Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаються

Технологія нарощування вій позбавляє від необхідності щодня підфарбовувати їх, дозволяє завжди виглядати доглянуто. При відсутності протипоказань кожна дівчина може зробити процедуру.

У чому полягає процедура нарощування вій?

Суть процедури полягає в подовженні та збільшенні кількості вій за допомогою приклеювання спеціальних синтетичних пучків косметичним клеєм. Нарощуванням займаються візажисти, косметологи і майстри-лашмейкеры, кваліфікація яких повинна бути підтверджена сертифікатом.

У середньому подовжують вії від 6 до 17 мм, але іноді для яскравих незвичайних образів використовуються і більш довгі матеріали — від 20 мм. Майстер підкаже, яка довжина вій краще підійде в залежності від вихідних даних густоти і довжини власних вій, форми очей і обличчя.

Можна нарощувати вії різні по довжині або ж зробити акцент на зовнішньому куті століття, зробивши волоски в цьому місці більш довгими і вигнутими, що додасть погляду виразності і скоректує розріз.

f3c1a4816d9f0139de42644de67a516a Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаються

Згідно технології, приклеювати штучні маленькі волоски починають із зовнішнього краю ока і поступово доходять до внутрішнього кута. Щоб вії виглядали однаково при приклеюванні важливо дотримуватися однаковий кут нахилу. За часом така процедура займає від 1,5 до 3,5 годин.

Основна перевага штучних вій – можливість їх тривалого носіння: від 3-4 до 5-6 тижнів. Термін буде залежати від якості матеріалів (вій, клею), догляду після нарощування, ступеня жирності шкіри. Після закінчення 3-4 тижнів зазвичай проводять корекцію, на якій додають ще елементи, коригують вигин.

Переваги і недоліки

Нарощування вій (протипоказання до процедури будуть розглянуті далі в статті) має як плюси, так і мінуси.

До переваг можна віднести:

 • безболісність – під час маніпуляції можна навіть дозволити собі розслабитися і зануритися в сон;
 • безпека – при використанні якісного інструменту і матеріалу ризики занести інфекцію зведені до нуля;
 • вигідну виділення очей – після додавання додаткового обсягу погляд буквально перетворюється і стає дуже привабливим і виразним;
 • скорочення тимчасових витрат на нанесення макіяжу – відпадає необхідність довго фарбувати вії, розділяючи їх і домагаючись ідеальності;
 • довготривалий ефект – в середньому вії добре «носяться» від 3 до 5 тижнів;
 • можливість залишатися доглянутою в будь-яких ситуаціях – в будь-який час доби дівчина, нарощує вії, виглядає красиво і привабливо і при цьому природно, а перебуваючи в басейні може не переживати про потекшую туші.

До недоліків лашмейкинга можна віднести:

 • ризик ураження очей (свербіж, сльозотеча, почервоніння) – виникає при використанні матеріалів низької якості, нестерильного інструменту;
 • витончення натуральних вій – це відбувається із-за впливу клейового складу;
 • несумісність з лінзами для очей – лінзи зберігаються у вологому середовищі, і кожен раз при їх надіванні на віки потрапить рідина, яка розм’якшує клей і знижує термін шкарпетки штучного матеріалу.
 • обмеженість деяких звичних дій – не рекомендується спати, уткнувшись обличчям у подушку, терти очі і торкатися до них зайвий раз без особливої необхідності, так як всі ці дії тягнуть за собою відклеювання матеріалу.

Можливі ускладнення

Головна небезпека нарощування вій полягає, звичайно ж, в тому, що при маніпуляціях у безпосередній близькості знаходиться слизова оболонка очей.

6bd476c4ac6e99119c5e0d49536b48db Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаються

Застосування низькопробних матеріалів, недосвідченість майстра або необережність може стати причиною ускладнень:

 • роздратування – розвиток кератиту та кон’юнктивіту, як з-за клейового складу, так і з-за контакту з штучними віями;
 • інфікування відбувається із-за недостатнього очищення шкіри століття, так як штучні вії затримують більше бруду і бактерій;
 • алергія виникає на що міститься у клейових складах формальдегід. Ця речовина присутня як в бюджетних клейових базах, так і в дорогих. Виникає сльозотеча, утворення кірочок на століттях, може розвинутися мадароз (повна або часткова втрата вій);
 • алопеція — це випадання натуральних вій з-за надмірного навантаження на повіку і волосяні цибулини штучного матеріалу. Особливо часто від цього страждають власниці рідкісних, тонких і слабких вій;
 • синдром сухого ока – вії складають приблизно 1/3 від ширини очі і захищають слизову оболонку від впливу вітру, попадання пилу і сміття. Нарощені лялькові довгі вії при моргання створюють ефект віяла для слизової оболонки ока, що може стати причиною сухості;
 • демодекоз очей – це впровадження в підшкірні залози розташовані на повіках кліщів. У результаті очі починають свербіти, червоніти і запалюватися. Причина зараження – недобросовісна обробка (або її відсутність) інструментів для нарощування вій.

Список протипоказань до нарощування вій

Нарощування вій (протипоказання до проведення цієї процедури розглядають індивідуально) підходить далеко не всім.

afec746661e684b354f7a256b9805f85 Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаютьсяНа малюнку наведено протипоказання до нарощування вій.

При ряді захворювань і станів організму від нарощування вій краще відмовитися:

 • це стосується лазерної корекції зору, носіння лінз, деяких очних захворювань (атрофія зорового нерва, висока чутливість слизової, часті запалення);
 • якщо вії мають природні особливості (дуже рідкісні, ростуть нерівномірно, схильні до рясного випадання), то від нарощування також краще утриматися;
 • при деяких станах жіночого організму нарощування вій краще перенести на інший термін (вагітність, менструація);
 • під час загострення хронічних захворювань, при простудах , а також при отриманні лікування серйозними препаратами нарощування вій також краще відкласти на більш сприятливий період.

Застуда

Під час ГРВІ, грипу нарощування вій краще не проводити. Простудні захворювання часто супроводжуються закладеністю носа, сильною нежиттю і сльозотечею.

Приклеєні штучні волоски в такому стані будуть погано триматися на століттях.

До того ж у цей період для лікування часто застосовуються антибіотики і інші сильнодіючі препарати, які також будуть чинити негативний вплив на надійність зчеплення вій. В результаті вони можуть впасти раніше часу.

Лінзи

Нарощування вій (протипоказання до проведення процедури можуть бути відносними і абсолютними) при носінні лінз допустимо, але має деякі нюанси. Термін носіння нарощених вій у такій ситуації буде менше, ніж зазвичай.

Це пов’язано з необхідністю надягання лінз: рідину, що омиває їх, неминуче потрапляє на повіки і клейовий склад, закріплює вії, із-за чого він швидше розм’якшується. Дане протипоказання є відносним, і при бажанні наростити вії все ж можна.

aaaca4f3b53b2b031410f612a9ec9cd1 Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаються

Безпосередньо перед процедурою лінзи знімають. Якщо цього не зробити, то вони можуть зіпсуватися, а слизова очей отримає роздратування. Після завершення маніпуляції з приклеювання штучних ворсинок слід утриматися від носіння лінз хоча б добу.

В подальшому вставляти та видаляти лінзи слід вкрай обережно, намагаючись менше впливати на штучний матеріал. Для дезінфекції і зберігання лінз слід підібрати м’який щадний розчин, який буде надавати на клейову основу мінімальний вплив.

Вагітність, годування груддю

Нарощування вій в період гестації і годування малюка груддю не забороняється лікарями. Дане протипоказання є відносним і носить рекомендаційний характер.

Нестабільний гормональний фон може знизити термін служби матеріалу. Для майбутньої чи вже народженої малюка ця процедура не представляє ніякої небезпеки. Клей ніяк не може проникнути до плоду знаходиться в утробі, і не потрапляє в організм дитини з материнським молоком.

Найчастіше в період вагітності у жінок виникає погане самопочуття, відзначається підвищення тиску, набряки. В цьому випадку, особливо на більш пізніх термінах, жінці важко витримати тривалу процедуру. До того ж для корекції слід регулярно відвідувати майстра.

Місячні

Проведення процедури нарощування в період, коли у жінки проходять критичні дні, також є відносним протипоказанням. Серед майстрів лашмейкеров немає єдиної думки на цей рахунок, і деякі з них проводять наклеювання штучних ворсинок в будь-який день жіночого циклу.

4754ba923905cc88c63b488ec4766552 Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаються

Інші ж вважають, що нарощування вій в період менструації має кілька негативних наслідку:

 • матеріал кріпиться ненадійно через зміненого гормонального фону;
 • натуральні вії в цей період більш ламкі і з-за додаткового навантаження можуть випасти;
 • ефект протримається не надто довго;
 • зростає ризик алергії на застосовувані матеріали.

Лазерна корекція очей

Проведення лазерної корекції зору це дуже серйозне втручання, що вимагає часу для відновлення нормальної середовища на слизових оболонках очей. Після операції забороняється користуватися декоративною косметикою для виділення очей мінімум 2 тижні, а нарощування вій дозволяється проводити не раніше ніж після 3-4 місяців після операції за умови відсутності ускладнень.

Хіміотерапія

Боротьба з онкологічними захворюваннями передбачає застосування серйозних препаратів, від яких гинуть не тільки онкологічні клітини, але і здорові. Найбільш частим побічним ефектом у таких випадках є випадання волосся, брів, вій.

Тому нарощування вій в період отримання хіміотерапії не рекомендується. Після завершення курсу, перш ніж нарощувати штучні вії, слід подбати про відновлення натуральних. Для цього їх можна змащувати мигдальним або касторовою олією

Вживання алкоголю

Після вживання алкоголю організм намагається максимально вивести продукти розпаду. При цьому виділяються токсини, у тому числі, і зі сльозами і мастилом, виробленої століттями. Містяться продукти розпаду впливають на клей і провокують передчасне випадання волосків.

Захворювання і стани очей

Так як око дуже ніжний і делікатний орган будь-які запальні та паразитарні захворювання будуть абсолютними протипоказаннями для нарощування вій. Це може бути кон’юнктивіт, інфекційні ураження очного яблука, повіки. Проведення нарощування в цих випадках можливе лише після повного одужання.

f3aa80247ee22d31346d1ec18e54fdfa Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаються

При наявності серйозних захворювань очей, таких як атрофія зорового нерва, глаукома, катаракта від нарощування вій слід зовсім утриматися. При цих захворюваннях необхідно дуже часто використовувати різні краплі, що негативно позначиться на тривалості шкарпетки вій.

Шкірні реакції

Якщо шкіра навколо очей має особливості, то до нарощування вій слід ставитися обережно.

Подібні ознаки спостерігаються при:

 • блефариті – стан очей, що супроводжується лущенням, запаленням, сверблячкою повік. Причиною є збудник золотистий стафілокок. Супроводжується почервонінням очей, набряком повік, утворенням на них кірки;
 • жирній шкірі повік – так як зайвий жир буде перешкоджати нормальному зчеплення матеріалу;
 • сухій шкірі повік – така шкіра потребує застосування зволожуючих засобів, тому синтетичні волоски довго не протриматися.

Гормональні особливості

Як було зазначено раніше, нестабільний гормональний фон впливає на густоту вій і частоту оновлення.

a1bce73467f820905543223a513b9d74 Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаються

Крім коливанні в період менструації і вагітності гормональні зміни можуть бути пов’язані з:

 • прийомом оральних контрацептивів;
 • хворобами щитовидної залози;
 • переживаннями і стресами;
 • зниженням імунітету.

Особливості природних вій

При слабких від природи вії високі ризики і зовсім залишитися без них після нарощування. Можна спробувати зміцнити їх за допомогою масел, вітамінних комплексів, і лише після цього пробувати нарощувати.

Косметологічні процедури

Не рекомендується фарбувати вії відразу після їх фарбування, слід почекати хоча б 3 дні. Фарба, покриваючи вії, утворює плівку, і зчеплення клею з поверхнею вій буде низьким. Найкраще клейова основа тримається на пористих віях.

Підготовка до нарощування

Нарощування вій (протипоказання до процедури слід враховувати, інакше результат вийде недовговічним) вимагає ретельної підготовки:

 • перед проведенням процедури, слід дізнатися, які кошти буде застосовувати майстер, вивчити їх склад для виключення алергічних реакції на будь-який компонент;
 • слід підготувати для майстра картинку або фотографію бажаного результату, це допоможе уникнути непорозумінь;
 • якщо вії світлі і вимагають фарбування, то зробити це слід заздалегідь не менше ніж за 3 дні;
 • у день проведення процедури вії не фарбують і не підкручують, а також не наносять на повіки зволожуючі і жирні креми;
 • в цей день також слід обійтися без лінз, щоб рідина не завадила провести якісне приклеювання матеріалу.

Як проходить процедура?

Алгоритм проведення нарощування:

 1. Перед проведенням процедури майстер кладе спеціальний патч на нижню повіку, який не дозволить склеиться нижнім і верхнім віям.
 2. Після цього верхні вії знежирюють і спеціальним пристосуванням розділяють їх.
 3. Оцінивши вихідну форму вій та зіставивши побажання клієнтки, майстер підбирає волосинки по вигину і опускає вії в клей, а потім приклеює їх до натуральних волоскам.
 4. Після завершення клопіткої роботи слід кілька хвилин почекати, щоб клей остаточно висох.

48891aa0b8e86b5832f082b2335e17ad Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаються

Під час процедури доведеться довгий час сидіти в одній позі з закритими очима, на що слід відразу себе налаштувати.

Скільки тримаються нарощені вії?

Штучні вії ідеально підходять для жінок, які хочуть виглядати ефектно, при цьому, не витрачаючи багато часу з ранку на вії, фарбування та розділення вій. В середньому результат тримається до 3 тижнів, після чого можна підкоригувати вії. Термін шкарпетки залежить від індивідуальних особливостей організму і від грамотного догляду.

Догляд після нарощування

Правильний догляд за нарощеними віями допоможе їм довше протриматися і позбавить від необхідності частої корекції.

6eae2ecf3f445b6c552dc1e4b9c2eaec Нарощування вій. Протипоказання, догляд, як довго тримаються

Відразу після нарощування Не рекомендується вмиватися протягом 24 год, відвідувати лазні, сауни.
Використання декоративного макіяжу Вії виглядають ефектно і без туші, але при бажанні дозволяється застосовувати туш і тіні без вмісту олій.
Зняття макіяжу Слід застосовувати тоніки і лосьйони, не містять спирту, краще міцелярно воду.
Умивання Головне правило — не терти сильно очі, уникати попадання миючих засобів.
Щоденний догляд Вії мають властивість плутатися після сну і душа, тому їх слід щодня кілька разів розчісувати спеціальною щіточкою.
Нічний сон Не слід засипати, уткнувшись у подушку особою, користуватися маскою для сну. При нанесенні крему для повік слід трохи відступати від вій.
Корекція Регулярно відвідувати майстра, щоб поправляти форму вій та виглядати акуратно.

Незважаючи на те, що нарощування вій має чимало протипоказань, ця процедура сьогодні дуже популярна.

Відео про протипоказання до нарощування вій

Основні протипоказання до процедури нарощування вій:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради