Чи можна носити речі померлої людини або після родичів: батька, матері, сина, дочки, сестри, брата

Смерть близької людини – подія, яка рано чи пізно станеться з кожним. Народ, неодноразово спостерігав за подібним, побачив в деталях знаки долі. Особливо багато забобонів пов’язано з особистими речами померлого родича. Так, наприклад, прикмети дають певне тлумачення, що означає носити одяг померлого і спати на його ліжку.

a0427841a5f85492dfb83ac3009a6201 Чи можна носити речі померлої людини або після родичів: батька, матері, сина, дочки, сестри, брата

Речі небіжчика не завжди несуть у собі негативний знак долі. У деяких випадках носити одяг небіжчика – це вказівка на позитивні події найближчого майбутнього. Щоб зрозуміти, що означає носити речі вже померлої людини, необхідно подивитися прикмету по речі:

 • Носити кофту покійного — значить незабаром зустріти свого ворога. Людина зіткнеться з суперником, якого тривалий час не помічав. Після цього поєдинку стане ясно, хто з опонентів готовий йти до переможного кінця.
 • Носити майку небіжчика – передвістя небажаного спілкування з представниками протилежної статі. Людина буде спілкуватися з тими, хто принесе йому погану славу. В подальшому це негативно позначиться на статусі в соціумі і громадській думці.
 • Якщо людина надів штани покійного, то його чекає несподіване везіння. Удача зустріне його в момент повного розчарування у власних силах. У результаті з’явиться мотивація до старанної роботи і небачена продуктивність.
 • Надіти сорочку покійного – до розставання з другою половинкою. Партнери не зможуть підтримати один одного у важку хвилину, через що відносини погіршаться. Постійні конфлікти і побутові сварки замінять колишні романтичні почуття. Це призведе до розчарування в супутнику і розриву.
 • Надягати шкарпетки або нижня білизна – передвістя недуги. Людина не зможе уберегти себе від серйозної хвороби. Відсутність обстеження і серйозного лікування призведуть до ускладнення ситуації і стануть причиною того, що сім’ї доведеться витратити чимало грошей на реабілітацію.
 • Носити шапку або шарф, які належали померлій людині – значить знайти новий шлях розвитку. Людина зрозуміє, в якій сфері він може почати свою діяльність. Його життя зміниться, завдяки активній роботі відкриються нові можливості. Це позитивно позначиться на самооцінці і спілкуванні з оточуючими.
 • Одягати куртку, куплену небіжчиком – передвістя неприємної розмови з родичами. Темою бесіди стане поведінка одного із членів сім’ї. Однак замість взаєморозуміння і компромісу діалог призведе до сварки і агресії.
 • Носити годинник або інші особисті речі померлих родичів – до тривалого благополуччя. Людина зможе налагодити всі свої справи і розібратися з проблемами. На роботі і вдома з’явиться спокійна і продуктивна атмосфера, завдяки якій стане можливий кар’єрний ріст.

Якщо з’ясувалося, що, з забобонами, не можна носити якісь речі померлої людини, то є кілька варіантів їх реалізації. В залежності від того, ким доводився людині покійний, можна дізнатися, що рекомендується робити з його речами:

 • Якщо помер далекий родич, то його речі можна роздати нужденним. Рекомендується звернути увагу не тільки на благодійні заклади, але і такі організації, як дитячі будинки, притулки для бездомних та інші.
 • Якщо помер один з батьків, то його речі можна залишити в будинку. Головне – прибрати їх в недоступне для сторонніх місце. Користуватися ними не рекомендується частіше одного разу в 2 тижні.
 • Якщо смерть наздогнала близького друга, то його речами можна поділитися з іншими приятелями і родичами, регулярно носити їх. Однак більшу частину варто передати благодійним установам.
 • Все це необхідно зробити до того, як пройде 40 днів.
 • На думку священика, хрестик необхідно надіти на себе старшому з нащадків і носити протягом 2 років з дня смерті. Надалі його можна перенести на могилу або влаштувати в будинку невелике поминальне місце. Туди також можна помістити інші коштовності або дрібні особисті речі.

  Якщо хрестик залишається у будинку, то його необхідно носити старшому нащадку кожну річницю смерті.

  Менш популярним варіантом є поховання людини з хрестиком. Цей спосіб не рекомендується, бо якщо покійний таїв образу на кого-небудь з родичів, у родині скоро настане криза. Важка матеріальна ситуація негативно позначиться на можливостях і благополуччя кожного.

  Що робити з фотографіями померлих

  Всі знімки, збережені на електронних носіях, роздруковують і суміщають з ранніми фотокартками. Фотографії небіжчика зберігають в окремому фотоальбомі. Не варто поміщати туди ж більш свіжі знімки, які зроблені після смерті, так як члени сім’ї можуть накликати на себе біду.

  64f1576306b9070a03a3fee6bb08b797 Чи можна носити речі померлої людини або після родичів: батька, матері, сина, дочки, сестри, брата

  Згубні наслідки призведуть до тривалої хвороби або серйозного конфлікту. Якщо частина знімків під впливом навколишнього середовища зіпсувалася, то їх необхідно спалити або поховати разом з іншими речами покійного.

  Спати на ліжку покійного – знак долі, який може вказувати і на позитивні, і негативні події найближчого майбутнього. Значення цього вчинку можна дізнатися з того, що стало причиною смерті.

  • Спати на ліжку того, хто покинув світ з-за хвороби – до неприємних наслідків довгої розмови з колегами. Робочий колектив невірно тлумачить слова людини, що негативно вплине на подальші відносини з начальником та іншими працівниками.
  • Смерть в результаті нещасного випадку вказує на те, що на ліжку покійного не можна спати ні в якому разі. Інакше всю сім’ю будуть переслідувати нещастя. Чорна смуга виявиться згубною для кар’єри та інших життєвих сфер.
  • Ліжко загиблого від рук убивці – символ бездітного існування. Спати в такому місці — означає змиритися з відсутністю нащадків. Така ситуація зміниться тільки в тому випадку, якщо ліжко буде продана або викинути.
  • Якщо причиною смерті стала неакуратність, то спить на ліжку покійного чекають регулярні кошмари. Погані сни негативно позначаться на самопочутті і професійних досягненнях.
  • Спати на місці загинув під час пожежі – значить приступити до змін. Людина почне набувати одні особистісні характеристики і відмовлятися від інших. Це призведе до поліпшення матеріального добробуту і якості життя в цілому.
  • Природна смерть вказує на недоброзичливість з боку оточуючих, яка буде спрямована на сплячого на ліжку небіжчика. Доведеться прикладати значно більше зусиль, щоб налагодити відносини з оточуючими і знайти однодумців.
  • Загибель після аварії – ознака лихих вістей для сплячого на ліжку покійного. Отримана інформація стане причиною зневіри і відсутності мотивації.
  • Спати на ліжку того, хто пропав безвісти, значить незабаром посваритися з начальником. Конфлікт з босом призведе до зміни місця роботи.

  Носити речі після померлої людини, за уявленням багатьох, поганий знак. Однак прикмети говорять зворотне. Деякі предмети покійного можна продовжувати використовувати, незважаючи на сформовану в суспільстві думку. Вони не тільки не зіпсують життя людині, але і будуть вказувати на швидкі позитивні події.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради