Томат великоплідний Гігант Новікова: важливі характеристики, опис агротехніки, відгуки

Томат з назвою Гігант Новікова цінується любителями особливо великоплідних сортів. В хороший сезон при певних умовах городники збирають помідори масою понад 1 кг, При цьому за описом культура дуже урожайна. У чому плюси і мінуси томату? У статті зібрані відповіді від селекціонерів і дачників.

tomat krupnoplodnyjj gigant novikova: vazhnye kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, otzyvy38 Томат великоплідний Гігант Новікова: важливі характеристики, опис агротехніки, відгуки

Детальний опис сорту

Цей томат — дійсно один з рекордсменів за габаритами плодів. Середня маса помідори — 0,5 кг. Окремі екземпляри з нижніх кистей досягають 1-1,3 кг (при формуванні индетерминанта в 1 стебло). З цієї рослини садівники збирають урожай відрами, але тільки в сезони з хорошою погодою. Можливо, з-за примхливості і коливань головних параметрів сорт не включений до Держреєстру РФ.

Увага! Незважаючи на любительську селекцію томату, його насіння випускають великі виробники (Аеліта, Сибірський сад і ін) і приватні колекціонери.

Біф-плоди іноді бувають частково деформовані із-за сильної ребристість (див. фото). Але на смак зовнішній вигляд не відображається. М’ясиста м’якоть досить соковита, солодка і дуже запашна. Томати зріють китицями по 3-4 шт. Листя великі, помідорні.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-120 днів) Индетерми-нантный (1,8-2,2 м) Салатний, соусний Універсальний У середньому 400-700 Близько 20 при будь-яких способах вирощування Рожево-малинові, плоско сильноребристые, з великим числом гнізд

Переваги і недоліки біф-томату

У Гіганта Новікова маса позитивних характеристик:

 • Відмінний цукристий смак. З помідорів виходять густі пасти, соки, соуси. У свіжому вигляді томати наділяють нарізки і салати приємним ароматом.
 • Відмінна врожайність. З одного куща садівники збирають за сезон 4-7 кг.
 • Розтягнуте плодоношення. Останні томати встигають перед осінніми заморозками.
 • Стійкість до шкідників і томатним захворювань — вище середнього.
 • Порівняйте ці якості з мінусами сорти:

  • схильність тонкої шкірки до розтріскування за час дозрівання;
  • слабкі показники лежкості і збереження під час перевезення;
  • неможливість цільноплодової консервації;
  • чутливість томата до перепадів температур, високої вологості і посухи;
  • необхідність заходів захисту від фітофторозу;
  • потреба в додатковому догляді: пасинкуванні, формуванні, закріпленні на шпалері.

  tomat krupnoplodnyjj gigant novikova: vazhnye kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, otzyvy39 Томат великоплідний Гігант Новікова: важливі характеристики, опис агротехніки, відгуки

  Увага! Фахівці радять дачникам середньої смуги, подібних або більш холодних по клімату регіонів висаджувати сорт лише в теплиці. Але місцеві томатоводы мають позитивну практику вирощування томата і на відкритій ділянці в саду.

  Особливості агротехніки та відгуки про крупноплодном сорті

  Для посадки томату необхідна розсада. Посів через 60-65 днів до перенесення молодих рослин в грунт. Розташовуйте на 1 кв. м не більш 4-х примірників. Найбільш ефективним в плані урожайності визнано формування куща в 1 стебло.

  Сорт популярний в середовищі садівників-любителів. У тематичних інтернет-спільнотах про нього багато відгуків. Дачниця Ангеліна (Підмосков’я) розповіла про свій багаторічний досвід і продемонструвала фото врожаю. Кисть з однієї рослини на її тепличної грядці наповнює відро. У смаку є кислинка, але вона гармонійно поєднується з солодкими нотами.

  Олександр ростить томат в захищеному піщаному грунті в тому ж регіоні. Врожаями він задоволений. Але в несприятливі роки їх середня маса на один кущ може падати до 1-1,5 кг. Садівник зробив висновок: сорт любить сонце і стабільне тепло.

  Валентині (Хакасія) томат в тепличному варіанті теж сподобався. Але мінуси переважили — від подальшого вирощування жінка відмовилася. З-за інтенсивного утворення зелені плоди вийшли дрібніше. Та й врожайність виявилася нижче.

  Гігант Новікова — томат для їжі тут і відразу. Для нормального плодоношення йому потрібно створити умови. За це він порадує вас величезними врожаями.

  Гігант Новікова: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради