Фікус Бенджаміна (каучуконосний): прикмети і забобони – можна тримати в будинку

З фікусом пов’язані як позитивні, так і негативні народні прикмети, тому перед його придбанням слід ознайомитися з його різновидами, магічними властивостями кожного з видів, рекомендацій по розташуванню в приміщенні і впливом на здоров’я при виношуванні дитини.

dd3fef5b8b06df00761b1c7f55c89da8 Фікус Бенджаміна (каучуконосний): прикмети і забобони – можна тримати в будинку

Що символізує квітка

В прикмети та забобони чи Китаю, Таїланду фікус Бенджаміна описується як священний, приносить затишок, щастя й удачу в будинок свого власника, а також очищає житло від негативної енергетики. На Заході фікус використовується для зміцнення сімейних уз і створення гармонійної атмосфери в приміщенні.

Магічні властивості рослини

Фікус, правильно розташований в будинку і отримує регулярний догляд, приверне щастя, везіння і достаток, допоможе обзавестися потомством і вбереже житло від недоброзичливців.

Прикмети не рекомендують передаровувати фікус – це може накликати нещастя на колишнього власника і позбавити його удачі. Крім того, квітка повинен перебувати на одному місці – регулярні переміщення призведуть до того, що мешканці не будуть відчувати себе щасливими і на своєму місці.

Чи можна тримати вдома фікус

У старі часи слов’яни вважали, що квітка не слід тримати в будинку – він пробуджує в людині злість, заздрість та інші негативні емоції. З роками, під впливом інших країн, прикмети про наявність в оселі фікуса змінилися, і тепер вважається, що ця квітка допомагає:

 • зміцнити подружній союз і поліпшити взаємини між родичами;
 • очистити повітря;
 • наповнити приміщення позитивною енергетикою;
 • залучити в будинок щастя.

Прикмети стверджують, що незаміжньою дівчині не варто купувати це рослина – воно буде відлякувати від неї представників сильної статі, і знизить шанс вийти заміж.

Викинутий заміжньою пані квітка може призвести до швидкого розлучення або вдівство.

Кому не можна тримати фікус будинку

Не можна тримати фікус в будинку за наявності алергічної реакції на рослину. Основні симптоми – лихоманка і значне погіршення самопочуття. Ігнорування подібного стану може стати причиною розвитку астми.

Де розташувати в будинку

Квітка слід ставити подалі від інших, інакше йому не буде вистачати простору для наповнення енергією. Оптимальні місця для розташування та прикмети:

 • східна чи південна сторона – відносини в будинку стануть спокійними і гармонійними;
 • на підвіконні – приверне в будинок щастя і затишок;
 • на кухні – знижує апетит, при цьому ніколи не буде фінансових неприємностей у родині, особливо
 • якщо в землю закопати срібну монету;
 • у спальні біля ліжка – нормалізує сон, позбавляє від кошмарів, посилює впевненість чоловіка у своїх силах і підвищує шанси зачати малюка;
 • у вітальні – привертає в будинок важливих для побудови кар’єри людей.

Фікус, розташований в офісі, допоможе позбутися від негативу в колективі, а також посилить концентрацію уваги.

Засохле рослина попереджає свого власника про чорну смугу на роботі або у відносинах з близькими людьми незабаром, а поставлений в темному місці може призвести до погіршення відносин між подружжям та батьками з дітьми.

Вплив на вагітність

Фікус допоможе зачати довгоочікуваного дитини, але тільки за умови регулярного і добросовісного догляду. Щоб бажання скоріше виповнилося, рекомендується дотримуватися кількох правил і прийме:

 • взяти відросток рослини в сім’ї, де вже є діти;
 • при догляді за квіткою розмовляти з ним, як з малюком;
 • не давати чіпати його стороннім людям, щоб не розтрачувати енергію.

Думка экспертаСветлана КравченкоЭзотерикСчитается, що якщо ходити навколо горщика з рослиною можна збільшити шанс завагітніти. Нерідко у фікуса перед швидким поповненням в родині з’являються відростки.

Кому можна дарувати квітка

Фікус Бенджаміна можна подарувати будь-якій людині – він наповнить його життя везінням, поліпшить фінансовий добробут і допоможе у здійсненні бажань. Також він стане прекрасним подарунком для людей, які перебувають у шлюбі і мріють про продовження роду. Найкраще підносити в дар квітуче дерево.

Різновиди фікусів і прикмети

З кожним видом фікуса пов’язані певні прикмети і забобони. Розглянемо ті, що можна виростити в домашніх умовах.

Фікус Бенджаміна

Здавна вважається, що листками цього фікуса сорту «Наташа» після вигнання з божественного саду прикривалися Єва і Адам. Також виділяються не менш популярні підвиди Бенджаміна – старлайт, голденкинг і екзотика. Прикмети кажуть, що вони усувають з дому негатив, рятують мешканців від необгрунтованого занепокоєння й безсоння, створюють затишну атмосферу.

Ця квітка усуне безліч шкідливих організмів, які можуть призвести до розвитку серйозних хвороб.

2ab258681e327b2d2afff01902e0c7d7 Фікус Бенджаміна (каучуконосний): прикмети і забобони – можна тримати в будинку

Фікус каучуконосний

В деякі прикмети та забобони є інша назва фікуса каучуконосного – чоловікогін. Воно означає, що там, де він росте, довго не живе жоден чоловік. Існують і більш позитивні повір’я:

 • Фікус каучуконосний привертає в будинок достаток, допомагає за короткий термін вирішити наявні фінансові проблеми і домогтися підвищення на роботі. Для цього необхідно помістити горщик з рослиною на столі в центральній кімнаті або кабінеті.
 • Допомагає завагітніти і полегшує процес пологів.
 • Прийнято вважати, що подароване в день весілля рослина спричинить за собою постійні скандали між молодятами і швидке розірвання шлюбу.

  75015f6b3633ac344e390915a2f35d3b Фікус Бенджаміна (каучуконосний): прикмети і забобони – можна тримати в будинку

  Фікус Робуста

  Головна відмінність від різновиду Бенджамін – більш щільні листки темно-зеленого кольору. Завдяки позитивним прикметам і забобонам цей вид фікуса можна тримати в будинку або офісі – він очищає будь-яке приміщення від негативної енергії, а також робить позитивний вплив на роботу шлунка і кишечника.

  Для поліпшення обстановки в будинку і налагодження стосунків з родичами, листя повинні дивитися в західну сторону.

  7b7d3c6cbc4d113d927ee833cb59b9b5 Фікус Бенджаміна (каучуконосний): прикмети і забобони – можна тримати в будинку

  Фікус Мелані

  Невибагливий, має вигляд невеликого кущика. Рекомендації по розміщенню:

  • біля робочого місця – для усунення ознак втоми;
  • у коридорі – допоможе залучити гостей в будинок;
  • у спальні – налагодить сексуальні взаємини між подружжям.

  Не рекомендується ставити горщик з рослиною в самому центрі кімнати – це мінімізує його позитивний вплив.

  00b9e43ca77aea03136c9c0c6f46f372 Фікус Бенджаміна (каучуконосний): прикмети і забобони – можна тримати в будинку

  Фікус Кінкі

  Карликова різновид Бенджаміна, що має висоту не більше 40 сантиметрів і вузькі світло-зелені листочки. Рослина оберігає свого власника від дій недоброзичливців. У разі планування вагітності потрібно ставити в спальній кімнаті.

  557526a34f20174e3ea1ab7e40191725 Фікус Бенджаміна (каучуконосний): прикмети і забобони – можна тримати в будинку

  Як уникнути негативних наслідків

  Щоб уникнути негативу, рослина не рекомендується ставити далеко від сонячного світла, а також на північній і західній стороні. В цих місцях вона не буде підтримувати затишок і гармонійні взаємини в будинку.

  Спонтанне придбання нерідко обіцяє отримання великих грошей або добрих звісток незабаром. Важливо пам’ятати – фікус буде чинити на життя власника позитивний вплив лише за умови постійної турботи і догляду за ним без негативних емоцій.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради