Томат американської селекції Королівський пурпурний (Royal Purple): опис, агротехніка, відгуки

У гонитві за овочевий екзотикою вітчизняні садівники нерідко звертаються до насіння іноземної селекції. Оригінальність томату Royal Purple або Королівський пурпурний — фіолетових плодах. Смак за описом традиційний для культури, що не заважає дачникам вирощувати томат заради краси і врожайності.

tomat amerikanskojj selekcii korolevskijj purpurnyjj royal purple : opisanie, agrotekhnika, otzyvy16 Томат американської селекції Королівський пурпурний (Royal Purple): опис, агротехніка, відгуки

Опис сорту в деталях

Томат з такою назвою вивів відомий американський селекціонер Чи Гудвін з південно-західного штату Нью-Мексико. У РФ сорт не сертифікований. У Держреєстрі його немає. Томат теплолюбний, тому рекомендований до висадки в захищений ґрунт. Сортове насіння городники замовляють у оригінатора або набувають у колекціонерів або дрібних фермерів-селекціонерів.

Увага! Томат вивели на основі американського фиолетовоплодного сорти Cherokee Purple.

Темні фіолетові плоди на высокорослом кущі здалеку привертають увагу. Іноді на шкірці у плодоніжки є темно-зелена пляма. Селекціонери і садівники-любителі називають томат врожайним. Але точних даних не призводять. М’якоть помідора темно-червона, пахуча і досить смачна.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-120 днів) Индетерми-нантный (1,8-2 м) Універсальний Тепличний 250-300 близько 8 Фіолетово-коричневий, плоско-округлої або серцеподібної форми

Основні переваги і недоліки американського сорту

Розповсюджувачі насіння томату зробили акцент на зовнішніх даних плодів. При всій оригінальності вони мають звичайним помідорним смаком. Урожай відмінно підходить для будь-яких салатів, переробки соуси, соки, для цільноплодової консервації в банках. Інші плюси томату:

 • Стабільно урожайний. Так сорт характеризує сам Гудвін.
 • Інтенсивно розвивається, росте. Добре приживається в ґрунті після висадки розсади.
 • Доступний для розмноження. В камерах м’якоті багато насіння.
 • Невибагливий до погодних умов.
 • Має підвищену стійкість до дії збудників томатних захворювань.
 • Володіє нормальною лежкістю і транспортабельністю.
 • Недоліки у сорту теж є:

  • способи вирощування обмежені тепличним грунтом;
  • томату потрібна підв’язка до опорної конструкції;
  • максимальний урожай досягається тільки за умови формування і своєчасного пасинкування.

  tomat amerikanskojj selekcii korolevskijj purpurnyjj royal purple : opisanie, agrotekhnika, otzyvy17 Томат американської селекції Королівський пурпурний (Royal Purple): опис, агротехніка, відгуки

  Увага! На фото помітно: врожай може тріскатися на гілках. Ймовірно, це пов’язано з переливом грядки.

  Особливості агротехніки, відгуки дачників

  Томат вирощують розсадним методом. Молода зелень готова для пересадки в грунт за 55-65 днів з моменту прокльовування сіянців. Рекомендацій від оригінатора немає. Практикуючі дачники в РФ досвідченим шляхом визначили свої нюанси агротехніки. Кущ краще формувати в 2 стебла і висаджувати по 2 екземпляри на 1 кв. м. Рослина среднеоблиственное, тому йому не повинно бути душно в нормально аеріруемой теплиці.

  Увага! Допускається вирощування томата в горщиках.

  У Світлани з Псковської області «фіолетова» грядка плодоносила навіть в умовах холодного і дощового сезону. Жінка похвалила смак і врожайність і додала сорт в список улюблених. Валерій (Московська обл.) висаджував насіння пурпура від Валентини Редько. Сіяв пізно, на початку травня, врожайністю залишився незадоволений. Самі помідори справили на нього гарне враження, не рахуючи смакових характеристик. У своєму відгуку дачник припускає, що рослині не вистачило сонячного тепла.

  Аліса (Північний Кавказ) вирощувала оригінальні заокеанські насіння в горщиках. Частина сезону кущі провели в саду під відкритим небом. Тари об’ємом 10 л рослинам виявилося замало. Томат відрізнявся підвищеним споживанням води. Добре і довго (до морозів) зав’язував плоди, не хворів. Сподобався дачниця і за смаком, і за обсягами врожаю.

  Королівський пурпурний — незвичайний і продуктивний томат. Але у нього є і ряд значущих мінусів.

  300 сортів томата: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради