Жовта імперія F1 – частинка сонця на вашій грядці. Опис культивування гібридного томату

Желтоликий томат з фантастичним смаком, радує раннім врожаєм. Так коротко можна сказати про гібрид Жовта імперія від агрофірми «Партнер». А щоб з’ясувати подробиці його вирощування, дізнатися про переваги та рекомендаціях фермерів, необхідно прочитати опис в статті.

zheltaya imperiya f1 – chastica solnca na vashejj gryadke opisanie kultivirovaniya gibridnogo tomata20 Жовта імперія F1 – частинка сонця на вашій грядці. Опис культивування гібридного томату

Опис сорту

Істинно жовтих томатів вкрай мало в помідоровому світі, і поява Жовтого імперії було з натхненням прийнято любителями незвичайних культур. І дійсно, томат не залишає байдужим нікого, хто хоч раз на нього поглянув (вживу або на фото). Елегантна серцеподібна форма великого желтоплодного томату притягує погляди і манить приємним ароматом. А вже смак помідори, пробували його описують як фантастичний – збалансовано солодкий з фруктовим післясмаком.

Ростуть ці сонячні плоди на високих (до 2 м) кущах з міцними гілками. Перша кисть закладається над 9-10 листом, а подальші слідують через три. З кожної кисті звисає 5-7 великих (за 250-450 г) томатів з легкої ребристістю у плодоніжки. Урожай можна збирати вже на сотий день після сходів і аж до кінця жовтня (останнє актуально для середньої нечорноземної зони РФ).

На розрізі томат яскраво-жовтого кольору, з однорідною м’ясистою м’якоттю. Насіннєвих камер багато, але вони слабо виражені.

Увага! Оригінатором гібрида рекомендовано вирощування томата в умовах закритого ґрунту, однак культура добре себе проявляє і в ОГ, за умови відповідного температурного режиму.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий, 100-110 днів Индетерми-нантный, до 200 см Для свіжого вживання Для теплиць і ОГ 250-450 Теплиця: 18 кг

Відкритий грунт: 15 кг

Жовтий. Серцеподібна форма.

Багатокамерний

Про переваги та недоліки

Представлена культура володіє цілим рядом унікальних переваг:

 • Томат стійко переносить різкі коливання температур.
 • Володіє стійкістю до ураження бактеріальною плямистістю, а також вершинної і кореневої гнилизни.
 • Вишуканий смак і лимонний колір плодів припадуть до речі в салати, закуски, соках і інших стравах.
 • Тривалий плодоношення.
 • Висока врожайність.
 • З недоліків варто відзначити:

  • не підходить для консервування;
  • потребує надійної фіксації плодів;
  • у відкритому грунті дає меншу врожайність.

  Особливості агротехніки та відгуки городників

  Дотримуючись нехитрих правил вирощування, ви зможете домогтися тих характеристик томату і показників врожайності, що були передбачені селекціонерами гібрида.

 • Час посадки: лютий-березень.
 • Схема 50х50, тобто на 1 кв. м. можна розмістити 4 рослини.
 • У теплиці кущі формувати в 2 ствола, у відкритому грунті – 2-3.
 • Своєчасно збирати дозрілий урожай, щоб продовжити плодоношення до останніх чисел жовтня.
 • zheltaya imperiya f1 – chastica solnca na vashejj gryadke opisanie kultivirovaniya gibridnogo tomata21 Жовта імперія F1 – частинка сонця на вашій грядці. Опис культивування гібридного томату

  Ті, хто вже досвідченим шляхом оцінив жовтоплідний томат, поспішають поділитися враженнями.

  Світлана з Ленінградської обл. пише: «Давно хотіла виростити жовті томатики, і в цьому році зважилася, посадила кілька кущиків Жовтої імперії. До цього вже вирощувала помідори цієї ж фірми (Малинову імперію), і залишилася ними задоволена. А на жовті томатики, коли вони почали кольором наливатися не могла надивитися, так вони мені сподобалися. В салаті просто смакота, а сік незвичайного лимонного кольору дуже полюбився дітям».

  Станіслав з Майкопа зазначає: «До гібридів упередження не маю, поважаю їх за врожайність і стійкість до хвороб. З сортами одна морока. Ось і цей томат мене не розчарував, а тільки порадував – не хворів, і виніс різке похолодання. Буду і в наступному сезоні його вирощувати».

  Марина Василівна з Глущевки додає: «Колір, звичайно, радує, але головне ж в томаті смак! Як прийду у теплицю провідати своїх обитальцев, так і не втримаюсь – з’їм одну помідорки. Чоловік потім дивується, що мало томатів вродило, а я тільки посмеиваюсь».

  Знайомство з життєстверджуючим сонячним томатом підійшло до завершення, і якщо ви відносите себе до помідорним гурманам, обов’язково виростите цей гібрид, а потім поділіться своєю думкою.

  Жовта імперія: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради