Як оформити з’єднання плитки і ламінату

В обробці важливо добре зробити саме дрібні деталі. Навіть висококласний матеріал можна зіпсувати погано зробленим швом між покриттями. Про те, як може бути оформлена стикування плитки і ламінату і будемо говорити в статті.

Як зістикувати ламінат та плитку: навіщо потрібен зазор і як його можна оформити

Спочатку поговоримо про технічні нюанси. Стиковка плитки і ламінату впритул один до іншого неможлива. Повинен бути зазор — деяке відстань між двома покриттями. Величина зазору — хоча б 4-5 мм, а краще — більше. Це відстань дозволить компенсувати збільшення розмірів ламінату, що виникає при підвищенні температури або вологості. При укладанні ламінату, по периметру приміщення відступають близько 1 див. Але для надійності, у місці стику також необхідний компенсаційний шов.

kak oformit soedinenie plitki i laminata84 Як оформити зєднання плитки і ламінатуАкуратний стик плитки і ламінату виглядає ідеально

Що буде, якщо стикувати впритул? При зміні температури або вологості ламінат «розбухне». Так як рухатися їй буде нікуди, ламінат вспучится по швах. Після нормалізації вологості і температури він прийме колишні розміри, все вляжеться. Але поки шви стирчать, на них припадає велике навантаження — при ходьбі про них зачіпають підошвами, стираючи ламінуючу плівку.

Залишати щілину між покриттями відкритої ніхто не буде. Мало того, що негарно, так ще й непрактично. Тому і придумують різні способи того, як з’єднати ламінат та плитку або лінолеум, щоб було зручно, красиво і практично. Всі способи стикування плитки і ламінату можна розділити на дві групи. В одному використовуються накладні елементи, які закривають зазор — це сполучні планки і поріжки. До другої групи можна віднести заповнення щілини еластичними матеріалами.

Стиковка плитки і ламінату за допомогою сполучних профілів

Сполучні профілі або планки відрізняються тим, що складаються з двох частин: монтажного профілю або шини та декоративної планки. Між собою вони з’єднуються за принципом ” шип-паз. Особливість його застосування в тому, що ламінат не притискається жорстко. З’єднання планки і шини рухливі, що дає можливість ламінату рухатися. З боку плитки планку можна промазати клеєм або силіконом і вона не буде «гуляти» з цієї сторони.

kak oformit soedinenie plitki i laminata85 Як оформити зєднання плитки і ламінатуПриклад з’єднувального профілю для ламінату та плитки

Шини роблять з міцного пластику або алюмінієвого сплаву. Другий варіант, ясна річ, дорожче. Шину можна кріпити на клей (типу «рідких цвяхів»), але обов’язково дивіться у описі, щоб він був сумісний з склеиваемыми матеріалами. Цей спосіб хороший, якщо під нею знаходиться тепла підлога і будь-які отвори — ризикована справа. Якщо отвори в підлозі робити можна без побоювання, то шину кріплять на дюбелі. Крок установки — 50 см або менше. Якщо з’єднання відбувається в дверному отворі, під дверима, виходить два кріплення по краях і одна посередині.

Декоративна планка може бути металевою, з МДФ або гумовою. Металеві та МДФ бувають ламінованим — обробленими тими ж плівками, які використовують при виробництві ламінату. Так що є шанс підібрати точно в колір ламінату. Можна підбирати в тон з плиткою або дверною коробкою, якщо з’єднання в дверному отворі.

kak oformit soedinenie plitki i laminata86 Як оформити зєднання плитки і ламінатуВаріант з алюмінію для матеріалів різної товщини

Ця планка просто вставляється в паз. Заходить вона важко, так що потрібно гумова киянка. Можна використовувати молоток, але підбивати тільки через еластичну прокладку. Наприклад, можна взяти шматок товстої дошки.

Стикувальні профілі для з’єднання плитки і ламінату є двох типів — прямі і перехідні. Прямі — для стикування покриттів однакової товщини, перехідні — для переходу з товстого на тонкий і навпаки. Так що вони вирішують багато проблем. Наприклад, керамограніт, покладений на клей, зазвичай має більшу товщину, ніж навіть товстий ламінат з підкладкою (12 мм + 3 мм підкладки).

Перехідні профілі можуть також бути використані для стику ламінату і лінолеуму або ковроліну.

Металеві поріжки підлогові

Простий і логічний спосіб закрити стик ламінату та плитки — використовувати поріжки. Цей спосіб виглядає прийнятно, якщо стик проходить в дверному отворі. Якщо підібрати колір і фактуру під один з матеріалів, виходить непогано.

kak oformit soedinenie plitki i laminata87 Як оформити зєднання плитки і ламінатуСтиковка плитки і ламінату в дверному отворі за допомогою поріжка виглядає логічною

Бувають двох способів кріплення: відкритого і закритого. Відкритий спосіб — це через отвори в поріжку. Закритий — кріплення вставляється в паз, який зроблений на зворотному боці планки. Гвинти поєднуються з встановленими в підлозі заглушками для дюбелів, планка сідає на місце. Кріплення, як розумієте, не жорстке, але притиск достатній. Щоб під планку не забивався сміття, сторону, яка примикає до плитки, можна посадити на клей. Є, до речі, варіанти із самоклеючим шаром.

Виготовляють поріжки з тих же матеріалів: алюмінієвих сплавів, зносостійкого пластику, деревини. Можна знайти з нержавіючої сталі. Можуть бути блискучими, патинованими, матованим. Деякі фірми фарбують свої вироби або покривають ламінуючої плівкою. Загалом, варіанти є, і можна підібрати за смаком і бажанням.

kak oformit soedinenie plitki i laminata88 Як оформити зєднання плитки і ламінатуДеякі види металевих поріжків для ламінату та плитки

За формою і призначенням вони можуть бути прямими — для стиків матеріалів однієї товщини. Або перехідними, які закривають перехід від товстого матеріалу до тонкого. Причому форма і спосіб монтажу можуть бути різними. Деякі ставляться після того, як укладені обидва покриття, інші — в процесі (див. варіанти на фото вище).

Криволінійний стик

Не завжди шов між ламінатом і плиткою йде по прямій. На вигнутих лініях описані вище методи не працюють. Можна до якогось радіусу зігнути тільки гумові стикувальні профілі з пластиковими шинами. Стиковка плитки і ламінату по кривій може бути оброблена гнучким порогом.

kak oformit soedinenie plitki i laminata89 Як оформити зєднання плитки і ламінатуТак виглядає гнучкий поріг. До нього ще йде планка з металу, що купується окремо

Конструкція така ж, як у стикувального профілю з шиною, тільки вони розроблені спеціально для оформлення вигнутих стиків. Шина має поділ на сектори, які дозволяють згинати її з малим радіусом. Один момент: декоративна планка зроблена з еластичного ПВХ. Ширина планки від 30 мм до 45 мм ПВХ хоч і еластичний, гнеться в площині «не дуже». Для підвищення еластичності, його занурюють у гарячу воду (60-70°C) на 15 хвилин. Після такого «купання», він стає набагато м’якше, що дозволяє навіть огинати колони. Але так рекомендує надходити польський Cezar. Щодо інших гарантій немає. Треба пробувати.

Іноді виникають питання щодо того, наскільки міцний пластик в порожках. Він, звичайно, дряпається, але не швидше ніж метал. Щоб пластик довше не втрачав вигляд, можна після монтажу покрити його лаком. Якщо не хочете, щоб блищав, беріть матовий лак.

kak oformit soedinenie plitki i laminata90 Як оформити зєднання плитки і ламінатуМеталеві гнучкі пороги для непрямого стику плитки і ламінату

Є гнучкі профілі для криволінійного стику плитки і ламінату з алюмінію. Від звичайних вони відрізняються тим, що основа їх розрізана на сектори. За рахунок цього їх можна згинати, повторюючи вигини з’єднання. Є такі з поличками різного розміру — від 2-3 мм до 10-12 мм. Під поличку заправляється ламінат, а під плитку заводиться розрізана основа. Профіль згинається, заводиться під свіжоукладену плитку.

kak oformit soedinenie plitki i laminata91 Як оформити зєднання плитки і ламінатуВідмінність профілю для прямого і вигнутого з’єднання

Маленькі за розміром полички не дозволяють залишати зазор. При їх використанні підрізування ламінату повинна бути ідеальною. При величині полиці від 6 мм, вже можуть бути допущені деякі похибки. Крім того, залишається деякий компенсаційний зазор.

kak oformit soedinenie plitki i laminata92 Як оформити зєднання плитки і ламінатуДля з’єднання різнорівневих покриттів

Є варіанти для покриттів різної висоти. Причому плитка може бути як вище, так і нижче.

Перехід з плитки на ламінат без порогів

Використання порогів і сполучних профілів не всім подобається, не у всі інтер’єри воно вписується. Стиковка плитки і ламінату може бути зроблено і без порогів, але такий спосіб має недоліки. Перший — щоб компенсувати розширення ламінату, зазори по протилежній від стику стіни повинні бути більше. Не 7-8 мм, а 12-14 мм. Друге — таке рішення можливе при невеликій ширині ламінованого ділянки — не більше 3-4 метрів. Третє — у місці з’єднання знос ламінату буде більш інтенсивним.

Отже, є наступні способи закладення стику ламінату та плитки без порогів:

  • Заповнити шов силіконом. Силікон краще знайти під колір покриття. Це складно, так як кольорові зустрічаються нечасто. І склад повинен залишатися еластичним після висихання, інакше він просто розкришиться. При нанесенні загладити шов можна пальцем у рукавичці. Палець змочують у воді з миючим засобом для посуду. Всі надлишки силікону відразу видаляють.

    kak oformit soedinenie plitki i laminata93 Як оформити зєднання плитки і ламінатуСтиковка ламінату та плитки силіконом без поріжка

  • Між плиткою і ламінатом встановити корковий компенсатор. Не відрізок технічної пробки, а саме компенсатор. У них пробка більш щільна, вона добре відшліфована, пофарбована. По висоті компенсатор буває від 14 мм, по ширині — від 8 мм. Продається відрізками по 90, 120 і 300 див. Клеїться до підлоги на універсальний клей (типу рідких цвяхів), боки промащують силіконом (на цей раз прозорим, але теж еластичним), до них притискають торець покриття. Очевидно, що підрізування повинна бути ідеальною, навіть міліметрове відхилення неприпустимо. Торець ламінату обов’язково ретельно промазати силіконом.

Є один важливий момент: обидва покриття повинні бути на абсолютно однаковому рівні. При використанні силікону, щоб не забруднити краю покриття, акуратно наклеюють малярний скотч. Після вирівнювання силікону скотч знімають, залишається акуратний шов.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради