Коли і як пікірувати розсаду перцю. 2 способи пікіровки і догляд за розсадою

Виростити солодкий перець часом досить складно, оскільки це досить примхлива і примхлива культура. Одним з важливих моментів є вирощування пікіровка перців. Неправильне її проведення пізніше знижує врожай, а іноді призводить до загибелі рослини.

Звичайно, вирощують перець і без пікіровки, але тільки тоді, коли насінина висівається відразу у велику ємність. Але такий спосіб часом не виправдовує себе: насіння можуть не зійти, а сіянці виростають поганої якості. А отже, ємності з розсадою і місце на підвіконні були витрачені даремно.

Останнім часом городники частіше використовують метод пікіровки розсади з пелюшок. Цей спосіб має чимало переваг на відміну від класичного варіанту. Хоча останній спосіб досі часто використовується городниками. Розберемо ці 2 способи пікіровки докладно.

kogda i kak pikirovat rassadu percev 2 sposoba pikirovki i ukhod za rassadojj82 Коли і як пікірувати розсаду перцю. 2 способи пікіровки і догляд за розсадою

Коли пікірувати розсаду перців

Зазвичай пікіровка перців проводиться через 15-20 днів після посіву насіння. Однак, у кожному випадку дивляться по зовнішньому вигляду рослини і наявності двох справжніх листків. Головне, при пікіровці маленьких сіянців будьте обережні з виїмкою розсади з грунту. Поспішати не потрібно, тому що чим старше перець, тим він легше перенесе пересадку.

Пересаджуючи сіянці, відбирають тільки здорові і міцні паростки. Хворі і кволі відбраковуються. З них, навіть якщо їх виходити, все одно не отримати доброго врожаю. Важливим критерієм відбору служить білий міцний корінець. Якщо він коричневого кольору, не шкодуйте, викидайте такий сіянець.

kogda i kak pikirovat rassadu percev 2 sposoba pikirovki i ukhod za rassadojj83 Коли і як пікірувати розсаду перцю. 2 способи пікіровки і догляд за розсадою

Коли проводити пікіровку за Місячним календарем

Прихильникам посадки рослин за Місячним календарем слід звернути увагу на ці числа в 2019 році:

 • Сприятливі дні для пікіровки – 4, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 26 березня;
 • Несприятливі дні – 3, 5, 6, 21, 31 березня

Тим, хто посіяв насіння перців пізніше, у квітні розсаду пересаджують перців в найбільш сприятливі дні: 2, 7, 11 квітня.

Класичний спосіб пікіровки перців

Пікіровка – пересаджування підросла загущеною розсади загального контейнера в окремі горщики або в іншу ємність, але з більш рідкісною посадкою. Зазвичай процедура пікірування проводиться у стадії утворення перших двох справжніх листочків. Саме в цей час сіянці сповнені життєвих сил, які допомагають їм швидше адаптуватися в нових умовах, не хворіти і швидше рушити в ріст.

Навіщо пікірують розсаду перців? Противники пікіровки стверджують, у її процесі ушкоджуються тендітні корінці, і рослина болісно переживає пересадку, зупиняючись у зростанні. Прихильники вважають, пікіровка, навпаки, корисна, вважаючи, що подібна процедура зміцнює рослина. А невелика затримка в рості тільки корисна, попереджаючи витягування сіянців.

Пересадка перців

 • За 1-2 години до пересадки розсаду у загальній ємності добре поливають. Викопувати сіни з сухого грунту можна, корінці в цьому випадку обов’язково травмуються.
 • Тим часом приготуйте ємності, куди будете пересаджувати сіянці – контейнерні ящики або одноразові стаканчики місткістю не менше 200 мл;
 • Насипте в ємності живильний грунт шаром в 10 см, зробіть на поверхні ґрунту борозенки, а потім товстої паличкою зробіть поглиблення до самого дна на відстані 5 см один від одного;
 • Обережно, поддевом розсаду виделкою або маленькою лопаткою, із загального ящика дістають саджанець разом з грудкою землі, намагаючись не пошкодити корінці рослини.
 • Ставимо рослина разом з грудкою землі у заглиблення, присипаємо його землею, злегка притискаючи до стеблинки.
 • Полив

  Відразу після пікіровки рослина не поливають. Вологи, що залишилася з грудкою землі, рослині вистачить на 5-6 днів. Тому перший полив проводять не раніше цього терміну слабо-рожевим розчином марганцю.

  Надалі розсаду поливають приблизно раз в 5-6 днів. Кратність поливу залежить від того, в яку ємність пікірували саджанець. Так, у 200-грамовій склянці земля пересихає швидше, значить доведеться і частіше поливати. У великому стаканчику або ящику, полив проводиться рідше.

  Суцільний полив не проводять, треба щоб земля була вологою, але не сирий. Полив проводиться по борозенках, залишаючи сухими валики з розсадою. Інакше розсада легко поразится чорною ніжкою, небезпечним захворюванням розсади, що приводить до загибелі рослини.

  kogda i kak pikirovat rassadu percev 2 sposoba pikirovki i ukhod za rassadojj84 Коли і як пікірувати розсаду перцю. 2 способи пікіровки і догляд за розсадою

  Підживлення

  Проводити підгодівлю в цьому випадку не обов’язково, оскільки поживних речовин в загальному ящику і вже пересаджених ємностях вистачає до тієї пори, коли перці будуть висаджуватися в теплицю або відкритий грунт.

  Пікіровка розсади перців в пелюшки

  Пелюшка – звичайний пакувальний матеріал з прозорих поліетиленових пакетів розміром 20х30 см. Такий метод має чимало переваг. Найголовніше – економія простору. Крім того, пересаджуючи рослини таким чином, забезпечується повне збереження корінців. Так розсаду пересаджують будь-яких овочевих культур, навіть капусти.

  Оскільки цей метод з’явився не так давно, деякі плутають пелюшки і равликами. Равлик використовується з метою пророщування насіння та підготовки рослини до пікіровці. А пелюшка призначена для вирощування розсади аж до її пересадки у відкритий грунт.

  kogda i kak pikirovat rassadu percev 2 sposoba pikirovki i ukhod za rassadojj85 Коли і як пікірувати розсаду перцю. 2 способи пікіровки і догляд за розсадою

  Як пікірувати в пелюшки розсаду перців

  Перш за 1-2 години до пересадки, добре пролийте сіянці в равлику, так вони легше дістається з землі, а корінці не травмуються. Роль пелюшок грають звичайні поліетиленові пакети. Довгі брати не варто, інакше з ними важче працювати.

  Також заздалегідь підготуйте землю для пелюшок. Суху землю зволожте до стану помірної вологості, щоб при стисканні в долоні вона ліпилася в грудку. Щоб не з’явилася чорна ніжка на розсаді, земля і вода повинні бути теплими.

  Пересадка – покрокова інструкція

  Потім приступають безпосередньо до пересадки.

 • На розгорнутий пакет насипають 2-3 ст. л. вологого грунту. Якщо вона здасться сухий, обприскати її з пульверизатора теплою водою. Але сильно мочити не треба, щоб з неї вода не стікала;
 • Потім акуратно розгорніть равлика до перших сіянців. Обережно візьміть сіянець і покладіть його на землю на пелюшки так, щоб він був заглиблений на тому ж рівні, що і в равлику. ;
 • Потім на корінець накладають ще 1-2 ст. л. землі і пелюшку (пакет) загортають рулетиком. Із-за вологості землі конструкція не розсипається. Постарайтеся, щоб саджанець опинився в середині рулону;
 • Так дійте, поки не розгорнете всю равлика і не пересадите всі сіянці;
 • Отримані рулончики щільно складають в піддон, роль якого грає звичайна коробка з-під торта або прозорий контейнер, але без отворів. Для запобігання загнивання на дно коробки насипають тирсу шаром в 2-3 див. Вони вбирають в себе зайву вологу, а за рахунок своєї пухкості і повітропроникності створять сприятливий мікроклімат.
 • Якщо розсада призначена для відкритого грунту, її висаджують парами. Таким чином рослини міцніше стоять в землі і підтримують один одного.

  kogda i kak pikirovat rassadu percev 2 sposoba pikirovki i ukhod za rassadojj86 Коли і як пікірувати розсаду перцю. 2 способи пікіровки і догляд за розсадою

  Заглиблювати або не заглиблювати розсаду?

  Стебло перцю не здатний утворювати додаткові корені, як, наприклад, томати. Заглиблення черешка призводить до загнивання кореня і чорної ніжці. Тому при пікіровці стебло висаджують до тієї точки заглиблення, що і при вирощуванні до пікіровки.

  Відео “Пікіровка розсади перців в пелюшки”

  Догляд за розсадою в пелюшках

  Перша підгодівля проводиться через 2 тижні після пікіровки, друга – через 10 днів після першої органічним або комплексними добривами.

  Ознакою хорошого розвитку розсади перцю є, пофарбована блідо-зелений колір, маківка, в той час, коли основна маса листя має темно-зелене забарвлення.

  Якщо розсада росте на підвіконні, не забувайте контейнер час від часу повертати, тоді розсада не витягується і росте рівномірно.

  Відразу, як тільки распикируете розсаду, не ставте її під яскраве світло. Дайте їй спокійне розсіяне освітлення на період адаптації. Але надалі пам’ятайте, що доосвітлення розсади треба буде забезпечити, так як перець дуже вимогливий до освітлення. Якщо у розсади починають бліднути листя і стебла, або стоншуються і подовжуються междуузлия, значить їй не вистачає світла.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради