продовжити задоволення літньої пори. Хоча побачити купання можна досить рідко – восени птахи намагаються більше харчуватися, щоб створити жировий прошарок до зимових холодів.
  • Горобці хлюпочуться в калюжах ранньої осені, коли ще не зовсім закінчилося літо, і ознаку можна віднести до літніх прогнозів.

Взимку

Якщо горобці узимку купаються в калюжі – зрозуміло, що погода ненормально тепла. Це швидше аномалія, ніж закономірний знак, тому не варто звертати на нього особливу увагу. І тим не менше:

  • якщо вдалося побачити такий сигнал, то зрозуміло, що відлига скоро зміниться ясною і від цього холодною погодою;
  • є ще одна зимова прикмета – якщо горобці голосно кричать, то буде сніг;
  • якщо збираються зграями, то це до тепла;
  • коли ховаються під дахами, сидять тихо – це до заметілі.

Чому горобці купаються в піску або пилу

Найчастіше в подпушке живуть кліщі, які також відчувають швидкі погані умови і починають активно розмножуватися, що турбує птахів. Горобці намагаються позбавитися від кліщів, купаються у водоймищах, у тому числі в калюжі, де вода швидше прогрівається.

 Горобці в калюжі купаються — прикмета і її трактування в залежності від часу рокуКоли горобці купаються у воді, то вони, як всі тварини відчувають наближення посушливої пори і намагаються використовувати джерела води для чищення пухової прошарку під пір’ям.

Прикмети, якщо горобці купаються в пилу, мають ті ж джерела, але вказують на наближення похолодання. Атмосферний тиск знижується. Відчуваючи це, купаються пташки заповнюють пух частинками грунту, щоб створити повітряну прошарок і зберегти температуру тіла.

Логічне обґрунтування прийме

Горобині сім’ї селяться поблизу людей. Тут їм легше добувати їжу, простіше знайти місця для будівництва гнізд. Тому і люди помічають особливості їх поведінки частіше, ніж інших птахів і тварин, які цураються людини. Тому прикмети, пов’язані з воробушками, існують у великій кількості.

Наприклад, якщо на будинку звили гніздо горобині парочки, то це хороша прикмета, особливо для дівчини – скоро буде весілля.

vorobi v luzhe kupayutsya   primeta i ee traktovanie v zavisimosti ot vremeni goda68 Горобці в калюжі купаються — прикмета і її трактування в залежності від часу рокуЯкщо ці пташки облюбували якийсь будинок, то його чекає багатство і щастя.

З неприємних прикмет, пов’язаних саме з горобцями, назвати щось важко. Є загальний ознака, що якщо птиця влетіла у вікно стукає у скло, то це до нещастя. Пояснення з точки зору науки і логіки цього немає, а значить, це просте марновірство.

Вважається, що вбити горобця – значить накликати на себе нещастя. А ось це ознака вже має логічне пояснення, хоча б з точки зору справедливості. Адже це дуже корисні птахи, вони нищать безліч шкідників, особливо в період вигодовування пташенят. Тому прикмети, пов’язані з ними, здатні дати багато інформації про майбутню погоду, майбутньому врожаї. Але передбачити людську долю ці сірі малюки навряд чи здатні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради