Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото

Зачіски для овального обличчя підбираються стилістами або перукарями за кількома принципами — зачіску підбирають до типу особи, залежно від якості і структури волосся; правильної стрижкою, укладанням можна приховати недоліки і вигідно підкреслити виразні риси обличчя.

Косметологами виділяється всього 4 найпоширеніших форми обличчя:

 • квадрат;
 • прямокутник;
 • овал;
 • коло.

Також є 3 форми особи, які утворюються з цих 4 основних:

 • ромб;
 • трикутник;
 • груша.

Особливості

Жінкам, що мають чіткий овал обличчя, значно пощастило. Овал – ідеальна форма, як для роботи стилістів-перукарів, так і для візажистів і косметологів.4503bc47b2d22b1c9460d88c80392bfe Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото

Овальна форма обличчя вважається перукарями найкращої при виборі зачіски. Її складно зіпсувати, але легко прикрасити і підкреслити. Дівчата з такою формою обличчя можуть не вникати в особливості стрижок, якими фахівці коригують недоліки інших контурів особи.

Для овального обличчя одно підійдуть:

 • короткі стрижки;
 • довгі локони;
 • рівні прямі пасма;
 • недбалі локони.

Жінки з овальною формою обличчя можуть з легкістю змінювати довжину своєї зачіски.

Кому підходять

При виборі зачіски для овальної форми обличчя, потрібно керуватися не тільки обрисами обличчя, але і якістю і структурою волосся. Кучеряве або рідкі волосся, наприклад, не рекомендують оформляти в короткі стрижки.

Якщо перші при щоденних укладках ще можна сформувати в стильну стрижку, то для другого варіанту краще буде коротка стрижка або, навпаки, довгі, до плечей, волосся. Те ж саме і з дуже густим волоссям.b32034b7f63c7497e4a4135b2d500173 Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото

Якщо волосся тонке і в’юнкий, не варто выстригать чубок — її потрібно буде або постійно укладати з допомогою фіксуючих засобів, або оформляти зачіску так, щоб це виглядало презентабельно. Наприклад, довга чолка, що переходить в довжину волосся або, навпаки, довга чолка, яку можна зачесати на маківку.

Не підійде коротка чубчик дівчатам з густими товстими прямими волоссям. А власницям волосся з легкої м’якою структурою підійде абсолютно будь-яка чубчик.

Не варто забувати і про колір волосся. За допомогою фарбування можна домогтися візуального об’єму, надати зачісці пишності. Для цього колористи змішують кілька тонів фарби. Процедура не швидка, в середньому займає близько 3-5 годин.

І останній, дуже важливий момент, який потрібно виділити при виборі зачіски для овального обличчя — це вік. А точніше, вікові зміни на обличчі. Молодим дівчатам потрібно підкреслювати свій овал обличчя, виділяти його особливості вибираючи зачіски, що відкривають все обличчя або спадаючі на якісь його частини, вилиці або щоки, роблячи на них тим самим акцент.

Модні варіанти зачісок для короткого волосся

З коротким волоссям, як правило, немає особливих експериментів в укладанні. Якщо це їжачок або ультракороткая стрижка, то не потрібен навіть фен, досить просушити волосся після миття м’яким рушником. Якщо це боб, то є можливість експериментувати. Звичайний боб, коротке волосся на потилиці й довгі до особи, укладають, починаючи з нижніх пасм потиличної частини.

Якщо особливою густоти волосся немає або потрібно додати об’єму, то на коріння волосся наносять пінку або будь-яке інше засіб для укладання. Укладання виконують з допомогою круглої гребінця, від коренів, підкручуючи пасма всередину. Волосся у особи можна закруглити так само всередину, щоб підкреслити риси обличчя або, навпаки, в зовнішню сторону, щоб створити легкий повітряний образ.

b843e501f9f858fa11f47a6ba2771720 Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. ФотоУ статті наведено приклади зачісок для овального обличчя

Якщо володарка короткої стрижки вирішила заплести волосся в косу або колосок, але довжини для гарного плетіння не вистачає, можна вплести волосся в начіс. Для цього збоку з однієї нещільної пасма необхідно зробити кок (нещільний начіс від середини довжини до коріння), а кінчики такого начісування сформувати в плетіння, закріплювати такі коси потрібно невидимками або шпильками.

На особливий випадок брашингом (кругла гребінець) боб можна укласти ніжними локонами. Часто експериментують з проділом – прямий, косий, збоку або без нього, коли волосся за допомогою гелю для укладання, пінки або лаку зачесують тому від особи. Якщо жінка – володарка довгою чубчика, то вона може вибрати варіант її укладання, зачесати набік або зробити рівний локон, що прикриває обличчя.

Крім чубчика, боб можна урізноманітнити укладками:

 • вибрати варіант укладання проділу;
 • зовсім його прибрати;
 • «зачесати» або завити йдуть вперед локони.

Ідеї для середньої довжини

Зачіска для овального обличчя Боб-каре, каре або каскад укладають, витягаючи праскою, який можна замінити круглої гребінцем або роблячи різноманітні види кучерів, локонів, бешкетних кучериків. Драбинку найчастіше витягають, звертаючи укладанням увагу на чіткі рівні сходинки.e28ef0e0a20149d1a7276c240b121f0d Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото

Каре можна зібрати гарний вінок з коси по всьому контуру голови, а довгі пасма завити або, навпаки, випрямити праскою. Якщо волосся пряме і слухняні і їх довжина дозволяє оформити плетіння, то можна підібрати будь-який варіант коси, колоски або звичайного плетіння по контуру голови.

Актуальні зараз аксесуари для волосся у вигляді стрічок або хусток, а волосся середньої довжини ідеально підходять для того, щоб зібрати їх під стрічку. Так само, цікаво виглядає зачіска з зібраними на потилиці волоссям, прикрашеними такою стрічкою. Володарки стрижки боб можуть сформувати зачіску з фейкової чубчиком, зачесав волосся на потилицю і закріпивши яким-небудь аксесуаром.

Найпростіший варіант зачіски для волосся середньої довжини, який можна зробити, не вдаючись до послуг спеціаліста – хвіст. Хвіст можна розбавити вплетеною косою або завити довжину, кінчики волосся можна заправити в гумку, а можна підняти до потилиці. Зараз все більше в моді прості зачіски, які можна зробити самостійно вдома.

Якщо не брати в розрахунок хвости і коси, можна виділити наступні варіанти простих повсякденних зачісок:

 • Ободок з дрібних кісок. У нижній частині голови під основний копицею волосся виділити кілька тоненьких пасм, враховуючи загальну густоту волосся. З них сплести вузенькі кіски і акуратно підняти їх нагору, якщо дозволяє довжина волосся, можна описати таким обідком коло, решту волосся розпустити.ac18f587d01ca988d2545ad722b42de5 Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото
 • Обідок можна сплести з чубчика, якщо вона довга. Кінці такого обідка ховають під волоссям.
 • Взяти саму нижню пасмо, скрутити її в джгут і описати коло по голові поверх волосся. Якщо довжини волосся не вистачає, можна зробити 2 таких джгута і з’єднати їх нагорі яким-небудь аксесуаром.
 • З такого ж джгута виходить відмінна «гумка для волосся. Закріплювати таку гумку потрібно знизу тонкою міцною невидимкою.
 • Джгути або тонкі кіски можна взяти з середини голови, як би розділяючи голову на 2 частини, вивести їх назовні і закріпити будь-яким зручним способом.
 • Зробити 3 хвостика, з яких один перетікає в інший. Для цього просто кожен попередній кінчик хвоста заправляємо в наступний. На густих волоссі не обов’язково обмежуватися 3 хвостами.
 • Закрутити джгут з пасма з правого або лівого боку і обхопити голову по потилиці.0c52f53a1b5f9e9bfa6f930d459f9d5b Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото
 • Взяти два пасма волосся, відступивши від лобової частини вправо і вліво невелику відстань, для зручності, кожна пасмо навпроти очі, зібрати кожну з них по довжині, при бажанні, можна заплести або закрутити в джгут. Кожне пасмо пропустити поверх волосся в середній частині голови, перехрестити їх і заховати під волоссям.
 • Той же варіант, але пасма не закріплюємо під копицею волосся, а після перехрещення, обхоплюємо нижні решту волосся і вже після цього кріпимо внизу.
 • Вивести звичайний хвіст набік і закріпити красивим вузлом, не використовуючи гумки і шпильки. До речі, звичайний хвіст власниці слухняних волосся теж можуть оформити бантами з волосся або «резинками».
 • Якщо потрібно зробити акцент на якусь сторону особи, то в цей допоможе джгут, косичка або навіть пучок з маленької пасма, закріплений оригінальним аксесуаром.
 • Ну і, нарешті, волосся можна укласти за допомогою фена, прасування або прасування-гофре.

Вибір для довгого волосся

Довге волосся, якщо не зібрати в хвіст, вузол або косу, можна витягнути або завити в локони. Хвіст зав’язують не тільки ззаду, гумку можна перенести на бік, а волосся скрутити в тугий валик з низу. Звичайний хвіст може стати гарною зачіскою, якщо скрутити його в канатик або завити довжину волосся акуратними пасмами.a780dcafbde7e036f4272da4cfb39010 Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото

Є варіант зробити зачес з локонів. Класичний кінський хвіст можна прикрасити ступенями або розбавити модним аксесуаром. Зараз дуже популярні недбалі пучки з выбивающимися пасмами і стирчать кінчиками, до того ж, не виходить з моди і красивий строгий класичний пучок.

Кучері тримаються довго не на всіх довгих волоссі. Для того щоб зачіска трималася довше можна скористатися бігудями або електрощипцями (плойка) та засоби для укладання, які зафіксують зачіску. Найпоширеніші засоби – це лак для волосся з різними рівнями фіксації, пінки і гелі.

Слід пам’ятати, що всі ці кошти негативно впливають на структуру волосся і часте їх застосування може сильно зіпсувати довжину волосся. А ось засоби термічної захисту, навпаки, обволікаючи волосся, захистять їх від перегрівання, переохолодження і негативного впливу фіксуючих засобів. Так само, не варто забувати про догляд за волоссям.

Особливо ретельного догляду потребують довге волосся і пофарбований блонд, волосся потрібно мінімум, раз в тиждень живити масками, а після кожного миття голови використовувати відповідний за типом шкіри голови і волосся бальзам.

Якщо дівчина вирішила підстригти волосся в стрижку лисячий хвіст – та ж драбинка, але з вузенькими рваними сходинками по всій довжині волосся, які закінчуються на спині найдовшою пасмом, як вершина піраміди – то укладати таку стрижку вона буде, рівно витягаючи пасма, щоб підкреслити стиль та особливість довжини.931f99e9fccd9b06440347ec99adc4aa Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото

Зачіска для овального особи може бути оформлена у різні плетіння:

 • об’ємні коси. Головним критерієм такого варіанту плетіння є розтягнута петля коси. Розтягувати петлі краще зверху вниз, по ходу плетіння коси. Поширеним варіантом об’ємних кос є коси більше, ніж трирядні – з чотирьох, п’яти і більше рядів. Найвідоміші коси такого типу плетіння – французька, особливість якої в зворотному плетінні пасом, і грецька, вона являє собою дві сплетені по-французьки коси, сполучені разом;
 • колоски. Варіантів колосків на сьогоднішній день дуже багато. Класичний колосок – заплетені з трьох пасом від лоба волосся з поступовим захопленням волосся з боків. Є дуже ніжні красиві варіанти з безлічі пасом, з кількох колосків, з’єднаних в один, той же французький варіант плетіння. Колоски заплітають набік, з них роблять кошики, що в них можна вплітати стрічки і прикрашати різними аксесуарами;
 • кошики. Найпростіший варіант цього плетіння – заплести косу по контуру голови, загортаючи плетіння в коло. Не менш поширений варіант – це зібрати половину волосся посередині потилиці у хвіст, а до нього вплітати залишилися пасма. А є варіанти складні, з переходами і додаваннями, з кількома косами. Кошичок найпростіше прикрасити невеликими ніжними аксесуарами. У власниць тонкого кучерявого волосся виходять дуже ніжні повітряні кошики, але плести їх досить складно, а на прямих волоссі ці плетіння виходять чіткими, рівними, виділеними;1c8b772ab6314764850599388e38abc6 Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото
 • зібрана довжина по всій голові з завитками, локонами. Найлегше таку зачіску оформити на середній довжині волосся. Для цього вимиті і підсушені заплести волосся в дрібні кіски або закрутити в джгутики і залишити на ніч. Вранці розплести акуратно все плетіння, намагаючись не заплутати волосся. Якщо волосся тонкі і легкі, то їх краще не розчісувати після того, як вони будуть розплетене. По контуру голови таку зачіску краще прихопити обідком або стрічкою.

Правила укладання волосся

Зачіски для овального обличчя за типом повсякденних укладок умовно можна розділити таким чином:

Довжина волосся Структура волосся Тип укладки при необхідності Допоміжні засоби при необхідності
Коротке волосся Тонкі Їжачок Гель, пінка
Густі Випрямити, завити чи укласти на один бік. Варіанти вибору проділів Фен, термощипці, пінка, лак
В’юнкі Сформувати недбалі локони. Завити легкі локони, рідше випрямити. Варіанти вибору проділів. Фен, праска, пінка, гель, лак
Середня довжина волосся Тонкі Укласти з загином у особи назовні або всередину. Легкі локони. Рідше – випрямити. Варіанти вибору проділу Фен, праска, пінка, гель, лак, брашинг
Густі Випрямити, рідше — завити Фен, праска, пінка, брашинг
В’юнкі Створити укладання з недбалими локонами або завити в рівні пружні кучері Фен, термощипці, пінка, лак, рідше — бігуді
Довге волосся Тонкі Довге волосся, якщо не зібрані під гумку, найкраще виглядають прямими, так виділяється їх красивий і доглянутий вигляд Фен, брашинг або широка щітка
Густі Фен
В’юнкі Фен, брашинг або широка щітка, пінка

Поради

Особливість овального особи в тому, що воно рівне, акуратне, його потрібно показувати, тому волосся краще прибирати від особи до потилиці або наверх. Будь-яку зачіску краще робити на чистих, висушених, добре розчесаного волосся.

Зараз все більше вибір падає на різного виду плетіння коси. Найпоширеніші варіанти плетіння крім звичайної коси або колоска – це плетіння в стилі «водоспад» суть якого в тому, що тоненькі коси проходять поперек всієї голови від скроні з одного боку голови до вуха з іншого. Таких кос може бути дві, три або більше.7adb8807de728669e421fdeef3043b27 Зачіски для овального обличчя жіночі на середні, короткі, довгі волосся. Фото

Дуже елегантно на овальному обличчі виглядає грецька коса – коли волосся заплітаються по овалу голови і формуються в кошик. А незвично буде виглядати ажурна коса з п’яти або більше пасом, коли, починаючи з крайньої лівої пасма плетіння переходить по всій довжині до крайньої правої прядки.

Перш ніж вибирати стрижку і укладку, краще напевно упевнитися в тому, що особа саме овальної форми. Щоб визначити тип особи потрібно, в першу чергу, прибрати від особи все волосся в хвіст або під пов’язку.

Тепер, якщо окомір не підводить, то дивляться «на око» або заміряють м’якою рулеткою ширину особи від одного виступу вилиці до іншого і довжину від найвищої частини лоба до найнижчої точки підборіддя.

Якщо довжина більше ширини, якщо підборіддя закруглений, якщо лоб округлий і не має ні виступів, ні виїмок, значить овальна форма обличчя, можна сміливо вибирати будь-який спосіб з цієї статті. Щоб розвіяти всі сумніви, можна порівняти цей тип особи з формою яйця. Якщо схожі, значить, зачіска для овального обличчя може бути підібрана, спираючись на рекомендації цієї статті.

Відео про зачіски для овального обличчя

Як правильно підібрати зачіску для овального обличчя:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради