Чи потрібен вам гіроскутер і як його обрати

Гіроскутер – це відносно новий вуличний транспорт, який працює на електричному двигуні. Він складається з планки, двох коліс по боках і ручки для переносу (якщо є кермо, то це вже сігвей, без ручки – гіроборд). Гіроскутер самобалансує за допомогою гіроскопічних датчиків, а повороти виконуються нахилом тулуба, тому навчитися кататись на цьому виді транспорту дуже легко. На відміну від велосипеда чи роликів на гіроскутері можна поїхати практично відразу, а для досконалого керування достатньо декількох разів катання.

На гіроскутері із задоволенням катаються діти та підлітки. Також він може використовуватися дорослими як транспорт, що допоможе дістатися на роботу.

1 3 Чи потрібен вам гіроскутер і як його обрати

Характеристики гіроскутерів

Ціни на гіроскутери різні, від 7-8 до 30 тисяч гривень.  Якісний великий гіроскутер можна придбати за 15-20 тисяч гривень, крім того на сайті Алло доступна безвідсоткова оплата частинами.

Щоб обрати модель, що підійде вам найбільше, потрібно проаналізувати наступні характеристики:

  1. Запас ходу. Різні моделі на одній зарядці можуть проїхати від 13 до 38 кілометрів.
  2. Максимальна швидкість. Може складати 14-20 км/год.
  3. Максимальне навантаження. Популярні моделі дозволяють кататися людям до 100 кг, є дитячі варіанти – до 70 кг і найбільші – до 120 кг.
  4. Потужність двигуна. Показники починаються від 700-800 кВт, то можна подолати навіть невеликий підйом (до 15°).
  5. Діаметр коліс. Розмір коліс варіюється від 8,5’’ до 11’’, найпопулярніші моделі – з діаметром 10,5’’, є й менші варіанти для дітей. Чим більші колеса, тим краща прохідність.
  6. Вага. Діапазон від 7 до більше 20 кг, вага залежить від діаметру коліс та розміру. В основному складає 10-15 кг.
  7. Інші корисні функції: фара, підсвічування коліс, пульт дистанційного управління, колонка.

Під час вибору електротранспорта звертайте увагу на можливість їздити по воді та діапазон температур, при яких можна ним користуватися.

Переваги та недоліки гіроскутера

Основною перевагою гіроскутера є те, що на ньому дуже легко навчитися кататися, адже він сам підтримує рівновагу. Потрібно небагато часу для його опанування – просто стаєш і їдеш. Щоб збільшити швидкість, потрібно лише нахилитися вперед, щоб зупинитись – нахилитися назад, керування відбувається за рахунок перенесення ваги тіла.

Другою перевагою гіроскутера є його відносно невелика вага. Тобто його можна носити із собою в сумці й брати в громадський транспорт.

Гіроборди та гіроскутери розвивають координацію рухів, корисні для вестибулярного апарату.

Прилад досить популярний у великих світових мегаполісах. В Україні він використовується частіше для розваг, можливо, тому що для комфортної їзди потрібна якісна рівна дорога. Наприклад, на бордюри його потрібно піднімати руками.

Гіроскутер – це крутий подарунок для молодих людей, підлітків, а також дітей від 6 років. Рейтинг найпопулярніших моделей можна побачити на сайті Алло, також там доступні більш дешеві гіроборди.

Не варто розглядати електротранспорт як виключно дитячий. Краще обрати універсальну модель для дорослих та дітей, і самостійно відчути переваги, доїжджаючи на роботу без заторів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради