Гель для прання: рецепти, фірми-виробники

Змінити пральний порошок на гель для прання рекомендує більшість господинь. Це убезпечить одяг від нерастворившихся частинок, зробить тканина набагато м’якше навіть при пранні на низьких температурах. З його допомогою можна зберегти колір і носкість матеріалу, а також працездатність пральної машини. Можна вибрати з популярних торгових марок або приготувати самостійно з мила і соди.

gel dlya stirki: recepty, firmy proizvoditeli32 Гель для прання: рецепти, фірми виробники

Плюси і мінуси

Переваги гелю для прання:

  • Діє м’якше, ніж порошок.
  • Застосовується в меншому дозуванні.
  • Може застосовуватися при щоденному пранні.
  • Підходять для делікатних тканин.

Якщо на тканині є старі і важко отстирываемые плями, впоратися з ними за допомогою гелю не вийде. В цьому випадку використовують порошок і температуру води вище 40 град.

Гель для прання білизни часто випускається в спеціальних капсулах, оболонка яких підвищує результативність кошти і запобігають вимивання до моменту прання. У складі продукту менше аніонних поверхнево-активних речовин, більше катіонних, неіоногенних. Гелеве засіб застосовується для прання в пральній машині, але не при ручному режимі.

Ковпачок засобу має градацію, по якій зручно визначити необхідну дозування. Порошок містить пил, яка може дратувати слизову оболонку користувача, структура гелю уберігає людину від цього ефекту. Оскільки гель є розчином, то це найкращий засіб для волокон тканини, де не застряють частинки, як від порошку.

Фірми-виробники

gel dlya stirki: recepty, firmy proizvoditeli33 Гель для прання: рецепти, фірми виробникиНа полицях магазинів представлений широкий вибір товару, який володіє різними діями і кожен має свій аромат.

У промислових магазинах продаються засоби торгової марки «Міф», «Аріель», «Ваніш», «Ласка», «Умка». Користувачі відзначають хорошу результативність коштів «Тайд», Prosper, Amway. У продажу є продукція від Ecowoo, LION, Clean home, Fedora, PoshOne Ultimate Sweet Floral, «ТОП», «Персил». CJ Lion — гіпоалергенний засіб, у складі якого немає фосфатів. З дитячого асортименту продають «Ушастый нянь» і FaFa. Вони випускаються в різних обсягах і з різними ароматами.

Рецепти гелю

Найкращий спосіб обезопасится від шкідливих речовин — краще зробити гель своїми руками, ретельно підбираючи склад. Популярний рецепт:

  • мило (краще господарське) — 200 г;
  • сода (бура або кальцинована) — 200 г;
  • вода — 2,5 л.

Домашній гель для очищення одягу готується у посуд середніх розмірів, яку можна піддавати нагріванню на плиті. Після цього така начиння непридатна для приготування їжі. Мило натирається на дрібній тертці і заливається півтора літрами води. Така суміш гріється на середньому вогні з періодичним помішуванням. Коли всі частинки повністю розчинилися в однорідну масу, додають воду — 1 л, перемішують і вводять соду. Після охолодження гель застосовують для прання будь-якої тканини. Заміна кальцинованої соди на буру дозволяє посилити дезінфікуючі властивості.

Саморобні гелі нешкідливі для природи та навколишнього середовища і волокон тканини, в порівнянні з промисловими, і набагато дешевше. Їх також можна застосовувати на високих температурних режимах і не турбуватися про збереження тканини. Вони нерезультативны, якщо температура води нижче 40 град., і можуть стати причиною втрати блиску тканини. Якщо таке домашнє засіб застосовувати часто, то одяг зношується швидше.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради