Томат гібридний Халі-Галі F1: опис, гідності, відгуки дачників

Халі-Галі — гібридний томат з тепличним орієнтуванням. Районований по Далекосхідному і Північно-Кавказькому регіонах, але вирощується і в інших областях. Дізнайтеся більше про деталі його опису, агротехніки і відгуках.

tomat gibridnyjj khali gali f1: opisanie, dostoinstva, otzyvy dachnikov8 Томат гібридний Халі Галі F1: опис, гідності, відгуки дачників

Опис сорту: характерні риси

Красноплодной томат під назвою Халі-Галі F1 — це авторський продукт селекціонера Олексія Маштакова. Призначений для м’якого клімату Примор’я на Далекому Сході, Краснодарського краю та інших територій Північного Кавказу. У прохолодних сільськогосподарських регіонах гібрид краще вирощувати в теплицях. Залежно від способу культивації відчутно коливаються строки дозрівання врожаю.

Увага! Томат відноситься до гібридів унікальною селекції. Чистого сорти з цією ж назвою в природі немає.

Рослина володіє потужними стеблами. Розмір листя — середній. Томат випускає перше суцвіття над 5-7 листочком. Плоди достигають китицями по 6-8 шт. На одному кущі вони приблизно рівні за габаритами, спіють більш-менш дружно. Дачники називають смак томату відмінним для детермінантів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (105-115 днів) Детермінанти-нантный (0,6-0,9 м) Універсальний Універсальний В середньому 100-150 6-8 на відкритій грядці, до 15 на захищеній Червоний. Сферична форма з носиком, гладка поверхня.

Переваги і недоліки гібрида, особливості агротехніки

У томата зручний, не занадто великий розмір, соковита і м’ясиста м’якоть (див. фото). Його рекомендують використовувати для літніх салатів, засолювання і переробки томатні соуси. Помідор чудово смакує у всіх зазначених іпостасях. Кулінарна універсальність — не єдине достоїнство томатної культури. Ще:

  • підвищена врожайність;
  • тривалий плодоношення;
  • відмінний товарний вигляд помідорів (вихід товарного врожаю якості — від 71%);
  • хороша збереження зібраних томатів в лежанні і перевезення;
  • імунітет до ВТМ, фітофторозу, гнилизни;
  • стійкість до жарким літнім періодів;
  • вирівняність помідорів на одній кисті.

Негативні характеристики томату:

  • Гібридність. З-за цього неможливо розмножити культуру своїми силами.
  • Залежність від добрив. Без повноцінних підживлень врожайність падає.
  • Зменшується розмір плодів по ходу дозрівання. Окремі помідори з пізнього врожаю виходять дрібними — 68-90 р.

tomat gibridnyjj khali gali f1: opisanie, dostoinstva, otzyvy dachnikov9 Томат гібридний Халі Галі F1: опис, гідності, відгуки дачників

Томат культивують розсадою. Насіння сіють за 55-60 діб. до перенесення підрослих і загартованих паростків в грунт. У теплицю — раніше, у відкритий грунт — пізніше. Розміщуйте не більше 4-5 кущів на 1 кв. м. Рекомендована схема розсадки передбачає крок до 40 см між рослинами в ряду і 50 см — у міжряддях.

Увага! У формуванні, ліквідації пасинків і підв’язці низькорослий гібрид не потребує.

Реальні відгуки городників

Насіння цього гібридного томату випускає кілька відомих в садівничих колах виробників: Аеліта, Престиж, АПД. Користувачка одній із соцмереж з ніком KONDRATUKL поділилася особистим досвідом вирощування гібриду в Краснодарському краї. Грядка плодоносила з перших днів липня по жовтень (до перших заморозків). Дачниця похвалила томат за стійкість до фітофторозу і смачну, не водянисту м’якоть.

У Віктора з Воронезької обл. тепличний урожай теж вдався на славу. Огородник підтвердив свої слова фотографіями. Валентина з Гродно (Білорусь) культивувала томат в саду. Заявлений селекціонерами урожай вона зібрала без обробки ділянки захисними засобами. Але стебла подвязывала — помідори сильно клонили їх до землі.

Є приклади успішного вирощування культури в Челябінській області, Красноярському краї, Підмосков’ї. Не все однозначно позитивні відгуки. Олена з Кубані не помітила в помідорах нічого особливого. Але в цілому садівники позитивно відгукуються про якостях цього томату.

Халі-Галі: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради