В’єтнамський Новий 2020 рік: якого числа, традиції

 Вєтнамський Новий 2020 рік: якого числа, традиції

Новий рік — один з найважливіших днів у В’єтнамі. За традицією люди багато веселяться, радіють і шумлять. Кожне покоління дбайливо передає наступному чимало цікавих новорічних традицій. У В’єтнамі свято називають словом «Тет». Новий рік є не тільки урочистим днем, але й приводом проявити повагу до старших, вшанувати пам’ять покійних.

Дата святкування

Яскраве торжество приваблює безліч туристів з усього світу, які з року в рік цікавляться датою в’єтнамського Нового року. Щоразу свято випадає на новий день залежно від місячного календаря. Тет — символ приходу весни і довгоочікуваного сезону дощів. Майже завжди дата святкування збігається з Новим роком за китайським календарем, проте зрідка трапляються винятки (приблизно 3-4 рази за 100 років).

У 2020 році в’єтнамський Новий рік випадає на 25.01. Веселощі зазвичай триває від 3 днів до тижня, але багато обряди проводяться безпосередньо в переддень свята. Туристам важливо пам’ятати, що в дні урочистостей закриті практично всі організації, включаючи магазини. Продукти та інші необхідні речі слід купувати до початку свята.

 Вєтнамський Новий 2020 рік: якого числа, традиції

Підготовка до свята

В’єтнамці щоразу з трепетом і радістю чекають настання Нового року, тому готуються до свята завжди заздалегідь. Перерахуємо кілька головних передноворічних традицій у В’єтнамі:

  1. Прибирання. Вдома все ретельно відмивають і вичищають, сміття і викидають непотрібні предмети. За звичаєм у прибиранні завжди беруть участь і діти. Господар будинку особисто займається очищенням вівтаря. Присадибна ділянка двір також приводять в порядок, щоб розташувати до себе небесних покровителів.
  2. Покупка нового гардеробу. В’єтнамці щоразу традиційно зустрічають свято в новому одязі, тому сімейний похід по магазинах обов’язково входить в список передноворічних клопотів.
  3. Підготовка будинку. Замість мішури і святкових кульок в’єтнамці використовують гілочки фруктових дерев (символ щастя). У багатьох будинках можна побачити маленькі мандаринові дерева, їх зазвичай прикрашають гірляндами та червоними ліхтариками.
  4. Встановлення новорічного дерева. Місце ялинки у В’єтнамі займає бамбук, який росте практично біля кожного будинку. Для залучення благополуччя і удачі стовбур ретельно замотують тканиною червоного кольору. Верх бамбука прикрашають маленькими дзвіночками, відганяють духів. Важливим атрибутом є лампа. Її прикріплюють до дерева для освітлення дороги душам покійних рідних.

За тиждень до Тета в’єтнамці обов’язково проводять ритуал прощання з Кухонним богом. Проводи покровителя дуже важливі для кожної сім’ї. За повір’ям він кожен раз приходить до Нефритового імператора і докладно розповідає про події минулого року. Для проведення обряду необхідні особливі пожертви з паперу. Закінчують важливий ритуал, випускаючи в річку кілька коропів.

Головні традиції

Під час свята всі жителі країни приміряють нові одягу. В’єтнамці на Новий рік дарують один одному подарунки і ходять в гості до друзів і знайомих. Але прийти в чужий будинок можна тільки на запрошення господарів. Найчастіше в якості презенту підносять гроші. Монети повинні бути новими, але маленького номіналу. Грошовий подарунок акуратно загортають у червону упаковку, цей колір символізує удачу і благополуччя. У рідкісних випадках господарям будинку дарують вбрання або інші невеликі презенти.

 Вєтнамський Новий 2020 рік: якого числа, традиції

Традиційно на свято збирається разом вся сім’я. Але саме торжество завжди проходить на свіжому повітрі. Вулиці яскраво висвітлюються численними феєрверками та залпами салютів, туристів вражають незвичайні шоу з вогняними фокусами, а радісні звуки дзвіночків і барабанів підтримують урочисту атмосферу і загальні веселощі. Вважається, що шум здатний вигнати недобрих духів. А вже після яскравою і веселою зустрічі Тета в’єтнамці повертаються в свої квартири.

Рано вранці наступного дня всі йдуть в храм, щоб поставити на вівтар даріння (солодощі, фрукти тощо). Згідно забобонам це необхідно, щоб душі померлих рідних також могли відсвяткувати прихід Нового року. У перших день Тета у В’єтнамі проходить барвистий фестиваль. На вулицях можна побачити великих різнокольорових драконів, поруч з ними йдуть люди з барабанами. У кожному храмі голосно дзвенять дзвони. Подібні дії також спрямовані на вигнання злих духів, але в результаті зазвичай залучають і чимало туристів.

Святковий стіл

Новорічні страви в різних частинах країни відрізняються. На півночі В’єтнаму, як правило, готують свинину з бамбуком, коропа і традиційний холодець. На півдні країни воліють свинину з кокосовим молочком. Гостей часто пригощають фаршированої гіркою динею. На кожен святковий стіл обов’язково кладуть свіжі фрукти (мандарини, банани, помело і т. д.) та овочі (горох, ріпу, моркву).

 Вєтнамський Новий 2020 рік: якого числа, традиції

Загальним для всіх жителів країни стравою є пиріг квадратної форми зі свинини, рисової крупи, зеленого горошку та цибулі (баньчынг). Начинку загортається в бамбукові листя. Пиріг втілює плодючу землю, яка цілий рік годує людей. Страва готується за старовинним рецептом, а час роботи над частуванням становить майже цілу добу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!