Чому після засолювання зморщуються огірки в банках?

pochemu posle zasolki smorshhivayutsya ogurcy v bankakh 85 Чому після засолювання зморщуються огірки в банках?

Закінчився сезон заготовок. Переглядаючи запаси консервованих овочів, виявляєте, що зовсім недавно законсервовані огірочки стали зморщеними. Вигляд у їх став непривабливим, неаппетитным. Чому зморщуються огірки в банках після консервування? Що зроблено неправильно? Виявляється, на це є причини. І є кілька порад, як цього уникнути.

Чому зморщуються огірки в банках?

Причин кілька.

 • Використання для засолювання і консервування салатних сортів;
 • Огірки були зірвані кілька днів тому і встигли зів’янути;
 • Використання перезрілих плодів;
 • Плоди перед консервацією не були замочені у воді;
 • Тривале замочування у воді;
 • М’яка вода для засолювання;
 • Були відступи від рецептури, особливо коли додають багато солі.
 • pochemu posle zasolki smorshhivayutsya ogurcy v bankakh 86 Чому після засолювання зморщуються огірки в банках?

  Мої рекомендації для консервування огірків

  Я багато років займаюся консервуванням овочів. Все було: і банки вибухали, і огірки мутніло. Але на помилках вчаться, і поради подруг допомагали. Вже багато років я засаливаю дуже смачні огірки, і вони ніколи у мене не любить, ні мутніють.

  Перш за все, необхідно виключити причини, що призводять до зморщування плодів. Я розповім, як я консервую свої огірки.

   • Для консервування та засолювання вибираю невеликі огірочки, величиною не більше 8 – 10 див. Плоди такого розміру мають молочну стиглість насіння у них невеликі, а м’якоть щільна. Якщо взяти більш великі екземпляри, насіння у них вже майже визрілі, а в середині з’являються порожнечі.
   • Овочі ретельно мити під проточною водою. Якщо немає водопроводу, миють у тазу в двох водах. Зверніть увагу на світлий наліт на поверхні плодів, його необхідно змити. Це може бути причиною помутніння розсолу.
  • Готую банки для засолювання. Їх ретельно промивають з содою або гірчицею, потім ретельно прополоскивают. Зелень (кріп, смородиновий лист, листя, корінці хрону та ін) теж ретельно промивають під проточною водою. Складають з банку.
  • Огірки вкладаю щільно в банки і заливаю холодною водою з-під крана або криничної. Залишаю «промокнути» на 2-3 години.
  • Після процедури замочування, воду з банки зливаю. Огірки заливаю гарячою водою (без солі, цукру, прянощів). Залишаю для охолодження на 15-20 хвилин. Охололу воду зливаю назад в каструлю, додаю сіль і цукор. Вірніше все, що належить за рецептом. Незадовго до повторного закипання води додаю оцтову кислоту (1 ч. л.) і доводжу до кипіння.
  • Гарячим розчином заливаю овочі знову, закочую банки. Перевертаю банки для перевірки герметичності. Якщо все нормально, банки закутую ковдрою і залишаю до повного охолодження. Зберігаю банки в прохолодному підпілля.

  Хтось вважає однією з причин не обрізані кінчики у овочів. Я так не вважаю. При засолюванні я ніколи не обрізаю огірки, і вони ніколи у мене не сморщивались.

  pochemu posle zasolki smorshhivayutsya ogurcy v bankakh 87 Чому після засолювання зморщуються огірки в банках?

  Сорти огірків, рекомендованих для засолювання

  Вкрай важливо, використовувати сорти огірків, призначені тільки для консервування і тривалого зберігання. Плоди таких сортів відрізняються пружністю. Неважливо, ростуть вони у відкритому грунті або в теплиці. Тому, купуючи насіння, читайте на упаковках для чого призначені овочі.

  Для засолювання я використовую сорти: Паризький корнішон, Дружна сімейка, Веселі хлопці.

  Я часто купую насіння в НВО «Сади Росії», що р. в Челябінську. Як раз мені недавно прийшов каталог їхньої продукції. Я вибрала для вас засолювальні сорту, раптом ви такі ж знайдете в своїх садівничих магазинах.

  • Чибіс F1 – високоврожайний сорт, має пучковий тип плодоношення, розміри не більше 11 см;
  • Капітан F1 – плетиста рослина, що не має пустоцветов, тому дає стабільно високий урожай, довжина плодів 11-12 см;
  • Кибрия F1 – короткі плоди витонченої овальної форми, не утворює пустот, має відмінний смак;
  • Маша F1 – огірочки завдовжки не більше 9 см, в соліннях зберігають пружність і ідеальний товарний вигляд;
  • Вігор F1 – відмінний засолювальний гібрид, плоди не більше 10 см з тонкою шкіркою, хрусткі, підходять як для консервування, так і в свіжому вигляді;
  • Асткерикс F1 – відрізняються високою стійкістю до борошнистої роси, оливкової плямистості, огіркової мозаїки. Довго зберігає товарний вигляд, хрусткий, без гіркоти.

  Не менш цікаві для засолювання огірки Отелло, Намет, Октопус, Тумі, Романс, Старатель. Всі вони гібриди першого покоління F1. Володіють відмінними смаковими якостями, які зберігаються після засолювання.

  На закінчення хочу сказати ще про іншу проблему – про м’яких огірках після засолювання. Про це розказано в відео, подивіться.


  Дорогі жінки! Зазвичай консервуванням займаєтеся ви, тому звертаюся до вас. Спробуйте застосувати мої поради на ділі, тоді у вас точно огірки після закачування банок не будуть зморщеними. Удачі вам!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради