Пальміра: як виростити помаранчевий томат. Рекомендації та опис

Пальміра виділяється на грядці не тільки яскравими помаранчевими боками. Томатні грона схожі на зв’язку перчиком – видовжені, з тонким носиком. Рослини щедро обдаровують садівників, але і до себе вимагають уважного ставлення. В описі знайдуться відповіді на всі питання по культивації.

palmira: kak vyrastit oranzhevyjj tomat rekomendacii i opisanie34 Пальміра: як виростити помаранчевий томат. Рекомендації та опис

Опис сорту

Томат Пальміра є плодом роботи московських селекціонерів. Виробник заявив про нього в 2008 р. Сорт призначений для вирощування в районах з нестабільним літнім періодом та пізньої весни. Томат поширений в садах північних і центральних районів.

Основна характеристика:

 • висота стебел змінюється в залежності від умов вирощування (тепличні кущі підносяться на 230 см від землі, в той час як вуличні посадки зупиняються на 2 м);
 • облистяність рідкісна, листки середні за розміром, темного відтінку;
 • кисті формуються по 6-8 помідорів, кожен не коротше 8 див.

Увага! Томатна м’якоть, як і шкіра, занадто щільні для вживання свіжих салатах. Рекомендовано цільноплідна консервування та інші способи заготівлі.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий, 107-110 днів Индетер-минантный (190-200 см) Універсальний Для теплиць і відкритого грунту Від 90 В укритті 12, на грядці 10 Видовжено-еліптичної форми, яскраво-помаранчевого кольору. Двокамерний розріз.

Переваги і недоліки, відгуки городників

Томат Пальміра безсумнівно прикрасить будь-яку грядку, але крім декоративних переваг рослина володіє і іншими позитивними властивостями:

 • Урожайність. При невеликій вазі помідорів загальна плодючість рослини вражає: з куща в середньому виходить зібрати від 4 кг.
 • Томат придатний для будь-яких видів заготовок. Щільна м’якоть і шкірка тримають форму і не дають плодів розтріскуватися. Помідори проходять навіть у саме вузьке горлечко банки.
 • Деякі сорти можна заморожувати, а томати Пальміра в повному обсязі зберігають якісні характеристики.
 • Довге зберігання. Завдяки міцній консистенції томати не перестигають протягом декількох міс.
 • При перевезенні відсутній ризик доставити пом’ятий товар.
 • До недоліків фермери відносять наступні характеристики:

 • Необхідно тимчасове укриття.
 • Рослини вимагають контролю росту, частого пасинкування.
 • Томати непридатні для свіжих страв.
 • palmira: kak vyrastit oranzhevyjj tomat rekomendacii i opisanie35 Пальміра: як виростити помаранчевий томат. Рекомендації та опис

  Відгуки:

  • Томат вирощується заради заготовок, тому для свіжих страв повинен бути в саду і інший сорт. Садити краще в теплиці, хоча виробник допускає незахищене вирощування. Плодоносить рясно, урожай не опадає (Людмила, р. Перм).
  • Томат містить переконливо кількість вітамінів і корисних цукрів, тому підійде для дієтичних страв. Не викликає алергію. Догляд стандартний (Надія, р. Воронеж).

  Особливості агротехніки

  Обробка насіння починається у березні. Пересаджувати розсаду бажано в кінці весни, коли грунт достатньо прогріється. Якщо регіон і північний заморозки часто повертаються, садити паростки слід в теплиці. Ближче до центру можна використовувати тимчасові укриття або розміщувати саджанці відразу на відкритих грядках.

  Кущ схильний до пишноти, але пускати розвиток пагонів на самоплив не варто. Надмірне розгалуження пригнічує родючу функцію рослини. Достатньо залишити 1-2 втечі.

  Рада. Загущати посадки не потрібно, на 1 м2 місце є лише для 3-4 кущів.

  Віддача поступова, тому томат потребує регулярної підгодівлі. Рослина активно реагує на мінеральні і натуральні склади. При цвітіння і дозрівання томатів кущі потребують азофоске. Підвищити середній показник врожайності допоможе посилене підгортання і прополка.

  Полив регулярний, трохи рясніше при зростанні плодів. Від хвороб і шкідників слід проводити профілактичні обробки. Сорт генетично захищений від багатьох інфекцій.

  Томат Пальміра можна вирощувати у великих кількостях на продаж. Урожай не псується і не втрачає якісних переваг.

  Пальміра: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради