Бравий Сержант Пеппер: оригінальний томат, його опис та відгуки про вирощуванні

Безсумнівно, це помідорне творіння американського селекціонера Дж. Хайнса не досягла такої популярності, як альбом «Бітлз», у назві якого фігурує загадковий Сержант Пеппер. Однак багато фермерів по всьому світу цінують цей томат. І не тільки його чудовий зовнішній вигляд підкорює серця, але і відмінні смакові якості. Ознайомтеся з описом сорту, і, можливо, ви поповните ряди його прихильників.

bravyjj serzhant pepper: originalnyjj tomat, ego opisanie i otzyvy o vyrashhivanii8 Бравий Сержант Пеппер: оригінальний томат, його опис та відгуки про вирощуванні

Детальний опис сорту

Сержант Пеппер (Sgt pepper’s) відноситься до антоціановим томатам. Це означає, що в них присутня пігмент антоціан, що забарвлює плоди в синьо-фіолетові кольори. Погляньте на фото Пеппера – на підставі серцеподібної форми томата залягли глибокі темно-фіолетові тіні. Антоціани не тільки надали екзотичності сорту, але і збагатили його антиоксидантами.

Кущі томату високі (до 2-х м), але при цьому стебло тонкий, нагадує ліану. Листя темного кольору, пониклая, вузька. Помідорна кисть велика, широка, на кожній визріває 5-6 ароматних червоно-фіолетових «сердець», вага яких варіюється від 100 до 300 р. З одного куща отримують 3-4 кг врожаю.

М’якоть помідора м’ясиста, насичено-малинова. Смак солодкий, доповнений легкою цитрусовою кислинкою.

Увага! Вона відмінно росте у відкритому грунті, але якщо хочете отримати більший врожай з кожного куща, то вирощуйте його в тепличних умовах.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий,

75-80 днів

Индетер-минантный,

180-200 см

Універсальний Для теплиць і відкритого грунту 100-300 Теплиця – 15-17 кг

Відкритий грунт – до 15 кг

Малиновий з фіолетовим Серцеподібна форма

Основні переваги та недоліки

Сержант Пеппер крім екзотичного виду володіє масою інших достоїнств:

 • тривалий плодоношення, аж до настання заморозків (це актуально як для теплиці, так і для грядки);
 • добре дозаривается, не втрачаючи при цьому свого унікального виду;
 • відмінні смакові якості, найбільш ціновані в свіжому вигляді і соусах;
 • шкірочка тонка, проте розтріскування не спостерігається;
 • стійко переносить мінливість погоди;
 • добре відгукується на добрива;
 • висока стійкість до багатьох томатним недуг.

Однак є кілька крапель дьогтю в бочці переваг Сержанта Пеппера:

 • насіння можна роздобути тільки в приватних колекціях, і бажано брати відразу з декількох джерел;
 • лежкість слабка;
 • у затіненні врожайність знижується.

bravyjj serzhant pepper: originalnyjj tomat, ego opisanie i otzyvy o vyrashhivanii9 Бравий Сержант Пеппер: оригінальний томат, його опис та відгуки про вирощуванні

Рада. Щоб домогтися найбільш вираженою краси плодів, вирощуйте томат в місці, добре освітленому сонцем. Саме так повною мірою проявить себе пігмент.

Особливості агротехніки та відгуки

Щоб якості, покладені цього сорту, максимально проявилися, необхідно дотримуватися правил:

 • Вирощувати розсадним методом.
 • Серед розсади краще вибирати рослини з темним стеблом – це дасть найбільші шанси, що томат буде повністю відповідати оригинатору.
 • Потребує пасинкування, хоч пасинків і мало.
 • Формувати кущ в ОГ краще в 1-2 стебла, для теплиці підійде 2-3.
 • Враховуючи зростання і стрункість куща, необхідно підв’язувати до опори.
 • З різних форумів ми зібрали відгуки про цю неординарну томаті.

  Антоніна з Смоленській обл. пише: «Сорт порадував: бадилля мало, пасинків не нагнав особливо, красивий зі всіх сторін! Помідорчики вийшли фіолетово-бордовими».

  Ігор з Ярославської обл. ділиться, що вирощував Сержанта в двох різних теплицях, формував стовбур в 3-4 стебла, додатково підгодовував томати. В результаті отримав урожай соковитих і збалансованих за смаком помідорів з бездоганним виглядом.

  Галина з Уфи в останніх числах вересня зібрала в теплиці томати глибокого фіолетового забарвлення, і що її особливо вразило – усі вони були з «носиком». З першого погляду навіть і на томати несхожі.

  Світлана з Ставропольського краю не приховує свого захоплення: «Це мій улюбленець! Захоплювалася все літо! Набувала з трьох джерел, вийшли трохи різні. Одні томати більше і більше глянцеві, другі дрібніше і матові, але смак насиченішим і швидше дозріли. Третій варіант посадила в саду, на грядці, вів себе відмінно, нічим не хворів, вага плодів по 200-300 г».

  Упевнені, вас не залишив байдужим цей незвичайний у всіх відносинах помідор. Залишається роздобути насіння і виростити на заздрість усім заморську дивину.

  Помідори в теплиці: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради