Чому не можна виносити сміття ввечері: тлумачення прикмети і правильний час

У різних сім’ях існують свої пояснення причин, чому не можна виносити сміття ввечері. Скептики і раціоналісти турбуються про небезпеки, які чекають в темний час доби. Вірять у прикмети вважають, що викинуть свою удачу та достаток, а також що за знайденим на смітнику речей хтось наведе на сім’ю псування. Народні повір’я також забороняють залишати відходи в будинку на ніч, щоб не образити будинкового, тому забобонним потрібно вибирати правильний часовий проміжок для походу до сміттєвих баків.

Чому на ніч не виносять сміття

Віра в прикмети – не єдина причина, по якій люди боялися виносити сміття ввечері. Серйозним приводом відмовитися від нічних походеньок був страх пересудів серед сусідів. Адже якщо сім’я боїться викидати сміття вдень, значить, їй є що приховувати. Плітки, особливо в селах, були могутньою зброєю. З небажання виносити сміття днем роздмухували звинувачення у чаклунстві і злочинної діяльності.

З приводу взаємозв’язку чаклунства зі сміттям було також повір’я, що нечиста сила наведе порчу на господарів будинку по викинутим речей. Цей страх пов’язаний з вірою в те, що ввечері активізується нечисть.

85a995d6b1d581671220dd85a04e252f Чому не можна виносити сміття ввечері: тлумачення прикмети і правильний часВикинутий при світлі дня сміття знаходиться поза інтересу відьом і чаклунів.

Старовинні народні прикмети

За прикметами не можна викидати сміття після заходу сонця ввечері. Порушення цієї заборони призводить до відходу з будинку багатства і удачі, втраті здоров’я у господарів. Покарання залежить від статі і віку людини, порушив заборону. Погана прикмета «б’є по хворим точках» різних соціальних груп:

 1. Одруженим чоловікам погрожують проблемами в статевій сфері, адже з сміттям вони нібито викинуть свою чоловічу силу.
 2. Заміжні жінки позбавляються можливості завагітніти, а якщо це вдається – дуже високий ризик не доносити дитину.
 3. Дівчата разом з сміттям ризикують викинути свою привабливість в очах чоловіків.

Є і трактування, згідно якій покарання залежало від дня тижня, коли була порушена прикмета:

 1. У понеділок разом з сміттям викидався фінансовий достаток, сім’ю чекали грошові проблеми.
 2. У вівторок руйнувалися мирні взаємини людей, що живуть в будинку порушника.
 3. У середу і четвер небезпечно виносити сміття перед поїздкою, адже подорож, за прикметами, закінчиться неприємностями.
 4. У п’ятницю винос сміття після заходу сонця – ознака зради чоловіка або обману близьким другом.
 5. В суботу з неправильно викинутими відходами люди позбавлялися свого здоров’я.

97af36f3bf52430a85af24fcbd7f0158 Чому не можна виносити сміття ввечері: тлумачення прикмети і правильний часУ вихідні та святкові дні винос сміття був ознакою шанування нечистої сили і зневаги до божественного покровительства. Покарання за таке порушення було передбачено найважче – низка серйозних невдач і втрат, постійні проблеми протягом тривалого терміну.

Фен-шуй

Китайське вчення фен-шуй також негативно трактує звичку виносити сміття з дому після заходу сонця. Вважається, що цей крок порушує звичний плин енергії Ци. Разом з побутовими відходами ввечері людина забирає з житла удачу і багатство.

Сучасні тлумачення

У більшості міст вихід до сміттєвих баків по темряві виявляється поганою ідеєю з-за трьох причин:

 1. Бажаючі «прикурити», особливо в спальних районах міста. Оскільки середньостатистичний громадянин не здатний на рівних умовах протистояти кримінальному контингенту, простіше не виходити з квартири пізно ввечері без крайньої потреби.
 2. Бродячі собаки. Вуличні тварини вважають смітник своєю тарілкою. Будь наблизився до цієї тарілці ризикує бути покусаним. Вдень бродячі собаки бояться скупчення людей, але ввечері зграї вільно гуляють по більшості дворів у пошуках їжі.
 3. Освітлення в під’їздах, а точніше – його відсутність. В погані прикмети можна і не вірити, а ось ризик впасти на сходах у темряві є навіть у молодих людей без проблем з координацією і окоміру.

Як бути, якщо потрібно викинути сміття після заходу сонця

Виносити сміття на ніч можна, якщо перед тим, як вийти з пакетом або відром за поріг, вимовити: «Виношу все непотрібне, щастя й удачу залишаю собі». Люди вірили, що простий змова захистить від негативних наслідків прикмети, тому користувалися їм щоразу, коли доводилося викидати сміття після шести вечора.

Кращий час для позбавлення від сміття

Якщо за прикметами не можна викидати сміття ввечері, то з метою збереження санітарної безпеки не можна цього робити з ранку. Це правило стосується насамперед харчових відходів, адже за ніч в сміттєвому відрі відбувається процес гниття і накопичуються хвороботворні бактерії.

Тому найкращим часом для виносу відходів буде вечірній час до заходу сонця. Можна робити це щодня, щоб «носію» не довелося тягати занадто важкий вантаж.

Хто в родині повинен виносити сміття

У більшості сімей прийнято всі побутові клопоти звалювати на плечі жінки. У разі винесення сміття варто враховувати вагу відходів – важкі пакети краще довірити чоловікові, а з щоденним викидом вмісту відра в змозі впоратися і школяр в рамках допомоги батькам по дому. Головне – не давати своє сміття на чужим людям, оскільки за прикметами це таке ж порушення, як і винесення сміття ввечері.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради