Чи можна одружитися в 2020 році: сприятливі дні для весілля

mozhno li zhenitsya v 2020 godu: blagopriyatnye dni dlya svadby4 Чи можна одружитися в 2020 році: сприятливі дні для весілля

У багатьох народів весілля у високосний рік, яким буде 2020, вважається невдалою ідеєю, але це зовсім не заважає мільйонам людей по всьому світу укладати шлюби в цей період. Щоб вирішити для себе, чи можна одружуватися в 2020 році, варто розглянути, чому в нього така несприятлива репутація. Має вона раціональне підставу або це лише забобони, не підтверджені реальними фактами?

mozhno li zhenitsya v 2020 godu: blagopriyatnye dni dlya svadby5 Чи можна одружитися в 2020 році: сприятливі дні для весілля

З точки зору забобонів

Високосний рік настає раз на чотири роки і триває на день довше за своїх попередників. Це своєрідне «винахід» людства, що дозволяє привести у відповідність астрономічний час і земної календар, але з ним пов’язано безліч негативних прикмет, особливо стосуються весілля. Ще в часи Русі він вважався часом диявола, який приходить, щоб нести людям біду і сварки. В цей час сватам давали відпочинок, але дівчата могли самостійно сватати вподобаного хлопця. Досить було прийти до його будинку і сісти в очікуванні на лавку, не розмовляючи і нічого не просячи. Найбільш відчайдушні могли сидіти кілька днів, але, як тільки господарі будинку заводили з нею розмову, дівчина вважалася прийнятою в сім’ю, незалежно від бажання сина, і він зобов’язаний був одружитися. Нічого дивного, що велика частина подібних шлюбів була м’яко кажучи нещасливою. Звідси пішло повір’я, що шлюби, укладені у високосний рік, не принесуть нічого доброго подружжю і сімейне життя не заладиться. Крім того, в народі побутує думка, що в цей період бажано уникати будь-яких починань і змін, кардинально змінюють життя, і навіть розлучатися. Але в сучасному житті навряд чи можливо провести 366 днів, не плануючи і не здійснюючи нових справ.

mozhno li zhenitsya v 2020 godu: blagopriyatnye dni dlya svadby6 Чи можна одружитися в 2020 році: сприятливі дні для весілля

Тим, хто частково вірить в забобони, але при цьому збирається одружитися в 2020 році, можна порадити «убезпечити» майбутній союз допомогою інших повір’їв, які закликають удачу. Наприклад, під час вінчання в церкві нареченому і нареченій потрібно вимовити: «Вінчаю вінцем, а не високосним кінцем». Вважається, що ця фраза зміцнить шлюб, незважаючи на його укладення в високосному році. Народні прикмети також рекомендують:

 • не влаштовувати незадовго до весілля гучні гуляння в будинку нареченої, оскільки вони можуть сполохати щастя;
 • вибирати плаття нареченої як можна довше для більш довгого і щасливого шлюбу;
 • не озиратися назад по дорозі до місця реєстрації шлюбу;
 • покласти в собі взуття по монетці;
 • не надягати нареченій обручку поверх рукавички, що обіцяє в майбутньому розлучення;
 • не продавати весільні речі нареченої (плаття, фату, туфлі), оскільки разом з ними можна продати сімейне щастя;
 • застеляти наступні три річниці скатертиною, якою був покритий весільний стіл молодят.

mozhno li zhenitsya v 2020 godu: blagopriyatnye dni dlya svadby7 Чи можна одружитися в 2020 році: сприятливі дні для весілля

Можна одружуватися у високосний рік

З високосним роком пов’язано величезна кількість прийме. Більшість з них відносяться до весілля і улюбленим справам, які можуть кардинально змінити життя. У давні часи високосний рік був роком нареченої. За традицією в такий рік саме нареченої перші сватали нареченого. При цьому відмовляти їм було не можна. З цим пов’язано і таку велику кількість невдалих шлюбів, укладених у високосний рік. Саме з такої традиції і пішло повір’я, що шлюб у високосний рік обов’язково буде нещасливим.

Основним мінусом укладення шлюбу у високосний рік є забобони. Родичі та рідними будуть відмовляти щасливу пару одружитися цього року. А розмови про те, що пара може розлучитися через одруження у високосний рік, може довести молодих людей до депресії, сварок і вже внаслідок цього і до розриву відносин.

Але для людей, які люблять один одного, не звертають уваги на прикмети і розмови на цю тему, шлюб обов’язково буде щасливим. До того ж, за церковними канонами, немає ніякої заборони на одруження і проведення вінчання у високосний рік. Мало того, церква засуджує забобони, які спрямовані на руйнування віри і взаємної любові людей.

Думка церкви

За церковними канонами немає ніяких підстав забороняти одруження чи обряд вінчання високосний рік. В Біблії які-небудь заборони на цю тему теж не згадуються. Головним завжди залишаються щирі почуття між майбутніми подружжям і їх бажання добровільно скріпити свій союз перед Богом.

Крім того, церква не заохочує народні забобони, вважаючи їх пережитком язичницького минулого, яке не має нічого спільного з істинною вірою. Єдиним обмеженням для проведення вінчання, як в будь-який інший рік, є тільки напередодні великих церковних свят, дні постів (Великого, Річного, Різдвяного, одноденних) і поминання покійних, масляного, великодньої та троїцької тижня.

Думка астрологів

З точки зору астрологів, дата весілля дійсно впливає на щастя подружжя, але високосний рік тут не при чому. Він вважається початком нового циклу, тому важливі рішення, як одруження, повинні бути ретельно обдумані. Але визначальним фактором для міцності і тривалості союзу буде швидше розташування планет, зірок і інших астрологічні характеристики дати одруження. Щоб підібрати найбільш сприятливі дні можна звернутися за індивідуальною консультацією до астролога або орієнтуватися на загальні рекомендації:

 1. За місячним календарем ідеально підходять 3, 6, 17 і 27 дні. Несприятливими 9, 12, 19, 20, 23 і 29 дні.
 2. За положенням місяця в знаках зодіаку. Сприятливим буде її знаходження в знаках Тельця, Ваг і Раку, менш вдалим – Риби, Лева, Стрільця, найбільш невідповідним – у знаку Водолія або Скорпіона.
 3. За датами народження нареченого і нареченої. Вибираючи місяць одруження, бажано віддати перевагу тим, які слідують на 3, 4, 6, 9 і 10 місяці після народження.

mozhno li zhenitsya v 2020 godu: blagopriyatnye dni dlya svadby8 Чи можна одружитися в 2020 році: сприятливі дні для весілля

Проти забобонів

Тим, хто ще сумнівається, чи варто одружуватися в 2020 році, можна нагадати, що за високосним будуть роки вдови, вдівця, тому сприятливу дату можна прочекати ще кілька років, але це нікому не буде гарантувати міцний і тривалий шлюб. Краще розуміти, що сімейне життя залежить не від кількості днів у календарі або народних прикмет, а від самої пари, їх способу мислення і здатності працювати над відносинами разом.

До того ж важливою перевагою весілля в 2020 році може стати безліч вільних варіантів при виборі весільного фотографа та відеограф, бажаної дати, місця розпису та проведення банкету. Все це завдяки численним забобонним парам, які вирішили для себе відкласти дату весілля на інший час.

Сприятливі дні для весілля у високосний рік 2020

Якщо ви не хочете відкладати цей важливий крок у своєму житті і готові укласти шлюб в цьому році, варто знати, які дні для цього найкраще підходять. Для забобонних людей це допоможе компенсувати негативну енергетику високосного року. Вирахувати найбільш вдалі дні для весілля допоможуть астрологи. Однак якщо ви не плануєте звертатися до фахівців даного профілю, зверніть увагу на загальні рекомендації.

Якщо планується весілля у високосний рік 2020, сприятливі дні такі:

 • Найбільш вдалими місяцями в цьому році є вересень, жовтень, березень і травень.
 • У вересні краще призначати весілля на 18 число або будь-який день наприкінці місяця.
 • У травні найкращими датами є числа з 15 до 27.
 • У лютому найкраще одружитися з 20 по 25 число.
 • У листопаді можна одружуватися в будь-який день з 3 числа.
 • Вдалі дні для одруження в серпні: 12, 13, 15 і 18 число.
 • Для незабобонна людей будь-день, коли немає посту, вдалий. До того ж у такому разі ви зможете повінчатися.

mozhno li zhenitsya v 2020 godu: blagopriyatnye dni dlya svadby9 Чи можна одружитися в 2020 році: сприятливі дні для весілля

Переваги одруження у високосний рік

Якщо ви не можете прийняти рішення, чи варто одружуватися в 2020 році, варто знати і переваги весілля у такий рік. Завдяки забобонним людям, кількість весіль у цьому році буде менше, ніж зазвичай. Таким чином, у вас буде більше можливостей знайти хорошого фотографа, замовити ресторан або вибрати зручний час і дату в Загсі. За статистикою в такий рік весіль на 15% менше ніж у будь-якій іншій. Але головне – якщо у відносинах є любов і взаєморозуміння, то немає жодної розумної причини відкладати такий важливий крок.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!